Religia ∘ Antyklerykalizm
!vaticana
help-circle
rss

>Dominikanin podczas kazania wyznał, że przed laty w jego życiu doszło do dramatu. — Ja byłem skrzywdzony, jako pobożny ministrant, wysyłany do kościółka przez mamusię i tatusia. Czy ktoś stanął po mojej stronie? Do tej pory nie. Głośno wołam, głośno krzyczę za siebie, za innych. I jak grochem o ścianę. Mało tego, prawda jest używana przeciwko nam — mówił o. Mogielski podczas mszy św. >— Jak Wałęsa, prezydent, okazało się, że ma w papierach trochę nabrużdżone, to już walce różnego rodzaju — i kościelne, i biskupie — zaczęły go rozjeżdżać, przekreślając cały dorobek, całego człowieka. Jak się pojawia problem z Janem Pawłem II, Karolem Wojtyłą, czy było, czy nie było, trzeba to sprawdzić. Otworzyć archiwa, spotkać się z ofiarami przede wszystkim, wysłuchać osób skrzywdzonych. A nie teraz krzyczeć: "to nieprawda, to nieprawda, precz z synagogi, nie chcemy tego widzieć, nie chcemy słyszeć". Do czego to prowadzi? Do tego, że ciemność ogarnęła Kościół — zauważył duchowny.


JP II a chorwacki nacjonalizm
W okresie rozpaczliwego wybielania postaci Jana Pawła II czyli Karola Wojtyły przez media PiSowskiego reżimu, neo-faszystów z Konfederacji czy rozmaitej maści oderwanych od rzeczywistości polityków i celebrytów o często liberalnym rodowodzie, warto przypomnieć kolejne czarne karty w jego zawiłej biografii. Jedyny jak dotąd papież z Polski, nie wyróżniał się na tle wielu innych duchownych i hierarchów Kościoła katolickiego. W swoich haniebnych działaniach wspierał i propagował postacie związane ze skrajną prawicą.

hmmm
3

>Wspólnota Wojowników Maryi skupia kilka tysięcy mężczyzn, głównie w średnim wieku. Jej opiekunem duchowym był do niedawna ks. Dominik Chmielewski. Z doniesień "Gazety Wyborczej" wynika jednak, że salezjanin stracił to stanowisko, a stało się to po tym, jak jego nauczaniu przyjrzała się Komisja Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski. Komisja Nauki Wiary aka inkwizycja

>Ile pieniędzy przekazały kościelnym osobom prawnym poszczególne ministerstwa od początku obecnej kadencji parlamentu? Dane są dostępne na stronie sejmu. > >Ministerstwo Spraw Zagranicznych - 13 567 886 złotych (LINK) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - ponad 60 milionów złotych (LINK) Ministerstwo Sportu i Turystyki - 14 965 100 złotych (LINK) Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - 1 110 500 złotych (LINK) Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - 32 813 000 złotych (LINK) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 1 350 000 złotych (LINK) Ministerstwo Zdrowia - 7 850 000 złotych Ministerstwo Edukacji i Nauki - 1 025 361 471 złotych (O dwóch ostatnich ministerstwach pisałem w październiku). > >To ponad 1 157 000 000 złotych z budżetu państwa. Co ciekawe, Ministerstwo Sprawiedliwości nie chce przyznać wprost ile pieniędzy wpłynęło od nich i odsyła do BIP (LINK).>— Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. Tak jest w naszym przypadku. Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra. Zdarzają się bogatsi, którzy pomagają. W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych w ciągu roku oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent, wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania – zauważył o. Rydzyk.


4

Religia ∘ Antyklerykalizm
!vaticana
  • 0 users online
  • 7 users / day
  • 10 users / week
  • 15 users / month
  • 32 users / 6 months
  • 144 subscribers
  • 683 Posts
  • 371 Comments
  • Modlog