PSYOP
!psyop
help-circle
rss

 • harc
 • edit-2
  12 dni
cross-postowane z: https://szmer.info/post/138730 > New York Post, amerykańska prawicowa gadzinówka, informuje, ze ["Facebook szpiegował prywatne wiadomości amerykanów kwestionujących wybory z 2020"](https://archive.ph/BwjJT). > > >(...) [S]zpiegowali prywatne wiadomości i dane amerykańskich użytkowników i raportowali ich do FBI jeśli wyrażali anty-rządowe albo anty-autorytarne sentymenty — lub kwestionowali wybory z 2020 — według źródła w Departamencie Sprawiedliwości. > > > >W ramach operacji współpracy z FBI, ktoś z Facebooka oznaczał te jakoby wywrotowe prywatne wiadomości, na przestrzeni ostatnich 19 miesięcy i przekazywał je w zredagowanej formie do jednostki terroryzmu wewnętrznego w siedzibie FBI w Waszyngtonie, bez nakazu. > > > >"Robiono to poza procesem prawnym i bez uzasadnionej przyczyny" twierdzi jedno ze źródeł, wypowiadające się pod warunkiem anonimowości. > > > >“Facebook udostępnia FBI prywatną komunikację, która jest broniona przez Pierwszą Poprawkę, bez nakazu" > > Z bardziej humorystycznych wątków, nie omieszkują zaznaczyć; > > >“Oni [Facebook i FBI] szukali prawicowych konserwatystów. Żadni [z oflagowanych] nie byli typami z Antify." > > Chociaż brzmi wysoce prawdopodobnie, biorąc pod uwagę źródło, ciężko powiedzieć, czy jest to prawda. A jeżeli jest, to czy operacja jest faktycznie nielegalna, czy kolejny raz oparta na tajnych wyrokach sądów zbliżonych do tych na podstawie, których atakowano Wikileaks i związane z nimi osoby. Niemniej wiadomość w zasadzie słowo w słowo powiela serwis [TVP World](https://archive.ph/wip/F3bnp). Informacja nie pojawia się na polskojęzycznych stronach TVP. > Wygląda więc na to, że nasza telewizja publiczna angażuje się za nasze pieniądze w wewnętrzny amerykański konflikt, nawet nie wykazując zainteresowania, żeby przedstawić jego naturę społeczeństwu, które ją finansuje.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/138704 >Twitter, Facebook, i [jego część -] Instagram zablokowały sieć kont, które zdawały się prowadzić rosyjskojęzyczną, pro-amerykańską operację wpływu, według badaczy ze Stanford Internet Observatory (SIO) i Graphika, prywatnej firmy badawczej. Kampania trwała prawie pięć lat, według badaczy. > >Wykorzystywane taktyki blisko odzwierciedlały te, wykorzystywane przez rząd Rosji w stanach zjednoczonych podczas wyborów w 2016; tym razem jednak memy, petycje, fake newsy, wygenerowane przez AI twarze, propaganda i hasztagi wykorzystywane w operacjach były pro-amerykańskie, anty-rosyjskie i najwyraźniej zaprojektowane, żeby podkopywać Rosję, Chiny, Iran i inne autorytarne kraje, stwierdzono w badaniu. [Więcej w artykule (ang)](https://www.vice.com/en/article/n7z77m/facebook-twitter-take-down-us-propaganda-operation-targeting-russia-china-iran)

cross-postowane z: https://szmer.info/post/138023 >Propaganda Kremla robi wszystko, aby skonfliktować ze sobą Ukraińców i Polaków. Rosyjska państwowa agencja Ria Novosti cytuje w sobotę wypowiedź byłego ukraińskiego polityka, który po wybuchu wojny opowiedział się po stronie armii Władimira Putina. - W ramach reparacji prezydent Andrzej Duda chce otrzymać od Rosji zgodę na aneksję obwodu lwowskiego - stwierdził kłamliwie we wpisie na Telegramie Illa Kywa.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/136814 > https://pastebin.com/g4D5GaeG


Ukrainizacja w kolorze Braun
cross-postowane z: https://szmer.info/post/115090 > >Rosyjska propaganda straszy ukrainizacją Polski. Hasło upowszechniają poseł Grzegorz Braun i influencerzy skrajnej prawicy. > > > >Podobna narracja pojawia się jednocześnie w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. > > > >Gdy 14 lipca poseł Grzegorz Braun ogłasza program: „Stop ukrainizacji Polski”, w Sejmie natychmiast pojawiają się czołowi prorosyjscy i antyukraińscy propagandziści. Na posiedzenie zespołu Brauna próbuje się przebić nawet Mateusz Piskorski, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin – w ostatniej chwili zatrzyma go Straż Marszałkowska.

>Sieć kanałów NewsFront, sterowana przez służby Kremla, to żelazna pięść antyukraińskiej propagandy w krajach Wyszehradu. Mimo bana na Facebooku i sankcji nałożonych na założycieli portalu, ich treści wciąż docierają do tysięcy odbiorców. Najgorzej jest na Słowacji.
4
Front propagandy Putina
 • harc
 • edit-2
  3 miesiące
Nagły spadek, to moment wycofania się rosyjskich wojsk z próby oblężenia Kijowa.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/77362 > > - Nacjonaliści, bojownicy, naziści — członkowie SZU > > - Przejąć kontrolę — zdobyć miasto lub wioskę w Ukrainie > > - Blokada — armia rosyjska walczy na obrzeżach miasta, ale nie może go zdobyć > > - Zaczystka — przedłużające się walki uliczne > > - Planowane przegrupowanie wojsk — wycofywanie się armii rosyjskiej > > - Specjalna operacja wojskowa — wojna

>Ponad dwa miliony ludzi w Polsce ma teraz dostęp tylko do Telewizji Polskiej. Dlaczego tak się stało? Wszystko w związku ze wdrażaniem nowego standardu nadawania naziemnych kanałów telewizyjnych. Czyli jak zapewnić swojej propagandzie publikę, która nie jest w stanie łatwo jej uniknąć.
5

Wystarczy nieważnie przeczytać i pierwsze wolne wybory w 91 wygrał PiS. Cóż za przypadek.
6


> KPO wzmacnia naszą suwerenność, 99 proc. kamieni milowych jest w interesie Polski - uważa premier Mateusz Morawiecki. Na spotkaniu z klubami "GP" zaznaczył, że nie chciałby umierać za wymiar sprawiedliwości, a utrata suwerenności gospodarczej oznaczałaby utratę suwerenności Polski. >Jego zdaniem przed rządami PiS działania osłonowe nie były wprowadzane. - Platforma Obywatelska jak Goebbels chce powtarzać tysiąc razy, że inflacja w Niemczech to też wina PiS - dodał. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-06-17/premier-morawiecki-po-jak-goebbels-chce-powtarzac-ze-inflacja-w-niemczech-to-tez-wina-pis/
Przestrzeń do dyskusji o zwietrzonych podstępach, manipulacjach, machinacjach, prowokacjach, propagandzie i operacjach psychologicznych.

Logo to insygnia Ghost Army

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 1 user / week
 • 2 users / month
 • 7 users / 6 months
 • 36 subscribers
 • 68 Posts
 • 37 Comments
 • Modlog