Transport Publiczny
!transport
help-circle
rss

Niby wie to każdy kto był w Czechach. ale przypomnieć nie zaszkodzi.

Warszawa. Zawsze mam problem z oceną tamtejszego zbiorkomu: z jednej strony wszystko jeździ często, jest dobrze oznaczone, skoordynowane, bilet można kupić przez aplikację itp., a z drugiej ich kierowcy nieraz zachowują się, jakby brali udział w jakimś squid game czy innych igrzyskach śmierci, a nie obsługiwali pasażerów

>Rozpoczętą w czerwcu 2017 roku i pierwotnie planowaną na 2 i pół roku modernizację magistrali E20 na odcinku Warszawa – Poznań uda się zakończyć dopiero w ostatnim kwartale 2023 roku. Na razie, od czerwca 2023, niemal uda się zrównać czas przejazdu najszybszych pociągów kursujących między miastami z tym z 2016 roku.

Niemcy sąo krok bliżej do wprowadzenia biletu miesięcznego na lokalne autobusy i pociągi w całym kraju.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/292910 > >Siedziba "Hellenic Trains" w Atenach została zaatakowana w imię pamięci ludzi, którzy zginęli w katastrofie kolejowej w Tempi w Larissie. Ataku dokonała organizacja Rouvikonas. > > Zanim doszło do tragedii [ostrzegał, że jest to tylko kwestia czasu związek zawodowy kolejarzy](https://szmer.info/post/288306).
 • harc
 • 3 miesiące
cross-postowane z: https://szmer.info/post/288306 > W miejscowości Larisa doszło do katastrofy kolejowej w której zmarły już 43 osoby a dziesiątki więcej doznały poważnych obrażeń. Czołowo zderzyły się pociąg towarowy i osobowy. Podobnie jak niedawna katastrofa w USA, jeste to sytuacja, której można było nie tylko zaradzić ale wprost ostrzegały przed nią związki zawodowe pracowników kolei. Tłumaczenie oświadczenia z greckiego automatem deepl. > > >DESK-S (Demokratyczny Ruch Związkowy Kolejarzy) > > > >Ateny, 07.02.2023 r. > > > >OGŁOSZENIE > > > >Drodzy Koledzy, > > > >W ostatnich dniach do długiej listy dołączyły dwa kolejne wypadki, odpowiednio z pociągami 5I i 61, które narażają na bezpośrednie niebezpieczeństwo kolegów kierowców i pasażerów. > > > >Dopóki nie zostaną podjęte środki ochronne w miejscu pracy oraz dla bezpiecznej eksploatacji i ruchu pociągów, dopóty wypadkom nie będzie końca. > > > >Oburzające jest to, że są one niemal codziennością i że nie podejmuje się żadnych istotnych środków, nie wprowadza się ulepszeń w infrastrukturze i zarządzaniu, nie kontroluje się zaangażowanych stron i nie szuka się odpowiedzialności, > > > >Podobnie jak poprzednie rządy, obecny ma inne priorytety, a nie bezpieczne przemieszczanie się obywateli. Bezpieczeństwo postrzegają jako koszt. > > > >Ministerstwo znajduje pieniądze dla różnych wykonawców, ale żeby wreszcie dokończyć infrastrukturę kolejową i bezpieczne systemy ruchu NIE! "mają czas....Kiedyś będą skończone." > > > >RAS wybiórczo interweniuje, pozostawiając rozległe luki i poważne braki nieusunięte. > > > >Różne agencje, OSE i HELLENIC TRAINS obwiniają się nawzajem, ale w końcu nikt nie jest winien..... To wina, że pogoda jest intensywna i linia jest zalana, to wina głosów, które zostawiły płonące kłody, to wina śniegu, to wina innych, to trochę nasza wina i to wina Hatzipetris...I!!! > > > >**Nie będziemy czekać na wypadek, żeby zobaczyć jak wylewają krokodyle łzy składając oświadczenia.cross-postowane z: https://szmer.info/post/260341 > Kalisz ma ponad 100 tys. mieszkańców, tak więc staje się największym ośrodkiem z BKM w Polsce. Co otwiera drogę średnim i dużym miastom do pójścia w jego ślady. Do Kalisza dołączył też w tym roku Kętrzyn oraz Radomsko!


[![](https://szmer.info/pictrs/image/b3a8c46e-686a-4e0a-8243-2a4e4cb04655.webp)](https://szmer.info/pictrs/image/b3a8c46e-686a-4e0a-8243-2a4e4cb04655.webp)

>Wymogiem utrzymania takiej stawki będzie zameldowanie się w pojeździe podczas rozpoczęcia podróży oraz odmeldowanie po jej zakończeniu. ciekawe czy to w ogóle jest legalne

Transport Publiczny
!transport

  Lubimy pociągi.

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 3 users / week
  • 3 users / month
  • 12 users / 6 months
  • 29 subscribers
  • 36 Posts
  • 15 Comments
  • Modlog