kiełbysia
  • 205 Posts
  • 148 Comments
Joined 3 lata temu
cake
Cake day: lip 28, 2020

help-circle
rss

Ja np nie lubię stroboskopów po prostu ze względów estetycznych, nie mam od nich nieprzyjemności. Argumentem za tym, żeby je wyjebać z imprez są dla mnie jednak nieprzyjemności innych, a nie to, że mi się nie podobają.
https://websockets.readthedocs.io/en/8.0.1/contributing.html
Tu jeszcze bardzo prosto napisany artykuł o Snowflake, po niemiecku ale poddaje się ładnie automatycznemu tłumaczeniu https://netzpolitik.org/2022/zensurumgehung-mit-einem-klick-unzensiertes-netz-und-anonymitaet-spenden/


30 września - 2 października w Berlinie, duża część będzie streamowana. Mnóstwo bardzo dobrych wystąpień np o postwzroście, opensource'owych projektach, raportach ekonomicznych, a nawet występy drag queen.

Po krótkich testach informuję, że aplikacja jest bardzo spoko. Dostaje się powiadomienie przed prognozowanym kolejnym menstruowaniem, jest dużo opcji dla osób zainteresowanym zajściem w ciążę, można wszystkie wklepane w aplikację dane wygodnie wyeksportować do .csv i sobie porobić wykresy czy coś. Autorki to osoby związane z berlińskim feministycznym hackerspacem Heart of Code, bardzo wkręcone w temat menstruacji :) Jest już wersja na ios.


Wszystkim nabywcom tego banknotu życzę tygodniowej zgagi


Nieśledząca i open source'owa aplikacja do monitorowania menstruacji
Do ściągnięcia z fdroid i w ostateczności ze sklepu google też. Rozwijają wersję na ios. Ktoś/ktosia używała i może podzielić się wrażeniami? Jest sens porzucać papierowy kalendarz?


jest super jeśli ma się umiejętność spania w pociągu. wtedy to działa jak teleportOdbijała więźniów z nazistowskich więzień, zdobywała informacje wywiadowcze, transportowała broń, przekonywała walczących żołnierzy do zmiany stron, skakała ze spadochronem i dużo, dużo więcej. Jest kilka książek na jej temat, artykuł po angielsku jest bardziej rozbudowany.


Kolektyw Goździki - „Dlaczego mnie nie zabił?”. Trwa postępowanie dotyczące gwałtu na komisariacie we Wrocławiu
Dłuższa wersja artykułu opisującego sytuację + lista 47 przypadków przemocy s* policji.


mam wrażenie, że nijak się nie odniosłeś do merytoryki tego artykułu, który jest przecież o technicznych aspektach bezpieczeństwa tych OSów. jeśli nie wiesz dlaczego z punktu widzenia zabezpieczeń grapheneos jest teraz preferowaną opcją (nie tylko przez autorkę/autora tego artykułu) jeśli chodzi o alternatywę dla stockowych androidów, to odsyłam Cię do internetu - będziesz zaskoczony, wcale nie chodzi o napędzanie googlowi sprzedaży.


ależ ten komentarz się zestarzał! gratulacje kolego!


a no coś mi się obiło o uszy… no i nie jest też niestety tak, że w ścisłych/technicznych pieniądze wszędzie i od zawsze płyną strumieniami. np wspomnienie programowania papieru na zajęciach pozostanie ze mną na długo.


ta Biblioteka Instytutu Studiów Politycznych PAN to na serio tak wygląda? i jak w tym kraju ma być dobrze?no proszę, wujek google taki ludzki pan :) gratuluję!


gentoo spróbuj u mnie działa dobrze szybkie jest


czy to jest hobbystyczny projekt? i to fizycznie wyląduje na krzemie? łałco te czeskie służby znowu? zakalców w knedliczkach się najedli?


szacuneczek, bardzo fajny temat na spotkanie. zawsze żałowałam, że nie dokończyłam kursu krótkofalarskiego, może trzeba będzie do tego jeszcze wrócić


kto to jest ten z prawej?


kiedyś dużo osób miało czarne, za kostkę, nieskórzane buty trekingowe z decathlona - wg mnie brzydkie, no ale chociaż czarne. jest firma vegetarian shoes i pewnie mają takie buty, ale drogie