• 114 Posts
  • 296 Comments
Joined 3 lata temu
cake
Cake day: lip 29, 2020

help-circle
rss
Francuska Wysoka Rada ds. Równości Kobiet i Mężczyzn informuje o wysokich wskaźnikach przemocy seksualnej zgłaszanej przez mieszkanki tego kraju. W swoim raporcie organ rządowy opisuje francuskie społeczeństwo jako „bardzo seksistowskie we wszystkich sferach”. W badaniu ⅓ kobiet stwierdziła, że partnerzy nakłaniali je do aktów seksualnych, których nie chciały. Mniej więcej jedną na siedem respondentek zmuszano do seksu, a podobna liczba kobiet zgłosiła bicie i popychanie przez partnera. Co najmniej 80% Francuzek uważa, że ze względu na płeć są one traktowane gorzej niż mężczyźni. Przemocy używają szczególnie młodsi Francuzi – wśród mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat prawie ¼ czuje się czasami zmuszona do użycia siły, aby zyskać szacunek. Powyższe tłumaczenie za [Outriders](https://outride.rs/pl/magazyn/)

Może kogoś zainteresują zamienniki jajek. Głównie jako sklejacz, jajecznicy z tego nie zrobimy.


New study finds libertarians tend to support reproductive autonomy for men but not for women
New research provides evidence that libertarians in the United States tend to prioritize men’s reproductive autonomy at the expense of women’s. The study, published in Political Psychology, found that libertarianism was associated with both opposition to women’s right to an abortion and support for men’s right to withdraw financial support for a child when women refuse to terminate the pregnancy. Nowe badania dostarczają dowodów na to, że libertarianie w Stanach Zjednoczonych mają tendencję do priorytetowego traktowania autonomii reprodukcyjnej mężczyzn kosztem kobiet. Badanie opublikowane w Political Psychology wykazało, że libertarianizm był związany zarówno ze sprzeciwem wobec prawa kobiet do aborcji, jak i poparciem dla prawa mężczyzn do wycofania wsparcia finansowego dla dziecka, gdy kobiety odmawiają przerwania ciąży.

@zbychtomemesynie koszulko
link
fedilink
221 dni

A myślałem, że tylko ja tak mam.


Do środy 11.01można ściągnąć książki z serii Elements wydawnictwa Cambridge University Press [link](https://www.cambridge.org/core/elements/subject/History/66BE42A30172E280FDE64F8EE2F485B0)

Jest to propozycja także dla rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas poza domem np. na obozach zimowych.

Każdy rodzic marzy o przeczołganiu po poligonie, kiedy jego dzieci są na obozach zimowych.


Jakby co, to na Fedi można też śledzić @TOrynski@mastodon.scot


deleted by creator


Przegląd ostatnich wydarzeń w kraju
4

Finland ends homelessness and provides shelter for all in need
In Finland, the number of homeless people has fallen sharply. The reason: The country applies the “Housing First” concept. Those affected by homelessness receive a small apartment and counselling – without any preconditions. 4 out of 5 people affected thus make their way back into a stable life. And: All this is cheaper than accepting homelessness.


Przecież on zawsze wyglądał jak wampir. Nie ma szans, żeby umarł, po prostu pójdzie spać na dłuższą chwilę do trumny


Nie żenbym jakoś specjalnie Tuska lubił, ale czy oni w KO (bo lodejrzewam, że to oni ewentualnie mieliby kogoś wybierać) mają inną osobę na to stanowisko?


W pierwszym sejmie po odzyskaniu niepodległości znalazło się osiem kobiet. Mówiono na nie posełki, a niekiedy – złośliwie – poślice. Mimo, że należały do różnych partii – współpracowały. Na ogół nie mają swoich ulic, choć dla historii Polski są ważne. Powinny mieć w niej status bohaterek. Ich historie opowiedziała Olga Wiechnik w książce „Posełki. Osiem pierwszych kobiet”. Życiorys każdej dałoby się zmienić w scenariusz filmu. Takiego ku pokrzepieniu serc. Trochę jak z literatury, która powstawała pod zaborami, by pokazywać, w jaki sposób być patriotą. Kończyły szkoły, w których absolwentki zobowiązywały się, że czego by w życiu nie robiły, jedną osobę w roku nauczą czytać. Zakładały szkoły ludowe, gdzie pokazywały, jak dobrze gospodarować, bo wiedziały, że bez tego Polska będzie biedna. Zdobywały pierwsze doktoraty przyznawane w Polsce kobietom. Ukrywały broń i „bibułę”. Walczyły o prawa robotników, chłopów i kobiet. Ratowały wywiezionych na Sybir. Były ulepione z niezwykłej gliny. Jakiej?

