• @dj1936
  link
  23 months ago

  Co prestiżowego jest w metrze?

  • Oliwier Jaszczyszyn
   link
   fedilink
   23 months ago

   “Prestiżowość” metra najpewniej wynika z tego, że Warszawa jest jedynym miastem w Polsce mającym metro. A że deweloperom staje pewna część ciała na widok rozbudowującego się metra, to podbijają ceny o kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent, bo “metro jest o jeden krok od mieszkania”. To po prostu jeden z wygodniejszych środków transportu. Nie dociera wszędzie, ale jest najszybsze - a wiadomo, że jak coś jest “naj”, to deweloperzy w oczach już mają dolary. Podobna sytuacja by była w Krakowie, Łodzi, i w sumie każdym innym mieście rozmyślającym nad podziemną kolejką. Jakby budowa metra doszła do skutku, to ceny mieszkań również i tam by skoczyły niemiłosiernie. Mówię to dla czystego sumienia, żeby nie było, że nie ostrzegałem.

  • @lysy
   link
   13 months ago

   Podpinam się pod pytanie.

  • nudny ekscentryk
   link
   13 months ago

   Myślę, że oko press używając takiego słowa chciało powiedzieć, że faktycznie jest najszybsze i najwydajniejsze jako środek transportu, ale jednocześnie rzędy wielkości droższe w budowie, więc mogą sobie na nie pozwolić tylko duże metropolie. Myślę, że znalazły się lepszy synonim

   • @lysy
    link
    13 months ago

    W sumie racja, koszty budowy i utrzymania metra ponoć są mocno prestiżowe. I może bardziej by tu pasowało słowo „ekskluzywne“.