Jabber/xmpp: kujaw@disroot.org

  • 292 Posts
  • 339 Comments
Joined rok temu
cake
Cake day: cze 12, 2021

help-circle
rss

Haha, właśnie przypomniales mi, że muszę zacząć częściej chodzić do naszej hakierspejsowej piwnicy, bo tam też względnie chłodno :)


Czemu tylko Mastodon? Lemmy jest spoko, Pleroma też, Friendica też.
A co by cię interesowało?


Jaksobie radzicie z tymi upałami?

Jak w temacie.
Ja zacząłem jeździć do pracy do biura, bo tam klima, ale i tak po robocie zdycham -.-…


c/zapytajszmer, ale generalnie ti w każdej społeczności można zadać pytanie :)


Zgadzam się.
Do gównowpisów można zwyczajnie używać fediwersum, Lemmy to bardziej forum.


Fajnie, ale niestety jeszcze pozostają np. Indie, czy Nigeria. To dobra wiadomość, ludzi jest chyba trochę za dużo na tej planecie.@crusom@szmer.info, a ciebie co ostatnio dobrego spotkało? :)


Cholera, nie wiem. Zmieniłem opony w aucie, w pracy poszło nienajgorzej, wczoraj co prawda pochiwaliśmy wujka, ale pozytywnym aspektem jest to, że cała rodzina wreszcie była w jednym miejscu i mogliśmy się zobaczyć. A i pięknie ptaki na balkonie śpiewają :)kwjtozapytajszmerdobre wiadomości
link
fedilink
3
edit-2
miesiąc

Nie no, nie te same, chociazby nie ma promowania nienawisci ani smutku przez algorytmy. :P


kwjtozapytajszmerdobre wiadomości
link
fedilink
6
edit-2
miesiąc

Ogólnie to chciałbym coś powiedzieć, takiego nawet pokrzepującego. Ale, cholera, nie wiem co. I myślę, że reszta wgóręgłosujących ma podobnie. Może powinniśmy więcej ze sobą pisać, czy rozmawiać, a nie tylko jakieś nowiny i inne artykuły budzące negatywne emocje. Jakieś tematy.podejmować, nawet dotyczące codzienności. Nie wiem.
A, i polecam fediwersum zamiast prohejterskiego FB czy twittera. :)
Pytanie ile pieniędzy to jest dla nich „wiele“.Kurde, w Jerboa nie mozna xpostować :P
Taaak, ale bardziej mam tutaj ból tyłka, bo wiele osób mówi Mastodon mając na myśli Fediwersum, z niewiedzy czy coś. Tak, instancje Mastodona też są częścią fedi. Nie chcę zabrzmieć atakująco, jakby co, może ja nie zrozumiałem intencji :)


Plis, na/do Fediwersum, nie Mastodona :):)


Polecam jeszcze film pokazujący prawdziwe oblicze tego człowieka.
https://yewtu.be/watch?v=c-FGwDDc-s8Tak, ale mimo wszystko nie zrównywałbym większości ludzi do Muska. To jest wróg większości ludzi.
Nie zgodzę się, Trump i Biden się mocno różnią moim zdaniem, na niekorzyść tego pierwszego. Polecam poczytać o Sandersie, nie jest to lek na całe zło, ale wydaje mi się, że o wiele lepszy.
Co prawda filmik, a nie artykuł, ale za to rzetelny, o Musku. Polecam - https://yewtu.be/watch?v=c-FGwDDc-s8Zgodzę się, trudny wybor, tzn. Trump od razu papa. O Bidenie dużo nie wiem, o Musku wiem, że jest zawistnym, nienawistnym człowiekiem i narcyzem. Na szczęście nie można było na niego głosować, ale czemu np. nie ma Sandersa w tym artykule?


6-7-8 urodziny ADA Puławska już dzisiaj! Przypominajka i dokładniejsza rozpiska (:

[ENG below]
Kiedy ADA obchodziła w 2019 swoje ostatnie (piąte) urodziny świat wyglądał zupełnie inaczej. Miałyśmy nieco inne cele i priorytety, a to co wokół nas było z pewnością mniej przygnębiające… …


No na Facebooku. Bo wpisałem w wyszukiwarkę hasło, które podałeś i znalazło mi fanpejdża na tym przeciwludzkim portalu. Więc musiałem narzeknąć, pełny rozczarowania :P