• harc
  link
  fedilink
  54 months ago

  Popraw mnie jeśli się mylę, ale to rosyjska propaganda nagminnie grozi użyciem broni atomowej wobec szeregu państw. A najdłuższą kartę zbrodni wojennych może mieć szereg innych państw w tym chociażby Wielka Brytania. Anonimowy plakat w sytuacji takiego konfliktu nie reprezentuje nikogo.

  • @lemat_87OP
   link
   fedilink
   14 months ago

   Zgoda co do broni atomowej. Co do zbrodni wojennych, US chlubnie przyczyniły się do zwalczania faszyzmu podczas 2 wś., ale po tej wojnie, w czasie mnóstwa konfliktów jak Wietnam i wspierania prawicowych dyktatur, mocno wydłużyły listę zbrodni wojennych. Trudno tu porównywać, bo konkurencja jest niestety duża. Jedno jest pewne: mają dużo krwi na rękach. Ale obecnie w Polsce mówienie o tym jest bardzo niewygodne, bo kierunek partii rządzącej to bycie sojusznikiem US. To że pomagają Ukrainie słusznie odeprzeć rosyjska agresję, nie czyni z Amerykanów świętych. Niestety, w obecnych warunkach albo trzeba bezkrytycznie popierać albo jednych, albo drugich, a każdy słowo krytyki jest uważane za sabotaż.

   • harc
    link
    fedilink
    34 months ago

    Nie trzeba, ale powielanie i de facto promowanie treści, które najprawdopodobniej są rosyjskim psyopem, bez dodawania że wszystkie zarzuty są co najmniej, jeśli nie bardziej, adekwatne wobec Rosji nie powinno się spotykać z uznaniem.