Wolne oprogramowanie robione przez wolnych ludzi
!programowanie
help-circle
rss


Wraz z @morganmlg@101010.pl przygotowaliśmy aplikację mobilną na Androida, która chociaż minimalnie ułatwia obsługę domowego serwera z usługami. Program wspiera Linuksy oraz usługi postawione za pomocą Dockera oraz Yunohosta. Aplikacja jest dostępna w Sklepie Google Play oraz na GitHubie. Szykujemy się do udostępnienia w F-Droid.

![](https://szmer.info/pictrs/image/5db8b0c6-7fca-43cd-8b50-043c08b1e975.jpeg)

>Projektowanie oprogramowania jest kluczowe dla ochrony środowiska i trwałości produktów i sprzętu. Systemy i usługi będące Wolnym Oprogramowaniem pozwalają na ponowne użycie, zmianę przeznaczenia i interoperacyjność urządzeń. Prawo do wyboru systemu operacyjnego, oprogramowania i usług jest niezbędne w tworzeniu bardziej zrównoważonego społeczeństwa cyfrowego.


Od teraz Firefox Beta na Androidzie pozwala zainstalować wszystkie wtyczki/rozszerzenia - tak jak na komputerach. Dotychczas funkcja była zarezerwowana tylko dla wersji Nightly.

Czym jest wolne oprogramowanie?
Wolne oprogramowanie to kod, spełniający 4 warunki: wolność do uruchamiania programu wedle życzenia uruchamiającego oraz do jakichkolwiek celów; wolność do analizowania kodu i jego zmiany, tak aby pracował jak chce tego użytkownik; wolność do redystrybucji kopii oprogramowania; wolność do dystrybucji kopii zmienionego przez nas oprogramowania.https://websockets.readthedocs.io/en/8.0.1/contributing.html

 • harc
 • 6 miesięcy
Nowe domeny dla Weblate, Gitea, Drone projektu Lemmy
Jeden z głównych developerów Lemmiego zakończył migrację związanych z projektem usług, z prywatnych na wspólne serwery. cross-postowane z: https://lemmy.ml/post/459914 > I have just finished migrating the services mentioned above to new domains, and also to hosting on the lemmy.ml server, instead of my personal server. This makes sense because all of them are used almost exclusively for Lemmy development. It will also allow [@dessalines@lemmy.ml](https://lemmy.ml/u/dessalines) to administrate the services in case of problems. > > The new domains are: > > Gitea: git.join-lemmy.org > > Weblate: weblate.join-lemmy.org > > Drone: drone.join-lemmy.org > > There are redirects in place, so you will automatically be forwarded from old domains to new ones.

Może znajdzie się tu osoba, którą zainteresuje problem scrapera, z którego korzysta Lemmy, a więc i Szmer. Strony, szczególnie należące do Agory mają pokraczne headery, skutecznie dezinformującego go, co do typu zawartości, efektem czego albo nie mamy żadnego "podglądu" treści, albo ma on zwalone kodowanie. Fajnie byłoby się z tym uporać, a nie widać, żeby cokolwiek w tym temacie się ruszało.
2

Abrowser to opracowana przez Trisquel wersja popularnej przeglądarki internetowej Mozilli z podmienionymi logotypami znaków towarowych. Zastąpienie logo znaku towarowego pozwala pozbyć się ograniczeń
znaku towarowego, które zabraniają sprzedaży oprogramowania, co skutecznie uczyniłoby je niewolnym oprogramowaniem. cross-postowane z: https://szmer.info/post/145556


Plasma Bigscreen to UI od twórców KDE dedykowany telewizorom.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/135031 > The study below runs 10 benchmark problems in 28 languages. It measures the runtime, memory usage, and energy consumption of each language. The abstract of the paper is shown below.

Gadgetbridge został wydany w wersji 0.70.0, gdzie naprawiono błędy między innymi z wibracjami powiadomień.


Gadgetbridge został wydany w nowej wersji 0.69.0. Dodano całkiem sporo nowości.

Wolne oprogramowanie robione przez wolnych ludzi
!programowanie
  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 21 users / 6 months
  • 150 subscribers
  • 75 Posts
  • 117 Comments
  • Modlog