• 91 Posts
  • 246 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: lip 29, 2020

help-circle
rss

jak tak to ma wyglądać, to ja proszę więcej szkoleń dla bagiet.


Też znam taki przypadek znajomego sprzed kilku miesięcy. Trochę szkoda, że trzeba było sporo kombinować i oszukiwać, bo prawo zabrania. Kompostowanie jest lepszym pomysłem niż kremacja, bo coś na tym może faktycznie urosnąć a kremacja pozostawia abiotyczny proch, bez żadnej wartości biologicznej.


Home Reef Erupts - nowa wyspa wulkaniczna w rejonie wysp Tonga.
Na południowym Pacyfiku pojawiła się nowa wyspa.

Ale byłoby dobrze, gdyby to w tę stronę poszło!


Rozmawiamy z użytkownikami psychodelików. Co biorą? Jak często? Co dają im psychodeliczne tripy? Psycholog tłumaczy, czym w ogóle są psychodeliki. Psychodeliki to bardzo złożona i szeroka kategoria substancji, którą jednak trzeba jakoś uporządkować. Najczęściej stosowany jest podział ze względu na łączenie się z receptorami serotoninowymi 5HT2A. Takie właściwości przejawiają tak zwane klasyczne psychodeliki, czyli: psylocybina (składnik „grzybów halucynogennych”), meskalina (występująca naturalnie w niektórych odmianach kaktusów; to pod jej wpływem Aldous Huxley napisał Drzwi percepcji; upodobał ją sobie też Witkacy), DMT (ayahuasca) czy LSD (syntetyczny psychodelik po raz pierwszy otrzymany w 1938 roku przez Alberta Hoffmanna). Psychodeliki nieklasyczne to z kolei substancje, które wprawdzie wywołują efekty podobne do klasycznych psychodelików, ale łączą się z zupełnie innymi receptorami niż serotoninowe (np. ketamina) lub łączą się zarówno z receptorami serotoninowymi, jak również z innymi (np. MDMA).

Komitet na miarę czasów. 12 naukowych doradców ministra nauki, o których (prawie) nikt nie słyszał
Komitet na miarę czasów. 12 naukowych doradców ministra nauki, o których (prawie) nikt nie słyszał Siedem spośród 12 osób to przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych. Z pewnością nie oddaje to proporcji osób pracujących w polskiej nauce. Po drugie dość słaba to reprezentacja naszych wiodących ośrodków naukowych. W komitecie zabrakło np. miejsca na jakiekolwiek przedstawiciela uczelni krakowskich czy gdańskich. Za to są aż cztery osoby z Lublina, gdzie studiował sam minister Czarnek, czy jedno dla Kielc. Zaskakująco dużo w nim też, bo aż jedna trzecia, przedstawicieli uczelni katolickich.

The study below runs 10 benchmark problems in 28 languages. It measures the runtime, memory usage, and energy consumption of each language. The abstract of the paper is shown below.

Skąd się biorą pieniądze w kasie zapomogowo-pożyczkowej? Pracownicy należący do PKZP deklarują chęć potrącenia części swojej pensji na stałą składkę. Jest ona nadal własnością pracownika, z tym że pieniądze te nie leżą na półce ani w skarpecie, lecz znajdują się na koncie i są do dyspozycji kasy. Jeśli pracownik chce po nie sięgnąć, musi wypełnić wniosek i – jeśli kwota pożyczki miałaby być większa niż wkład własny – znaleźć wśród swoich kolegów i koleżanek poręczycieli. Uważam, że dzięki tym niewielkim utrudnieniom pieniądze odkłada się łatwiej i dlatego kasy, nawet tak nieduże jak nasza, dysponują sporą ilością środków. W naszej Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej 300 członków odłożyło niemal 1 mln zł. Te pieniądze nie przepadają i, jak mówiłam, należą do pracowników.

Są wątpliwości wobec tego filmu, że to raczej jakaś impreza ASG niż wojna w Ukrainie.


Czy to jeszcze taktyczne wycofanie się, czy już gest dobrej woli?


