• @Pajonk
  link
  21 year ago

  Nic się nie zmieni w kościele dopóki beton będzie na górze. A ten betom nie wymrze za 15 lat. Władze kościoła, tak jak i to bywa w niektórych wielkich autorytarnych molochach, otaczają się “yes manami” którzy wmawiają im że wszystko jest super, więc góra nie widzi co się dzieje na dole.

  Popatrzcie na pałace, na złote szaty, na zachowanie władz kościoła. To nawet nie jest niekompetencja i głupota, to zwyczajny brak kontaktu z rzeczywistością.

  A kościół po prostu będzie usychał od dołu, aż góra nie wymrze, a wtedy i tak będzie już za późno na jakieś większe zmiany. Kościół z jednej strony wysysany przez polityków, z drugiej przez elity kościelne.

  Ale głowa do góry, bo to zmiana na dobre.

 • @makemoshnotwar @Pajonk
  Nie ma znaczenia czy na górze kościoła jest beton czy coś bardziej miękkiego (💩…) Sposób działania tej organizacji (przestępczej) wynika najbardziej z jej feudalnej struktury. Więc nie ma powodu liczyć, że coś sami zmienią. Owszem, ich “elektorat” będzie topniał ale skoro modus operandi organizacji polega na wciskaniu ludziom kitu to mają w tym zakresie nieograniczony potencjał “twórczości”. Przecież mogą sprzedać dowolne , nowo wymyślone kity. Cały czas to robią. Wzorem polityków wskazują nowych wrogów i kreują wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. No i w dodatku żyją w swoim świecie poza “cywilnym” obiegiem prawnym. Jedyna opcja na zrobienie z nimi porządku to właściwie użyta kartka wyborcza.