• harcM
  link
  fedilink
  210 months ago

  Legitymizuje ich fakt, że to serwis aparatczyków partii dysponującej 521,8 miliardowym budżetem naszego państwa, a nie pojawienie się tu linku i poddanie jego źródła należnej krytyce. Jeśli prześlę go sobie w zamkniętej grupce na szyfrowanym komunikatorze i wykonam pracę krytyki czy omówienia tego tekstu nic tym nie osiągnę. Jeśli zrobię to publicznie - być może przekonam kogoś, kto inaczej wziąłby ten tekst i jego źródło za rozsądne. To dla mnie istotna różnica.

   • harcM
    link
    fedilink
    210 months ago

    Oczywiście możemy na tym zakończyć, przecież nie dajesz żadnej opcji poza podporządkowaniem się twojej woli.

    • Adam Kaliszewski 🌱
     cake
     link
     fedilink
     110 months ago

     @harcesz OBEY.
     A serio - ja Ci przecież niczego nie narzucam. Chcesz mieć echausta na Szmerze - Twój wybór. Nie chcę widzieć jego treści i unikam miejsc gdzie są promowane: mój wybór. Nie mamy pola do dyskusji, więc to naturalna decyzja z mojej strony.

     • harcM
      link
      fedilink
      2
      edit-2
      10 months ago

      @kalisz79@pol.social FNORD.
      Wielokrotnie nieprawdziwie stwierdzasz, że chcę go tu mieć - nie chcę. Ale usunięcie linka nie usunie jego działalności. Nie usunie tym bardziej jej efektów, te możemy jedynie kontrować, adresując też kwestie które porusza aby trafić do chociaż niezdecydowanej ale reagującej na to publiki ale musimy mieć czym. Albo dajemy sobie jakąś przestrzeń do przygotowania kontry, tworząc własną przestrzeń, gdzie czasami można napotkać wyraźnie negatywnie ocenione źródło, albo zostajemy na poletku* wyznaczonym nam przez liberalne i nieistniejące postępowe media udając, że świata poza płotem naszego strzeżonego poletka nie ma.

      *też w sensie teorii pola Bourdie, jeśli ktoś chce podchodzić do tego akademicko

      • Adam Kaliszewski 🌱
       cake
       link
       fedilink
       110 months ago

       @harcesz nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nie m ochoty dyskutować o Twojej polityce moderacyjnej i nie interesuje mnie już ani ona, ani Szmer. Jeśli chcesz żeby się skończyło dodatkowo banem, na zdrowie.

       • harcM
        link
        fedilink
        110 months ago

        @kalisz79@pol.social piszę explicite o tym jak wydaje mi się, że możemy z takimi ludźmi zacząć skutecznie walczyć, dlatego oddzieliłem dyskusje o moderacji do osobnego wątku. W każdym razie na pewno warto przerwać tę dyskusję na co najmniej parę oddechów. Miałbym nadzieję, że jeszcze kiedyś na spokojnie, może nawet na żywo, do niej wrócimy. Pozdrawiam.

        • Adam Kaliszewski 🌱
         cake
         link
         fedilink
         110 months ago

         @harcesz mam nadzieję, że nie. Tj. nie do dyskusji o czymś z Tobą, a do dyskusji o echauscie. Byłbym szczęśliwy nie słysząc nigdy więcej o tym człowieku. Dobrego.