etyczna konsumpcja
!konsume
help-circle
rss


Prezent etyczny&rowerowy&bez wychodzenia
Pomysł na prezent do podarowana 21 grudnia z okazji rocznicy urodzin Piotra Kropotkina: bony na warsztaty nauki reperowania rowerów w warsztacie rowerowym prowadzonym przez stowarzyszenie non-profit. https://evently.pl/profile/otwarty-warsztat-rowerowy-stowarzyszenie-mierz-wysoko M.in dzięki płatnym warsztatom stowarzyszenie prowadzi też darmową przestrzeń samodzielnych napraw i dyżury mechanika/mechaniczki.

Jak informuje [Spółdzielnia Ogniwo na swoim mastodonie](https://kolektiva.social/@ogniwo/109528656661246179); >W tym sezonie poza książkami i zapatystowską kawą możecie u nas kupić także rękodzieło naszych spółdzielczyń. > >Czyli zamieniamy się w Cepelię.
5
Spółdzielnia OgniwoGood Clothes, Fair Pay — Europejska inicjatywa obywatelska
>Wzywamy Komisję do zaproponowania przepisów nakładających na przedsiębiorstwa działające w sektorze odzieżowym i obuwniczym obowiązek stosowania wymogów należytej staranności w odniesieniu do płac zapewniających utrzymanie na minimalnym poziomie w obrębie swoich łańcuchów dostaw. W ramach tych przepisów powinny zostać osiągnięte następujące cele:.uzupełnienie i rozwinięcie unijnych ram zrównoważonego ładu korporacyjnego oraz dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Unii Europejskiej; > > - nałożenie na przedsiębiorstwa obowiązku identyfikacji i zmniejszania niekorzystnego wpływu ich działalności na prawa człowieka w zakresie płacy zapewniającej utrzymanie na minimalnym poziomie oraz prawa dotyczącego wolności zrzeszania się i prawa do rokowań zbiorowych, a także nałożenie na przedsiębiorstwa obowiązku zapobiegania temu niekorzystnemu wpływowi; > - ograniczenie ubóstwa w Unii i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, w jakiej znajdują się kobiety, migranci i pracownicy bez stałej umowy o pracę oraz potrzeby zwalczania zjawiska pracy dzieci; > - zakazanie nieuczciwych praktyk handlowych, które powodują rzeczywiste lub potencjalne szkody w sektorze odzieżowym i obuwniczym bądź przyczyniają się do ich powstania, a także propagowanie uczciwych praktyk nabywczych; > - zapewnienie konsumentom prawa do informacji na temat przedsiębiorstw w sektorze odzieżowym i obuwniczym; > - zwiększenie przejrzystości i rozliczalności przedsiębiorstw w sektorze odzieżowym i obuwniczym.


[![](https://szmer.info/pictrs/image/c5c9b7f0-e918-4322-afef-e87d062dea4f.png)](https://szmer.info/pictrs/image/c5c9b7f0-e918-4322-afef-e87d062dea4f.png)

Torby, plecaki i akcesoria rowerowe z warszawskiej manufaktury. Solidna ręczna robota
5
BLAHOL Messenger Bags

>Produkujemy sprzęt kempingowy z materiałów przyjaznych dla środowiska i użytkownika. >Świadczymy szereg usług z zakresu konwersji samochodów dostawczych na campingowe. Dobre mordki robią samochodom imponujące rzeczy.
2
Hatu Camp Solutions


etyczna konsumpcja
!konsume

  Wiadomo - nie ma etycznej konsumpcji w kapitalizmie. Ale jeść coś trzeba, założyć też no i trochę różnych przedmiotów w życiu codziennym się przydaje.

  Komercja fajna i niefajna. Baza etycznych produktów i producentów, oraz tych nieetycznych i informacji o nich.

  Przydałby się jakiś system oznaczeń na małe/lokalne/środowiskowe przedsięwzięcia, zwykłe komercyjne firmy i niefajne korpo. No i zebranie kategorii oceny.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 2 users / week
  • 5 users / month
  • 13 users / 6 months
  • 97 subscribers
  • 133 Posts
  • 157 Comments
  • Modlog