Po Alien State jestem w posiadaniu dobrej grafiki na takie imprezki:)


Te kolory i palmy bardziej wyglądają jak karnawał w Rio, niż jak katolicka napierdalanka na Nizinie Środkowoeuropejskiej


Starzy myśliwi mają więcej czasu na polowania, ale mają problemy ze wzrokiem. Gdyby wprowadzić rzetelne badania, sporo z nich straciłoby możliwość zabijania zwierząt.

Wypowiedź łowczego idealnie pokazuje, jak oni w dupie mają bezpieczeństwo


#35 – Polska: nowa broń dla myśliwych
W Polsce zarejestrowanych jest ponad 128 tys. myśliwych, to mniej więcej tyle, ilu wszystkich mieszkańców Opola, Tychów czy Płocka. Żeby zostać myśliwym bądź dianą (bo tak nazywa się kobiety-myśliwe, których jest w Polsce około 4 tys.), trzeba należeć do Polskiego Związku Łowieckiego. Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad projektem rozporządzenia, który umożliwi tej grupie dostęp do nowej broni krótkiej: pistoletów i rewolwerów. O tym, jakiego rodzaju konsekwencje może to mieć dla myśliwych i zwierząt, oraz o tym, jak wygląda w Polsce polowanie, opowiemy w najnowszym odcinku. W tym odcinku rozmawiamy z: Adamem Kuczyńskim – radcą prawnym zajmującym się ochroną praw człowieka i środowiska, Pawłem Lisiakiem – Łowczym Krajowym Polskiego Związku Łowieckiego (czyli jego przewodniczącym), Krzysztofem Wychowałkiem – współzałożycielem i dyrektorem Ośrodka Działań Ekologicznych Źrodła, zajmującego się m.in. zakazem polowań.

To ze śmiercią Gorbaczowa, brakiem wody w USA oraz historią Al-Ka'idy

The 45-page report by the Office of the High Commissioner for Human Rights (OHCHR) concluded: “The extent of arbitrary and discriminatory detention of members of Uyghur and other predominantly Muslim groups, pursuant to law and policy, in context of restrictions and deprivation more generally of fundamental rights enjoyed individually and collectively, may constitute international crimes, in particular crimes against humanity.”
fedilink

Czy 17 września będą pod rosyjską ambasadą?Brak stron www i oparcie się jedynie na fanpejdżach i wizytówkach google, to inna para cyfrowych kaloszy.


Porównawcze zdjęcia satelitarne obszaru dorzecza Indusu z serwisu NASA.

w sierpniu w prowincji Sindh spadło 443mm deszczu, co stanowi ponad 780% średniej


Fajnie, że Ada jest na radarze, a nie, jak inni, tylko ‘iwenty’ z FB. Zazdro!


04.09 Alien State w Krku. Szkoda się nie wybrać.


- Od początku sezonu monsunowego zginęło w powodziach ponad 1100 osób. - Pod wodą znalazła się 1/3 powierzchni kraju. - Kataklizm dotknął 33 mln osób, co.stanowi ok 1/7 całkowitej liczby ludności Pakistanu. - Katastrofalna powódź zniszczyła prawie połowę upraw bawełny oraz szereg obszarów rolniczych.

Nie bliskość granic tu decyduje. W tym wypadku okolica jest mocno związana z Łemkowszczyzną, np. Łemkowska Watra w sąsiedniej Zdyni ( łemkowska Ждыня). Podobnie wsie w okolicach Opola. Od granicy z 60km, ale przez duży odsetek mniejszości niemieckiej wśród mieszkańców, tablice są dwujęzyczne.


Na koniec stulecia ma być nas 11 miliardów. Czy uda się wszystkich nakarmić?
Uda się. I jeszcze zyska na tym przyroda. Jak? Przez hakowanie fotosyntezy, przez pozyskiwanie wody z powietrza, przez zmiany genetyczne w roślinach. Brzmi jak science-fiction? Nie - to tylko science. W dodatku uwolni większość terenów obecnie zajętych pod uprawy W okolicach 1800 roku na Ziemi żyło około miliarda ludzi. Dziś niemal osiem razy więcej – 7,9 miliarda. Za niespełna dwie dekady, w 2050 roku ma nas być już 9,5 mld. Z prognoz demograficznych wynika, że na koniec tego stulecia nasza planeta będzie musiała wyżywić nawet 11 miliardów. To szacunki ONZ, niektórzy demografowie wyliczają, że może nas być i 13 miliardów.

Naukowcy z USA pracują nad kompozytem do budowy śmigieł turbin wiatrowych, który po dokonaniu żywota mogły by być np. surowcem do produkcji żelków.


Niecały m2 z jakiegoś apartamentu lub jakieś 15%ceny garażu. Pewnie pójdzie z torbami.


@zbychtomemesykatole w praktyce
link
fedilink
12 miesiące

I jakiś kapuś nakablowal. Parszywy komunista.


Z mojego doświadczenia w nauczaniu i warsztatach z dziećmiwnioskuję, że większość lekcji poświęcałbym na prostowaniu bredni, z którymi dzieci mają styczność. Nie wiem, czy znalazłbym czas na podstawę programową:)


  • Don’t take to warm clothes. After 1-2 km You are war enought to feel comfortable. If You take to warm clothes, it’s gonna be hot and You’ll be wet, which is not comfortable and might chill You very fast during stop on lights.
  • Take some warm clothes with You in case, when You need to stop for longer period (talk to friend who You meet, unpredictable stop cousing by flat tire) to prevent rapid cooling.
  • keep in mind warm Your feet,.knees, hand and neck.
  • below -15 oC, it’s good to use some cream on face.

An anarchist introduction to federated social media
For better or worse, anarchists are using social media like Twitter, Instagram, and Facebook. This sucks. Enter the Fediverse, an alternative, open-source social media network that aligns with anarchist values. Rather than being a thinly-veiled attention and data gathering capitalist vortex, the Fediverse is an actual social network, built out of a multitude of federated, autonomous, and decentralized instances. On the Fediverse, we control the infrastructure, we moderate ourselves, and we can gather and share based on our affinities and desires rather than being guided by addictive algorithms. Many anarchists who have dodged the traps of corporate social media are already here, sharing their projects, art, and ideas. Join us!

mapa pokazująca stacje kolejowe, do jakich można dojechać bezpośrednimi połączeniami z danego miejsca wraz z czasem jazdy. Wystarczy podać nazwę przystanku początkowego.

Boicie się, że zimą będziecie marznąć? To ocieplcie sobie domy. Proste?
6

Kraby, Pioruny, Żubry i Borsuki i inne groźne byty – czyli do czego naprawdę nadaje się polska broń
Najlepsze z nowoczesnych rodzajów uzbrojenia produkowanych obecnie w Polsce powstawały przez wiele lat - często w wielkich bólach. Dziś jednak - także na polu walki w Ukrainie - okazuje się, że polska branża zbrojeniowa ma całkiem sporo do zaoferowania

"kaloryfer" z piasku. Ciekawe, czy w lecie dałoby się nagromadzić tyle ciepła, żeby zimą ogrzać np. dom.

Problemy logistyki transportowej wojsk rosyjskich w Ukrainie c.d.
ostrzały infrastruktury kolejowej i magazynów broni głęboko za linią frontu lowodują, że zaopatrzenke trzeba dowozić ciężarówkami, co przy braku konteneryzaji/paletyzacji oraz ogólnym "mocom przerobowym" mlże skutkować sporymi brakami na lini frontu.

wątek o problemie w zaopatrzeniu wojsk rosyjskich związanych ze zwiększeniem zasięgu rakiet posiadanych przez wojska ukraińskie.

W 1932 roku rozpoczęła się wojna. Dwa kraje walczyły o ziemię, która - jak wierzono - skrywała w swych trzewiach czarne złoto. Później okazało się to nieprawdą, co nie wpłynęło na fakt, iż była to jedna z największych wojen Ameryki Łacińskiej. Paragwaj pokonał w niej Boliwię. Łupem było Chaco, obszar, którym do tamtego czasu nikt się nie interesował. Dzisiaj rozgrywa się tam kolejna batalia - o przyszłość. Pisze o tym w swojej nowej książce Wojciech Ganczarek, świeżo upieczony zdobywca tegorocznej Nagrody Magellana.

Scientists at the University of Western Australia published a study Wednesday suggesting that a seagrass off the coast of Western Australia is the world's largest plant. The Posidonia australis is thought to have begun to clone itself 4,500 years ago, and covers about 200 square kilometres nielicha roślinka