wiadomosci
!wiadomosci
help-circle
rss
>Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną prokuratury, w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy na wiecu wyborczym w Nowej Soli. Rozstrzygnięcie to kończy definitywnie postępowanie karne w tej sprawie. - według SN można "jebać Dudę", nie jest to znieważenie ani pogarda przekraczająca normy społeczne - policja przekroczyła uprawnienia aresztując 20latkę i zmyślając zagrożenie "przekroczenia uprawnień">Malwina Chmara chwyciła za kredę i napisała na chodniku przy kościele akademickim na Rynku Staromiejskim kilka haseł - "Zostawcie osoby LGBTQ+" oraz "Pedofile w kościele. Ks. Dariusz. Ks. Jerzy Uberman. Ks. Piotr D." Jej zachowaniem zainteresowała się policja.


>Prognozy GUS z 2014 roku są jasne i jak pokazują kolejne lata - trafne. Drastyczny spadek liczby ludności Polski (w 2050 roku będzie nas o około 4,5 miliona mniej) i co kluczowe - pogłębiająca się zapaść w samej strukturze społecznej. Będzie się rodzić coraz mniej dzieci, a osób starszych będzie przybywać. To z kolei spowoduje, że ludzi zdolnych do pracy (w wieku produkcyjnym) będzie mniej niż seniorów, którzy zdominują przekrój społeczny.

>Pod koniec sierpnia szef MON Mariusz Błaszczak poinformował o podpisaniu umowy z koreańską firmą Hyundai Rotem Company na zakup czołgów. Co ciekawe, ta sama firma od kilku lat jest na celowniku CBA i prokuratury w sprawie możliwej korupcji przy przetargu na dostawę tramwajów dla Warszawy. Przedstawiciel tej firmy miał być inwigilowany Pegasusem.


Klęska prokuratury Ziobry. Nowa Izba SN odmówiła zgody na ściganie byłego wiceszefa legalnej KRS
Nowa Izba Odpowiedzialności Zawodowej odmówiła uchylenia immunitetu sędziemu wojskowemu Piotrowi Raczkowskiemu. To pierwsza decyzja tej Izby w tak ważnej sprawie. Prokuratura ściga sędziego i byłego wiceszefa legalnej KRS w związku z książką o Antonim Macierewiczu
6 września 2022 r. mija 21 lat Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Z pewnością prawo do informacji jest dziś bardziej znane. Czy jednak, z perspektywy czasu, możemy powiedzieć, że ustawa gwarantuje ochronę standardów zapisanych w art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, art. 19 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz art. 61 Konstytucji RP? Czy państwo korzysta z niej do wzmacniania demokracji czy raczej boi się pytań od swoich obywatelek i obywateli?

Były redaktor Frondy nowym szefem TVP. >Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Tę sensacyjną informację przekazał członek rady Robert Kwiatkowski. W rozmowie z Onetem odwołanie szefa TVP potwierdził prezes RMN Krzysztof Czabański. Rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował z kolei na Twitterze, że "już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania". Według naszych informacji może on wejść do rządu.Ze mną odkryjesz tajniki seksu bez ograniczeń" - pisał dyrektor Grzegorz Juszczyk do podwładnej, która odpowiadała za zamówienia publiczne, i obiecywał jej "mega orgazm". Kiedy złożyła pozew o molestowanie, zwolnił ją dyscyplinarnie, choć jest w ciąży. Resort zdrowia właśnie Juszczyka odwołał

>Obietnica premiera Morawieckiego „dodatkowych” 13,7 mld zł dla JST okazuje się mocno rozczarowująca. Nie dość, że to tylko przesunięcie subwencji z przyszłego roku, to jeszcze ma się odbyć na zasadach krzywdzących duże miasta.W tej społeczności zamieszczamy artykuły.

Twój link zostanie usunięty jeśli:

 • jest memem, skrinem, linkiem do Twittera
 • artykułem z paywallem
 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 2 users / week
 • 3 users / month
 • 17 users / 6 months
 • 39 subscribers
 • 214 Posts
 • 102 Comments
 • Modlog