narkopolityka
!narkopolityka
help-circle
rss
cross-postowane z: https://szmer.info/post/139175 > https://pastebin.com/t7NhD0vB

Rozmawiamy z użytkownikami psychodelików. Co biorą? Jak często? Co dają im psychodeliczne tripy? Psycholog tłumaczy, czym w ogóle są psychodeliki. Psychodeliki to bardzo złożona i szeroka kategoria substancji, którą jednak trzeba jakoś uporządkować. Najczęściej stosowany jest podział ze względu na łączenie się z receptorami serotoninowymi 5HT2A. Takie właściwości przejawiają tak zwane klasyczne psychodeliki, czyli: psylocybina (składnik „grzybów halucynogennych”), meskalina (występująca naturalnie w niektórych odmianach kaktusów; to pod jej wpływem Aldous Huxley napisał Drzwi percepcji; upodobał ją sobie też Witkacy), DMT (ayahuasca) czy LSD (syntetyczny psychodelik po raz pierwszy otrzymany w 1938 roku przez Alberta Hoffmanna). Psychodeliki nieklasyczne to z kolei substancje, które wprawdzie wywołują efekty podobne do klasycznych psychodelików, ale łączą się z zupełnie innymi receptorami niż serotoninowe (np. ketamina) lub łączą się zarówno z receptorami serotoninowymi, jak również z innymi (np. MDMA).

>Miasto Jest Nasze i Porozumienie Dla Pragi wystąpiły ze wspólnym apelem do władz Warszawy o ograniczenie sprzedaży alkoholu między godziną 22:00 a 06:00.

Nie żebym prowadził jakiś ranking, ale to może być pierwszy polski popowy kawałek o braniu kwasa....


cross-postowane z: https://szmer.info/post/62364 > Ze względu na 'znajomości', na pewno nie jestem tu obiektywny, ale to chyba pierwsza polska publikacja o narkotykach, którą mogę z czym sumieniem polecić. Szczególnie rodzicom ale myślę, że młodsze osoby, czy osoby używające też mogą się tu sporo nauczyć.
2>Właściciele sklepów z Gdańska pozywają miasto za wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy. PiS w trosce o zdrowie Polaków zezwolił kilka lat temu samorządom na wprowadzanie takich przepisów. Efekt? Oburzeni właściciele sklepów w całym kraju idą do sądów i… wygrywają. Antyalkoholowa krucjata państwa spaliła na panewce. 10 interakcji > >Przepisy, które dawały samorządom prawo do wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w nocy, mają już prawie cztery lata. W 2018 r. Sejm znowelizował art. 12 ust. 4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, dając gminom możliwość ograniczenia handlu napojami procentowymi między 6.00 a 22.00.cross-postowane z: https://szmer.info/post/46577 > Substancje psychodeliczne wzmacniają komunikację między obszarami mózgu, które niekoniecznie kontaktują się ze sobą na co dzień. To pozwala w nowy sposób spojrzeć na różne sprawy – mówi w Radiu Naukowym Paweł Orłowski, doktorant w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Wraz z m.in. dr. hab. Michałem Bolą niedawno opublikowali w Journal of Psychopharmacology wyniki badania wpływu wielokrotnego spożywania psychodelików.

Społeczność skupiona wokół narkopolityki oraz redukcji szkód związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych :)

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 4 users / 6 months
  • 52 subscribers
  • 50 Posts
  • 8 Comments
  • Modlog