Anarchistyczny Czarny Krzyż
!ack
help-circle
rss
>W nadchodzącym tygodniu włączamy się w międzynarodowe akcje przeciwko przemocy policyjnej. Nie bez powodu – 15 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji! > >17 marca zapraszamy Was na taneczną imprezę „Dance Against the Police”. W programie znajdziecie: >- pokaz filmu i dyskusję >- atrakcję niespodziankę związaną z projektem artystycznym „Nigdy nie będziesz szła sama” >- distro ACK Warszwa / …? >- taniec, taniec, taniec! > >Wydarzenie jest benefitem na osoby represjonowane na granicy polsko-białoruskiej. > >O co chodzi? > >Przemoc policyjna to problem globalny. Według danych zebranych przez różne organizacje*, każdego roku tysiące ludzi pada ofiarą przemocy ze strony policjantów. W wielu przypadkach dochodzi do zabójstw, a ofiarami są często osoby z mniejszości etnicznych lub społecznych. Najbardziej rażące przykłady przemocy policyjnej pochodzą z krajów, w których sytuacja społeczna i polityczna jest skomplikowana. Na przykład, w Brazylii w 2020 roku zginęło ponad 6 tysięcy ludzi w wyniku interwencji policji. W Stanach Zjednoczonych, według danych FBI, w 2019 roku policjanci zabili ponad tysiąc osób, a przeważająca większość ofiar stanowiły osoby o nie-białym kolorze skóry i osoby z mniejszości etnicznych. Co więcej, nie wszystkie przypadki brutalności ze strony policji są dokumentowane lub raportowane. Często ofiary boją się zgłaszać przemoc ze strony funkcjonariuszy, a w niektórych krajach media i organizacje broniące praw człowieka są represjonowane za publikowanie informacji na ten temat. W Polsce także nie brakuje przykładów nadużyć i przemocy. Według raportu Komisji Europejskiej na temat sytuacji w dziedzinie praw człowieka w Polsce z 2020 roku, nadużycia ze strony policji, takie jak przemoc fizyczna, stosowanie nieuzasadnionych środków przymusu lub brak reakcji na przypadki przemoc policji wciąż są istotnym problemem. Raport ten podkreślił również, że w Polsce nadal istnieją problemy ze skutecznością w ściganiu policjantów, którzy dopuścili się przemocy. Według danych samej Komendy Głównej Policji, w 2020 roku policjanci użyli siły w ponad 15 tysiącach przypadków – możemy więc tylko domyślać się jaka jest jej rzeczywista skala. Nie zapominamy też osobach zamordowanych przez polską policję, które tylko w nielicznych przypadkach mogą liczyć na medialne próby pociągnięcia funkcjonariuszy do odpowiedzialności. > >Dołączcie do nas podczas „Dance Against Police” i bądźcie częścią globalnego sprzeciwu wobec przemocy policyjnej. Wydarzenie jest benefitem na osoby represjonowane na granicy polsko-białoruskiej ponieważ nie zapominamy, i nigdy nie zapomnimy o skali przemocy stosowanej tak przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej czy Wojska Polskiego. > >Gdy przemoc służb staje się normą, jedyną odpowiedzią może być nasza solidarność!




Pamiętajmy o białoruskich więzieniach!
cross-posted from: https://szmer.info/post/261637 > Przedwczoraj, sąd w Mińsku skazał dziennikarza, Andrzeja Poczobuta, na karę 8 lat więzienia. Dołączył do pozostałych 1,5 tysiąca więźniów politycznych białoruskiego reżimu. > > Głośno mówi się (z resztą słusznie) o Poczobucie, czy Cichanouskim, ale media milczą na temat innych więźniów, którzy nie mniej odważnie stawiali się opresorom. > > Kristina Czerenkowa, Aleksandr Below, Jewgienij Rubaszko, Anastazja Kuhta, Paweł Szpetnij, to tylko niektóre nazwiska osadzonych w białoruskich więzieniach i koloniach karnych. Wolność dla nich wszystkich! ✊🏴

cross-postowane z: https://szmer.info/post/258339 > Proponowana ustawa senatu Massachusetts skracała by wyrok maksymalnie o rok w zamian za pobranie narządów lub szpiku kostnego. Propozycję złożyła czwórka demokratów. Linkowany materiał to biuletyn biotechnologiczny MIT analizujący jak fatalny jest to pomysł.

  • WFA
  • 2 miesiące
Państwo włoskie represjonuje Alfredo Cospito, który odsiaduje wyrok w najbardziej opresyjnym więzieniu w kraju. Stosuje się wobec niego "artykuł 41-bis", który całkowicie odcina więźnia od świata zewnętrznego. W ramach protestu, Cospito od 100 dni(!) prowadzi strajk głodowy, schudł 40kg, wstawiło się za nim Amnesty International.
3






  • WFA
  • 2 miesiące
Odsiadujący wyrok dożywocia działacz insurekcjonistyczny, Alfredo Cospito, od ponad 80 dni (❗) prowadzi strajk głodowy, jako sprzeciw wobec zastosowania na nim "reżimu więziennego 41 bis". Jest to procedura nakładana we Włoszech na więźniów, która odcina ich już całkowicie od świata zewnętrznego.
6







  • WFA
  • 5 miesięcy
Dwa dni temu, 20.10.2022 roku, w sądzie w Sassari, podczas przesłuchania w sprawie zajęcia korespondencji, Alfredo Cospito ogłosił rozpoczęcie strajku głodowego przeciwko systemowi zatrzymania 41 bis. Artykuł ten pozwala osadzonemu jedynie na spędzanie dwóch godzin dziennie na spacerniaku, zabrania otrzymywania przedmiotów z zewnątrz, pieszczot z dziećmi oraz posiadania więcej niż jednej książki jednocześnie. Kontakty międzyludzkie są ograniczone do pięciu osób, a przez kuloodporną szybę można przyjąć tylko dwie jednogodzinne wizyty w miesiącu. W rzeczywistości jedyną czynnością, jaką można wykonać, jest myślenie. Towarzysz, który złożył oświadczenie, nie był obecny na sali sądowej, ale był połączony przez wideokonferencję z więzienia Bancali.

Anarchistyczny Czarny Krzyż
!ack

    Anarchistyczny Czarny Krzyż (ACK) to międzynarodowa sieć grup anarchistycznych i indywidualnych osób zaangażowanych w działania solidarnościowe z uwięzionymi, oraz w szerszą walkę przeciwko represjom.

    • 0 users online
    • 1 user / day
    • 1 user / week
    • 3 users / month
    • 8 users / 6 months
    • 55 subscribers
    • 81 Posts
    • 18 Comments
    • Modlog