Na tej mapie ciekawie wybija się Australia. Kojarzona z suchym klimatem, ma pod powierzchnią Wielki Basen Artezyjski.


Oho… Już widzę te lamenty na twiterach, że komunis bo ograniczają prawa pana Janusza w robieniu co chce.
Neo-Nazi Group Fighting in Ukraine Seeks Recruits Online The neo-Nazi ideology and the recruitment through Telegram and Atomwaffen Division In fact, before the 2022 Russian invasion of Ukraine, there were dozens of cases of foreign fighters who fought in Ukraine, returned home and were criminally charged with intending to or committing acts of violence. This includes a double homicide in Florida in 2018 by a man who deserted the U.S. Army and fought for far-right extremists in Ukraine in the late 2010s.  It’s up to the Ukrainian authorities and the European community to intervene and stop the action and recruitment of such extreme groups. Otherwise, there is the danger of Ukraine becoming a laboratory for the global far-right, a place where extremists from all around the world travel in order to train and gain combat experience. Groups such as AWD and its recruitment attempts contribute to such a direction and pose security issues not only for Ukraine, but for the rest of the world.

But everyone has own electric car so this is nice/eco/green/sustain/smart city.Tak właśnie wyglądają w praktyce zapewnienia o weryfikacji celu przed oddaniem strzału.


Niemal z miesiąca na miesiąc stawiamy w Polsce kolejne kroki milowe w dostępności roślinnego jedzenia. Jeszcze kilka lat temu ta kategoria produktowa, skierowana do bardzo niszowej grupy odbiorców, praktycznie nie istniała. Dziś skupia uwagę firm spożywczych – nie tylko tych w pełni roślinnych – a liderzy branży jako jeden z celów coraz częściej stawiają sobie demokratyzowanie dostępu do roślinnego jedzenia. Czy jest możliwa zmiana norm społecznych w odniesieniu do naszych nawyków żywieniowych? Według Danone 21 proc. Polek i Polaków twierdzi, że jedzenie mięsa będzie uznawane za kwestię wstydliwą. Ale czy w obliczu kryzysów – energetycznego i inflacyjnego – oraz sygnałów wskazujących na spowolnienie procesu upowszechniania się roślinnego odżywiania w innych krajach możemy spodziewać się dalszego stopniowego ograniczania mięsa przez Polaków?

Już w lewackich katakumbach trenowane są lwy, żeby zaraz po ogłoszeniu wyników na stadionie narodowym zaczęły zjadać prześladowanych chrześcijan. Miał być LexCzarnek 2.0 a będzie Neron 2.0Komendant wizytował i znów odstrzelił jakiś numer?Hańba - Narutowicz [punk/folk]
W związku z okrągłą, setną roczniczą śmierci.

siostra panzerfaustyna
6
Nowa patronka policji

Chciałbym, żeby za taką masową blokadą kont poszło także masowe zamykanie kont oficjalnych instytucji i ministerstw, które traktują Twittera niemalże jako swój oficjalny kanał informacyjny.


Może postanowił świętować 2 dni później 13.12?


A młodzież w jakim wieku i jakie tematy najlepiej?


@zbychtomemesydługość tygodnia
link
fedilink
12 miesiące

Czy rozwiązaniem byłoby podjęcie pracy środa-niedziela, cz wtedy 'sprężynka’zrobi odpowiedni skok?Wydarzenia z czwartku sugerują, że PiS gotów jest odpuścić Rosji, rozczarować Kijów – który oczekuje od swoich sojuszników podobnych uchwał – a nawet narazić się na śmieszność na arenie międzynarodowej, byle tylko dopieścić smoleńską bazę i dalej oskarżać przeciwników politycznych o niedostatki patriotyzmu.

