• 128 Posts
  • 333 Comments
Joined 3Y ago
cake
Cake day: Jul 29, 2020

help-circle
rss
cross-posted from: https://beehaw.org/post/466182 > A timeline I created of the total users at the top 10 Lemmy instances. Wrzucam pod wolny internet, ale przede wszystkim z pewnym zaskoczeniem, ze tak sobie szmerując tworzymy wcale nie małą instancję.

Przecież nie od dziś wiadomo, że zachodnią broń do atakowania terytorium FR można kupić w każdym sklepie z zachodnią bronią do atakowania terytorium FR.cross-posted from: https://szmer.info/post/320895 > W Niemczech kończy się proces kobiety oskarżanej przez prokuraturę o kierowanie najniebezpieczniejszą skrajnie lewicową grupą terrorystyczną od czasów RAF. Skąd te twierdzenia, skoro skala działania nie jest nawet zbliżona? > > O walce niemieckiej antify z miescowymi neonazistami opowiada Łukasz Grajewski, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego".

W Niemczech kończy się proces kobiety oskarżanej przez prokuraturę o kierowanie najniebezpieczniejszą skrajnie lewicową grupą terrorystyczną od czasów RAF. Skąd te twierdzenia, skoro skala działania nie jest nawet zbliżona? O walce niemieckiej antify z miescowymi neonazistami opowiada Łukasz Grajewski, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego".

Many people like the idea of a four-day workweek, hoping it affords more free time. Some countries are already experimenting with the model, whereas others are sticking to the traditional workweek. There are two different models of the four-day workweek. One model envisions spreading the 40 hours commonly worked during a five-day week over four days. This means people will be working four ten-hour days. The other model differs from the typical workweek in that it envisions people getting 100% of the workload done in just 80% of the time, while still receiving their full salary. A few countries have begun trying out the four-day workweek.

Wprowadzenie upraw soi na masową skalę, umożliwiło Paragwajowi stały rozwój. Kraj płaci jednak za to oddawaniem ziemi w ręce obcokrajowców, wysiedleniami ludności i masowym wylesianiem. O pułapkach paragwajskiego rolnictwa opowiada Wojciech Ganczarek, autor książki "Sprzedani. Reportaże z peryferii".

I ten typ chciałby ogarniać coś w zarządzaniu krajem?


6

cross-posted from: https://szmer.info/post/311419 > Naszym gościem jest Kuba Bielawski, jeden z najlepszych nauczycieli w Polsce jesli wierzyć wynikom internetowego plebiscytu o (jak sam mówi) medal z kartofla. > > Medal czy nie, Kuba z pewnością jest nauczycielem któremu się chce i któremu na prawdę zalezy na tym, żeby dzieci w szkole dowiedziały się rzeczy potrzebnych w życiu a nie tylko tego, co chciałby im wepchnąć do głów minister Czarnek. > > Rozmawiamy o tym jak bardzo zapapieżona jest polska szkoła, ile w niej jest polityki, czy nauczyciel o lewicowych poglądach znajdzie w niej miejsce dla siebie i czy da się wyżyć z pensji polskiego nauczyciela jak się nie ma bogatej żony :-) > > Zapraszamy!

Naszym gościem jest Kuba Bielawski, jeden z najlepszych nauczycieli w Polsce jesli wierzyć wynikom internetowego plebiscytu o (jak sam mówi) medal z kartofla. Medal czy nie, Kuba z pewnością jest nauczycielem któremu się chce i któremu na prawdę zalezy na tym, żeby dzieci w szkole dowiedziały się rzeczy potrzebnych w życiu a nie tylko tego, co chciałby im wepchnąć do głów minister Czarnek. Rozmawiamy o tym jak bardzo zapapieżona jest polska szkoła, ile w niej jest polityki, czy nauczyciel o lewicowych poglądach znajdzie w niej miejsce dla siebie i czy da się wyżyć z pensji polskiego nauczyciela jak się nie ma bogatej żony :-) Zapraszamy!

Boga w niebie chcą potruć, lewaki parszywe!


