kiełbysia
  • 205 Posts
  • 148 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: lip 28, 2020

help-circle
rss

Ja np nie lubię stroboskopów po prostu ze względów estetycznych, nie mam od nich nieprzyjemności. Argumentem za tym, żeby je wyjebać z imprez są dla mnie jednak nieprzyjemności innych, a nie to, że mi się nie podobają.
https://websockets.readthedocs.io/en/8.0.1/contributing.html
Tu jeszcze bardzo prosto napisany artykuł o Snowflake, po niemiecku ale poddaje się ładnie automatycznemu tłumaczeniu https://netzpolitik.org/2022/zensurumgehung-mit-einem-klick-unzensiertes-netz-und-anonymitaet-spenden/


30 września - 2 października w Berlinie, duża część będzie streamowana. Mnóstwo bardzo dobrych wystąpień np o postwzroście, opensource'owych projektach, raportach ekonomicznych, a nawet występy drag queen.

Po krótkich testach informuję, że aplikacja jest bardzo spoko. Dostaje się powiadomienie przed prognozowanym kolejnym menstruowaniem, jest dużo opcji dla osób zainteresowanym zajściem w ciążę, można wszystkie wklepane w aplikację dane wygodnie wyeksportować do .csv i sobie porobić wykresy czy coś. Autorki to osoby związane z berlińskim feministycznym hackerspacem Heart of Code, bardzo wkręcone w temat menstruacji :) Jest już wersja na ios.


Wszystkim nabywcom tego banknotu życzę tygodniowej zgagi


Nieśledząca i open source'owa aplikacja do monitorowania menstruacji
Do ściągnięcia z fdroid i w ostateczności ze sklepu google też. Rozwijają wersję na ios. Ktoś/ktosia używała i może podzielić się wrażeniami? Jest sens porzucać papierowy kalendarz?


jest super jeśli ma się umiejętność spania w pociągu. wtedy to działa jak teleportOdbijała więźniów z nazistowskich więzień, zdobywała informacje wywiadowcze, transportowała broń, przekonywała walczących żołnierzy do zmiany stron, skakała ze spadochronem i dużo, dużo więcej. Jest kilka książek na jej temat, artykuł po angielsku jest bardziej rozbudowany.


Kolektyw Goździki - „Dlaczego mnie nie zabił?”. Trwa postępowanie dotyczące gwałtu na komisariacie we Wrocławiu
Dłuższa wersja artykułu opisującego sytuację + lista 47 przypadków przemocy s* policji.


mam wrażenie, że nijak się nie odniosłeś do merytoryki tego artykułu, który jest przecież o technicznych aspektach bezpieczeństwa tych OSów. jeśli nie wiesz dlaczego z punktu widzenia zabezpieczeń grapheneos jest teraz preferowaną opcją (nie tylko przez autorkę/autora tego artykułu) jeśli chodzi o alternatywę dla stockowych androidów, to odsyłam Cię do internetu - będziesz zaskoczony, wcale nie chodzi o napędzanie googlowi sprzedaży.


ależ ten komentarz się zestarzał! gratulacje kolego!


a no coś mi się obiło o uszy… no i nie jest też niestety tak, że w ścisłych/technicznych pieniądze wszędzie i od zawsze płyną strumieniami. np wspomnienie programowania papieru na zajęciach pozostanie ze mną na długo.


ta Biblioteka Instytutu Studiów Politycznych PAN to na serio tak wygląda? i jak w tym kraju ma być dobrze?no proszę, wujek google taki ludzki pan :) gratuluję!


gentoo spróbuj u mnie działa dobrze szybkie jest


czy to jest hobbystyczny projekt? i to fizycznie wyląduje na krzemie? łałco te czeskie służby znowu? zakalców w knedliczkach się najedli?


szacuneczek, bardzo fajny temat na spotkanie. zawsze żałowałam, że nie dokończyłam kursu krótkofalarskiego, może trzeba będzie do tego jeszcze wrócić


kiełbysiatomemesyKrul kontra Knur
link
fedilink
18 miesięcy

kto to jest ten z prawej?


kiedyś dużo osób miało czarne, za kostkę, nieskórzane buty trekingowe z decathlona - wg mnie brzydkie, no ale chociaż czarne. jest firma vegetarian shoes i pewnie mają takie buty, ale drogie