Eksplozja demograficzna - Za Rubieżą
Ciekawie przedstawiona opinia na temat przyrostu liczby ludności na Ziemi bez alarmistycznych tonów.. Sporo liczb i statystyki.

Pierwszy post ze screenem rosyjskiego Ministerstwa Obrony o tym jak to stawiają zapory przeciwczołgowe. Kolejny post zawiera film, jak pojazd pancerny przejeżdża po 'toblerone' i niewiele sobie z tego robi.

Niestety link ciągnie do FB, więc przeklejam opis tu **NO FUTURE.** Hasło śpiewane przez Sex Pistols przyjęła na sztandary pierwsza generacja punków zanim wycięła ich helupa. Dla nich już nie ma przyszłości, my się w niej dalej męczymy, ale Crass pokazał że opór może nadać sens tej męczarni. Pionier cyberpunka, pisarz William Gibson, w swoich wizjach przeliczył się co do rozwoju protetyki i dostępnych powszechnie bionicznych kończyn. Trafnie za to opisał społeczną rzeczywistość rozwarstwionej, zatomizowanej ludzkości w której dostępność nowych technologi akceleruje ewolucję najpodlejszych cech człowieka. Rzeczywistość kontrolowaną przez międzynarodowe korporacje, nieludzkie byty napędzane nieskończoną chciwością, starające się przeobrazić ludzkość na swoje podobieństwo. Ziemia umiera, a one wliczają to sobie w koszty. "Od zakończenia drugiej wojny światowej nie było na ziemi ani jednego dnia pokoju", bo wojna jest najlepszym biznesem. Sztuczne inteligencje, zamiast trzymać ludzkość za rękę w drodze do nowej złotej ery, dzwonią do twojej babci próbując jej wcisnąć kredyt na uzdrawiające jonami srebra garnki. Brzmi znajomo? Jeżeli na hasło cyberpunk towarzyszy ci więcej tego typu myśli, niż pragnienia, by przyczepić sobie neonowe rurki do okularów spawalniczych kiedy nie rozróżniasz TIGa od MAGa, jeżeli wierzysz, że punk może ciągle być czymś więcej, niz grupą rekonstrukcyjną miłośników estetyki z przed 40 lat, to zapraszamy na festiwal. Usłyszysz dużo amplifikowanej ludzkiej wściekłości, wykrzyczanej do mikrofonu, przyśpieszonej przesterowanej, pociętej i brudnej. Stopa zagra w rytm wybuchów amunicji kasetowej, werble spadną ci na łeb jak grad odłamków. Będą grane futurystyczne soundtracki do twoich codziennych spacerów po bułki z GMO i plastiku, na które z każdym dniem mniej cię stać, w drodze powrotnej z miejsca pracy zagrożonego przez automatyzację produkcji. Ale będą też piosenki o walce, oporze i głupiej nadziei na przyszłość, przyszłości która wygląda, jak wygląda, bo zrobiliśmy za mało i za późno. NO FUTURE IS NOW. W tym tygodniu zaczniemy wrzucać posty z pełnym składem, czekajcie w napięciu. Cała hajs z imprezy przeznaczamy na niezależne, anarchistyczne ekipy, zaangażowane w pomoc ludziom którzy mieli pecha urodzić się parę równoleżników za nisko żeby żyć bezpiecznie, i wybrali ryzykowne szturmowanie twierdzy europy. Fuck the borders.

Wydzielone pasy drogi dla autobusów zmniejszają natężenie ruchu samochodowego w mieście i zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej. Nie dajmy się zakrzyczeć zwolennikom samochodozy.

Just like software development has been co-opted by a few global companies like Microsoft and Apple, the international seed development and trade, too, is controlled by a few big giants like Bayer (Monsanto), Corteva (DuPont) and ChemChina (Syngenta). A 2012 Oxfam study found that four companies dominate more than 60 percent of the global trade with grains.