• 71 Posts
  • 62 Comments
Joined 2M ago
Cake day: Jun 12, 2021

#

Ciekawe, kiedy Biedronka/Lidl/Dino się tam otworzą :P
Ale dobrze słyszeć, że nie jest aż tak źle, jak mi się wydaje.
Czy Wy też zauważyliście, że mnóstwo małych spożywczaków zniknęło?

Niedawno wróciłem do rodzinej miejscowości ~50 tys. mieszkańców i zauważyłem, że nie ma połowy spożywczaków, które kiedyś były.
Czy Wy też zaobserwowaliście podobne zjawisko? …
Wiceministrowie zarobią o 6 tysięcy brutto więcej, a posłowie - o 5 tysięcy. „Zawsze będzie krzyk, że politykom się nie należy, ale ktoś musi wykonywać te obowiązki, które wiążą się z dużą odpowiedzialnością" - powiedział w Polsat News prezydent Andrzej Duda

Mhm… z dużą odpowiedzialnością. Ciekawe, kto i w jaki sposób odpowiedział za pandemiczne kradzieże pieniędzy podatników.Niestety działą to też w drugą stronę. Np. w korpo spotykałem się z dresscodem pt. “kobiety mają nosić długie spodnie albo spódnice/spódniczki mniej więcej do kolan, mężczyźni tylko długie spodnie”. Najgorsze było to, że nikt nie protestował, ja jedynie się na wspólnym onboardingu zapytałem, czy mężczyźni też mogą chodzić w spódnicach do kolan, bo jak nie to czuję się dyskryminowany.Faktycznie, wydźwięk jest niejednoznaczy. Ale no niestety, jest to porażka :(Porażka UNESCO, Australii i całego świata przy okazji.Manipulacja w tytule. Nie Niemcy, a powiat Kleve na zachodzie Niemiec. Nie Polaków, a wszystkich bezdomnych, w tym Polaków, z powrotem do ojczyzny.


No, prosty, fajny program, ale, żeby jeszcze było synchro do tego, to by było idealnie.


Wysyłam maila za każym razem, jak jest portal, który chcę zasubskrybować, a nie mogę. Póki co jeszcze nikt mi nie odpowiedział, a ze 20 stron pytałem o kanał rss :(


Ciekaw jestem, jak wygląda kwestia hospitalizacji i śmierci w odniesieniu do poprzedniej fali. Po prostu zastanawiam się, czy się martwić, czy nie.


Ja to rozumiem, tzn. rozumiem argumenty, ktorych te podmioty używają i nie dziwię im się. Im zależy na jak najszybszym działaniu, fb zdecydowanie zostawia wszystkie inne rozwiązania w przedbiegach z powodu swojej liczby użytkowników, póki co najłatwiej tam najszybciej dotrzeć do odbiorców. Wyraziłem po prostu swoje niezadowolenie, bo nie chcę dotykać tego fb. Jak nie ta, to inna inicjatywa, a może moja własna, mała, ale nadal pożyteczna :)
@miklo@szmer.info, Ci ludzie nie zastanawiają się jaki jest cel działania tej, czy innej firmy, w której serwisie założyli konto. Te osoby chcą działać, tu i teraz, robić rzeczy, a nie dywagować. Być może powoli da się poszczególne małe grupy stamtąd zabrać, ale nie będzie to łatwe. Ledwo co mi sie udalo kilku znajomych namówić do używania wolnych komunikatorów do komunikacji ze mną i to nie dlatego, że wartości, tylko po prostu „inaczej nie będziemy mieli kontaktu”, co dopiero masę ludzi w jeszcze większej masie ludzi.
Hmm… na mastodonie XR nie widzę jeszcze burzy na ten temat


Będziemy mieli protesty w Polsce? Trochę się spóźnili, tak z ponad pół roku ;P