• 127 Posts
  • 157 Comments
Joined 4M ago
cake
Cake day: Jun 12, 2021

help-circle
rssWarszawa dziś
image
12
imageZadajesz pytanie, które chodzi mi po głowie od początku kryzysu na granicy. Też dużo o tym myślę i zastanawiam się, co zrobić. Póki co udało mi się np. udostępnić zbiórkę zarządzoną przez michałowski samorząd, wpłaciłem też trochę kasy. I niby nic, ale jednak poczułem odrobinę ulgi, że jestem malutką częścią tego łańcuszka pomocy.
Myślę, że najlepsze może być znalezienie osób, którym też to przeszkadza, z którymi można się wymienić spostrzeżeniami. Ważnym jest poczucie wspólnoty, że nie jesteśmy sami ze swoimi smutkami. Z tego mogą wyjść nawet jakieś działania, w końcu nawet i we dwójkę jest raźniej i odważniej, a co dopiero w grupie. Może masz kogoś w swoim otoczeniu, komu też ciąży zabijanie imigrantów? Ja np. próbuję wybadać teren, co dana osoba o tym myśli. Jeśli ktoś nie jest w ogóle zainteresowany rozmową na ten temat, to ucinam rozmowę, od jakiegoś czasu nie mam ochoty rozmawiać na żaden inny temat, bo mi zwyczajnie nie sprawia to przyjemności.
W tę niedzielę będą w Warszawie protesty, może w twoim mieście też coś jest?
[edit]
https://szmer.info/post/11211 - info o manifestacji


cross-postowane z: https://szmer.info/post/11225

3Mhm.
W oczekiwaniu na styl old.reddit :PKolejny problem jest w tym, że PiS też chyba niczego nie zrobił w kwestii mieszkań komunalnych?


ok, pogadam jeszcze z osobami zainteresowanymi i dam znać, oni też kogoś szukają od swojej strony.


ok, pogadam jeszcze z osobami zainteresowanymi i dam znać, oni też kogoś szukają od swojej strony.
Znacie jakiś kolektyw drukarski, jakąś grupę, która mogłaby drukować np. jakieś czasopismo, kwaralnik?

Mamy pomysł, żeby wypuścić społeczny kwartalnik i ciekaw jestem, czy istnieje jakaś grupa, która mogłaby drukować coś takiego? Jeśli nie, to pewnie uderzymy do jakiejś zwykłej drukarni, ale nie szkodzi zapytać tutaj…


Ewolucja Zaufania

„Jak to się dzieje, że kiedy panuje pokój, przyjaciele stają się wrogami? I jak, nawet w czasach wojny, wrogowie stają się przyjaciółmi?..


No to, do czego Tusk nawoływał


Idzie ktoś na dzisiejszy protest?

Jak w temacie…
Po drugie: że na Twitterze istnieje międzynarodowa sieć - na pierwszy rzut oka - randomowych kont, które tworzą fejki w różnych językach i rozprowadzają je potem po odpowiednich infosferach. Tu warto wspomnieć, że konto @stavropolos_, od którego wszystko się zaczęło, to część tzw. klanu MEGA (Make Europe Great Again), który zajmuje się w social mediach dokładnie tym. A fakt, że ten niby randomowy Grek obserwuje na Twitterze polską Straż Graniczną, a jego z kolei obserwują polskie konta wspierające Partię, udowadnia, że sieć ta obejmuje także nasz piękny grajdół. Zresztą: do klanu MEGA należą także np. Dominik Tarczyński czy Matthew Tyrmand. Tadam!

Po trzecie: że takich sytuacji na bank było więcej, tylko nie zostały wykryte.

Po czwarte wreszcie: że trafiający do milionów Polaków przekaz propagandowy jest przynajmniej częściowo generowany i sterowany przez wyżej wspomnianą sieć trollkont. Czyli przez kogo? Ano nie wiadomo.

Wiadomo natomiast komu taki przekaz jest na rękę, prawda?
kwjtowspólnotaInna Droga
link
114d

Mogę założyć, ale tylko pod warunkiem, że przynajmniej jedna osoba zechce też moderować - nie czuję się na siłach czasowo. Z trzeciej strony to nie wiem, czy kolejna społeczność nie zrobi po prostu większego bałaganu (chociaż ta społeczność miałaby za zadanie agregować mniejsze).


Jak przytrzymasz palec na nazwie filmu to go skopiujesz.
Wydaje mi się, że to jest problem w Lemmurze.


kwjtowspólnotaInna Droga
link
415d

A może by po prostu zrobić c/publicystyka ?
W tym materiale z niderlandzkiej telewizji rzeczniczka polskiej straży granicznej mówi, że tak - sg stosuje pushbacki.
https://nitter.eu/Exen/status/1440198902360145926

3ważne, 2021-09-11

3ważne, 2021-09-11