Troche jak.droga krzyżowa. Stacja 2137 - rzułta morda ociera się kajakiem po raz trzeci.


Jak wynika z badania dwóch ekonomistów Daniela Knutssona oraz Björna Tyreforsa urynkowienie pogotowia ratunkowego w stolicy Szwecji, Sztokholmie doprowadziło do 420 dodatkowych zgonów rocznie. Okazało się, że karetki prywatnych przedsiębiorstw, co prawda szybciej przyjeżdżały do pacjentów, ale ich personel był gorszy w diagnozowaniu. Przy czym, jak wskazują badacze, wyższość publicznego sektora w tym wypadku wynikła głównie z polityki kadrowej prywatnych firm. Te między innymi płaciły gorzej od tych państwowych oraz wymagały znacznej liczby nadgodzin.

@zbychtomemesyproste
link
fedilink
32M

Zbieranie schowanych czekoladowych jajek to najlepszy moment całych tych świąt. No może nie licząc oglądania żywotu Briana.


Był czas, gdy czytałem go i nawet byłem na spotkaniu i odniosłem wrażenie, że robi z siebie zmanierowaną EkoNaturGwiazdę. Od tamtego czasu staram.się unikać, choć może niewłaściwie to odebrałem.


Ja bym nie palił się do przeczytania ze względu na autora:) Jadłem różna robaki i prawdę mówiąc problem może być jedynie w kwestii świadomości, że to robak. W smaku nic strasznego.


Dla większości Europejczyków pomysł jedzenia owadów wydaje się egzotyczny, ale dla wielu osób na świecie to codzienny posiłek. W różnych częściach świata spożywanych jest około 2 000 gatunków owadów1. Szczególnie popularne są w Afryce i Azji. Nie jest to też jakiś nowy wynalazek. Licząca tysiące lat tradycja żydowska dopuszcza spożycie niektórych gatunków szarańczy, inne zaś są niekoszerne. Uważa się, że owady były jedzone od czasów prehistorycznych, już przez pierwszych przedstawicieli naszego gatunku na co są dowody palentologiczne2. Co jest oczywiste, kiedy zdamy sobie sprawę, że jedzenie insektów jest powszechne wśród innych naczelnych.

Bo rozdawnictwo jest parszywym komunizmem jedynie, gdy dotyczy innych. Poza tym, Janusz pewnie będzie szpagatował, że dzięki tym pieniądzom rozwala system od środka.
Newpipe może robić listę, ale jak udostępnisz, to wyśle linki do wszystkich filmów a nie jeden link już z dodanymi utworami. Możesz spróbować freetube (desktop) może tam będzie lepiej to rozwiązane. Nie mam teraz kompa, żeby sprawdzić.No tak, wracają drogami bo gdyby wracały torami, to wjechałyby na teren Ukrainy, gdzie raczej by do Rosji nie dojechały. Dali ciała na pełnej link, bo mogli przynajmniej odstawić na granicę w Hrubieszowie i niech onuce proszą o zwrot stronę ukraińską,


Spoko luz. Akurat to samo ostatnio przerabiałem, kiedy mi się Szmer wywalił pi aktualizacji Jerboa:)Niemcy sąo krok bliżej do wprowadzenia biletu miesięcznego na lokalne autobusy i pociągi w całym kraju.

Pierwszy odcinek podcastu w którym Tomasz Oryński czyta archiwalne odcinki felietonu Tymczasem w Absurdystanie, w którym przypomina pisowskie wałki. Tomka można śledzić na korpomediach lub na Fedi [@TOrynski@mastodon.scot](https://mastodon.scot/@TOrynski)

Ok. **109 miliardów** ludzi urodziło się i umarło od początku istnienia gatunku. Każde ziarenko w klepsydrze to 10 milionów ludzi. Co roku rodzi się ok. 140 milionów osób a umiera ok 60 milionów. Dane dotyczące liczby żyjących osób już trochę nieaktualne. W listopadzie, wg szacunków liczba ludności przekroczyła 8 miliardów.

