• obywatelle (she/her)
  link
  fedilink
  11 year ago

  A to zapatyści rozliczają się już w krypto? Spoko, wyślę im coś jak kupię po taniości. :3

  Illegalizm nie polega raczej na tym żeby obracać pieniążkami. Większość działań typowo illegalistycznych idzie środkami… cóż, illegalistycznymi. I tyle w temacie.

  A technologia jest dziurawa jak sito i overall mocno nieprzydatna, na co jest dość analiz i dobrych argumentów. Blokczejn jest ładną, rozbudowaną ściemą dla nerdów, ale wciąż ściemą.

  • harc
   link
   fedilink
   21 year ago

   Porównaj proszę koszt międzynarodowego przekazu bankowego i wysyłki btc, albo zaufaj mi, że wiem o czym mówię.

   Ale przede wszystkim wskaż mi proszę te dziury, chętnie wprowadzę coś z tego 1,3 tryliarda dolarów na które szacowany jest obecnie rynek bitcoin. Tobie może btc się nie przydaje, ja regularnie korzystam. Ba, komentujesz na serwisie, który dosłownie dzięki nim powstał. Tak więc z całym szacunkiem dla tych analiz, mogą nie uwzględniać niektórych scenariuszy.

   A blockchain jest technologią, tak jak młotek czy bazy MySQL. Ma sensowne zastosowania, ma bezsensowne zastosowania, jak na każdej nowej technologii masa ludzi robi na nim przekręty. Na telefonach też, ale coś nie słyszę, żeby porzucić w związku tym tą technologię.

   • obywatelle (she/her)
    link
    fedilink
    11 year ago

    Ale wiesz że podając mi tę szacunkową wartość rynku, a wcześniej samemu przyznając że większość obrotów krypto to czysta spekulacja nie czynisz genialnego argumentu? :)

    • harc
     link
     fedilink
     2
     edit-2
     1 year ago

     Wiesz, że nawet gdyby faktycznie twierdził tak jak sugerujesz, to nie rozróżniając “większość” i dookreślonej w wycenie rynkowej jedynej kryptowaluty, której zasadności faktycznie od początku tu bronię robisz żart z logiki?

     Mógłbym zacząć podejrzewać, że brak argumentów na poparcie dość śmiałych tez zmusza do przejścia do bardziej erystycznych taktyk dyskusji.

     • obywatelle (she/her)
      link
      fedilink
      11 year ago

      Po prostu mi się nie chce. I to nie ja zaczęłam imputowanie że krypto to super rzecz dla illegalistów xD

      • harc
       link
       fedilink
       2
       edit-2
       1 year ago

       Po prostu nie jesteś w stanie obronić stawianych tez, więc próbujesz zmieniać temat dyskusji a kiedy to nie działa dyskwalifikować całość argumentacji przez mieszanie kwestii i nieudolną próbę udowodnienia, że sam sobie przeczę.

       Gdzie dokładnie stwierdzam, że to “super rzecz”? Stwierdzam, że gdyby zależało mi na anonimowości w przekazywaniu pieniędzy, to obecnie nie ma lepszych rozwiązań. Ty próbujesz z tego robić bezmyślny zachwyt, którego absolutnie tu nie ma. Jestem świadom szeregu wad tej technologii, jak i kapitalizmu ogólnie. Nie ignoruje jednak jednak tych elementów, które doraźnie są nam potrzebne, tak jak i ty pewnie zaliczysz wcześniej czy później wycieczkę do warzywniaka i zrobisz dokładnie to samo. Może nawet kupisz jakieś skrajnie nieekologiczne awokado czy banany od faszystowskiej korporacji.