etyczna konsumpcja
!konsume
help-circle
rss
>//TIMEBOMB: spółdzielnia kurierów rowerowych i samochodowych. >Specjalizujemy się w ekspresowych usługach w centrum Warszawy. > >Zapewniamy stałą obsługę dla firm i osób indywidualnych.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/314643 > Można znaleźć sporo pięknych grafik, niestety ceny niezbyt na polską kieszeń, ale zawsze można napisać z prośbą o zgodę na wykorzystanie. Albo i nie....


>Wyniki kontroli objęły produkty sprawdzone w latach 2019-2021. Pod lupę UOKiK wzięli ziemniaki, cebulę, kapustę, marchew, pomidory, jabłka, truskawki, czyli warzywa i owoce hodowane zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Inspektorzy porównywali dane na sklepowych wywieszkach z tymi na opakowaniach zbiorczych lub jednostkowych oraz w dokumentach dostawy. Mimo etykiet z napisem "Polska" na produktach, część z nich wyprodukowano w innych krajach Europy. > >Dla przykładu czosnek sprzedawany dwa lata temu Biedronce w Łodzi pochodził z Hiszpanii, ziemniaki z Francji, kapusta włoska sprzedawana w Kołobrzegu z Francji, a seler na półkach dyskontu w Koszalinie – z Niderlandów. Z kolei gruszki w katowickiej "Biedronce" sprowadzono z Holandii, a cebula szalotka, którą można było kupić Bydgoszczy - z Francji. > >Nieprawidłowości występowały w 27,8 proc. sklepów Biedronka.

Szukałem ostatnio kurtki (kangurki lub anoraku, jak kto woli) i trafiłem na polską firmę, która szyje te kurtki z bawełny i impregnuje je. Mają też bluzy / bluzo-koszulki oraz spodnie. Wygląda to ciekawie, ale ceny są mocarne. Interesujące: oferują dożywotnie wsparcie techniczne.

>Wódka marki Absolut ponownie będzie dostępna na półkach w rosyjskich sklepach. "Celem dostarczanych do Rosji produktów jest ochrona lokalnych pracowników oraz zapewnienie stabilności finansowej tamtejszej organizacji" - tłumaczy jej producent, należąca do francuskiego koncernu Pernod Ricard spółka The Absolut Company.

 • harc
 • 2M
cross-postowane z: https://szmer.info/post/305850 > ![](https://szmer.info/pictrs/image/bed8bdc3-56e9-459c-8beb-b55aa1fb04be.png)

cross-postowane z: https://szmer.info/post/298622 > > Komisja Europejska zaproponowała przy okazji zestaw przepisów anty-greenwashingowych. Dzięki nim nielegalnym by było składanie jakichkolwiek ekologicznych zapewnień dotyczących produktów bez dowodów na to. > > Jeżeli to przejdzie, to ile firm dostanie wysokie grzywny - nawet nie chcę sobie tego wyobrażać...

 • harc
 • edit-2
  3M
Chcę kupić spodnie. Jaki sklep polecicie?
Pytanie o lokalne źródła spodni zadane na [!zapytajszmer@szmer.info](https://szmer.info/c/zapytajszmer)


cross-postowane z: https://szmer.info/post/292169 > Za 22 marca KE przedstawi od dawna wyczekiwaną propozycję dot. prawa do naprawy. Aktywiści ekologiczni i konsumenccy chcą pociągnąć firmy do odpowiedzialności. Domagają się tanich i szybkich napraw oraz części zamiennych dostępnych dla wszystkich. Wedle badań 3/4 Europejczyków wolałoby naprawić swoje urządzenia, niż wymieniać je na nowe, jednak wysoka cena czy brak części zamiennych im to uniemożliwia.


>Pomimo deklaracji o zaprzestaniu inwestowania w Rosji, w ubiegłym roku Heineken wprowadził na tamtejszy rynek co najmniej 61 nowych produktów. Takie wnioski można wyciągnąć z raportów Follow the Money opartych na przeglądzie zeszłego roku sporządzonym przez Heineken Russia.
4
etyczna konsumpcja
!konsume

  Wiadomo - nie ma etycznej konsumpcji w kapitalizmie. Ale jeść coś trzeba, założyć też no i trochę różnych przedmiotów w życiu codziennym się przydaje.

  Komercja fajna i niefajna. Baza etycznych produktów i producentów, oraz tych nieetycznych i informacji o nich.

  Przydałby się jakiś system oznaczeń na małe/lokalne/środowiskowe przedsięwzięcia, zwykłe komercyjne firmy i niefajne korpo. No i zebranie kategorii oceny.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 13 users / 6 months
  • 101 subscribers
  • 150 Posts
  • 164 Comments
  • Modlog