Od kiedy prowadzone są pomiary pokrywy lodowej wód Antarktyki, nie notowano tak małej jej powierzchni. Dane i wizualizacje można znaleźć na stro.ach: ach: [Link-1](https://nsidc.org/data/seaice_index) [link-2](https://zacklabe.com/antarctic-sea-ice-extentconcentration/)

Francuska Wysoka Rada ds. Równości Kobiet i Mężczyzn informuje o wysokich wskaźnikach przemocy seksualnej zgłaszanej przez mieszkanki tego kraju. W swoim raporcie organ rządowy opisuje francuskie społeczeństwo jako „bardzo seksistowskie we wszystkich sferach”. W badaniu ⅓ kobiet stwierdziła, że partnerzy nakłaniali je do aktów seksualnych, których nie chciały. Mniej więcej jedną na siedem respondentek zmuszano do seksu, a podobna liczba kobiet zgłosiła bicie i popychanie przez partnera. Co najmniej 80% Francuzek uważa, że ze względu na płeć są one traktowane gorzej niż mężczyźni. Przemocy używają szczególnie młodsi Francuzi – wśród mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat prawie ¼ czuje się czasami zmuszona do użycia siły, aby zyskać szacunek. Powyższe tłumaczenie za [Outriders](https://outride.rs/pl/magazyn/)

New study finds libertarians tend to support reproductive autonomy for men but not for women
New research provides evidence that libertarians in the United States tend to prioritize men’s reproductive autonomy at the expense of women’s. The study, published in Political Psychology, found that libertarianism was associated with both opposition to women’s right to an abortion and support for men’s right to withdraw financial support for a child when women refuse to terminate the pregnancy. Nowe badania dostarczają dowodów na to, że libertarianie w Stanach Zjednoczonych mają tendencję do priorytetowego traktowania autonomii reprodukcyjnej mężczyzn kosztem kobiet. Badanie opublikowane w Political Psychology wykazało, że libertarianizm był związany zarówno ze sprzeciwem wobec prawa kobiet do aborcji, jak i poparciem dla prawa mężczyzn do wycofania wsparcia finansowego dla dziecka, gdy kobiety odmawiają przerwania ciąży.

Do środy 11.01można ściągnąć książki z serii Elements wydawnictwa Cambridge University Press [link](https://www.cambridge.org/core/elements/subject/History/66BE42A30172E280FDE64F8EE2F485B0)

Przegląd ostatnich wydarzeń w kraju

Finland ends homelessness and provides shelter for all in need
In Finland, the number of homeless people has fallen sharply. The reason: The country applies the “Housing First” concept. Those affected by homelessness receive a small apartment and counselling – without any preconditions. 4 out of 5 people affected thus make their way back into a stable life. And: All this is cheaper than accepting homelessness.

W pierwszym sejmie po odzyskaniu niepodległości znalazło się osiem kobiet. Mówiono na nie posełki, a niekiedy – złośliwie – poślice. Mimo, że należały do różnych partii – współpracowały. Na ogół nie mają swoich ulic, choć dla historii Polski są ważne. Powinny mieć w niej status bohaterek. Ich historie opowiedziała Olga Wiechnik w książce „Posełki. Osiem pierwszych kobiet”. Życiorys każdej dałoby się zmienić w scenariusz filmu. Takiego ku pokrzepieniu serc. Trochę jak z literatury, która powstawała pod zaborami, by pokazywać, w jaki sposób być patriotą. Kończyły szkoły, w których absolwentki zobowiązywały się, że czego by w życiu nie robiły, jedną osobę w roku nauczą czytać. Zakładały szkoły ludowe, gdzie pokazywały, jak dobrze gospodarować, bo wiedziały, że bez tego Polska będzie biedna. Zdobywały pierwsze doktoraty przyznawane w Polsce kobietom. Ukrywały broń i „bibułę”. Walczyły o prawa robotników, chłopów i kobiet. Ratowały wywiezionych na Sybir. Były ulepione z niezwykłej gliny. Jakiej?