• 205 Posts
  • 262 Comments
Joined 7M ago
cake
Cake day: Jun 12, 2021

help-circle
rss
Znacie jakieś ciekawe polskie filmy/kanaly wideo o tematyce historycznej?

Póki co polegam na Kings & Generals, ale chciałbym też coś polskiego…

Czyż to nie właśnie czytanie samych nagłówków i na ich podstawie wyciąganie wniosków jest jednym z problemów, których chcielibyśmy się pozbyć? Ciężko mi to czasem pogodzić, z jednej strony fajnie, że jes podsumowanie, ale z drugiej to mocno spłyca głębokie i skomplikowane tematy.

Mam moment zawahania, patrząc na to, co napisał @miklo@szmer.info . Z jednej strony tytuł będzie mniej uzależniający, z drugiej tytuł opowie, co jest w artykule i wtedy nie ma sensu w niego wchodzić, więc i autor/redakcja nie zarobi za wejście. Z jednej strony wolałbym mniej nęcące tytuły, z drugiej nie chciałbym, żeby tytuł wyręczał treść.
Podwyżki, ale też i marna sieć torów, która nie ułatwia przemieszczania się pociągiem.
No tak, typowy Szmer, wdółgłos za zadanie pytania :PPrzed ustawą inwigilacyjną ją miałem. Faktycznie, muszę zarejestrować tę kartę. :/

LMDE polecam - Linux Mint ma chyba największą społeczność, do tego Debian Edition spełnia kryteria nie bycia korporacyjnym Ubuntu. MX też spoko, chociaż zdecydowanie młodszy i mniej dojrzały. Mniejsza, ale z tego, co pamiętam to bardzo aktywna społeczność na forum, włącznie z osobami zaangażowanymi w rozwój projektu.


…rch. :PFajnie by było, jakby wdółgłosujący napisali dlaczego, żeby dyskusja mogła mieć miejsce :)


Nie odpowiem na twoje pytanie, ale podrzucę tak ogólnie miejsce, z którego ja staram się brać info: https://www.reddit.com/r/COVID19/ - naukowy subreddit poświęcony covidowi19.


Czy odcięcie Białorusi od IMF wpłynie na dyskomfort obywateli Białorusi? Pytam, bo chciałbym, żeby jakiekolwiek sankcje dotknęły jak najbardziej polityków, a jak najmniej obywateli.


A… a zresztą, nieważne ;)Przypominam, aby w te święta nie wybierać majonezu Winiary, żeby nie wspierać Nestle. #kalkazreddita

Nestle to również:

  • Corn Flakes, Gold Flakes, Nesquik, Chocapic, Cini Minis, Cheerios, Kangus, Frutina, Fitness, Cookie Crisp…kwjtowspólnotaRedagowanie tytułów
link
3
edit-2
1M

Polecam sobie poczytać np. tytuły wpisów na https://www.reddit.com/r/science/
Niestety Lemmy ma ograniczenie na mniejszą ilośc znaków, niż Reddit, ale[nadal można próbować redagować tytuły, żeby lepiej odzwierciedlały treść.
I, żeby nie było, na r/science też zdarzają się wpadki z tytułami, ale większość z nich jest napisana naprawdę dobrze.
Jeśl chodzi o nawigację, to podrzucę dwie wolnościowe apki, z których korzystam:

  • OsmAnd
  • Organic MapsNigdy w życiu tego korporacyjnego szajsu we władaniu firmy niszczącej wolny Internet nie dotknę. Wolę poczekać, aż będzie naprawione :)@antifajaworzno Obczajcie:

antifajaworzno.bzzz.net uses an invalid security certificate. The certificate expired on 16 listopada 2021, 12:47:39 GMT. The current time is 10 grudnia 2021, 20:35. Error code: SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE