W ramach nowego globalnego badania, przeprowadzonego we współpracy z The Upwork Research Institute, przeprowadzono wywiady z 2500 globalnymi dyrektorami zarządzającymi, pracownikami pełnoetatowymi i freelancerami. Wyniki pokazują, że optymistyczne oczekiwania dotyczące wpływu sztucznej inteligencji nie pokrywają się z rzeczywistością, z którą boryka się wielu pracowników. W badaniu zidentyfikowano rozdźwięk między wysokimi oczekiwaniami menedżerów a rzeczywistymi doświadczeniami osób pracujących z AI.

Pomimo tego, że 96% kadry zarządzającej oczekuje, że sztuczna inteligencja zwiększy produktywność, badanie ujawnia, że 77% pracowników korzystających ze sztucznej inteligencji twierdzi, że zwiększyła ona ich obciążenie pracą i stworzyła wyzwania w osiągnięciu oczekiwanego wzrostu produktywności. Sztuczna inteligencja nie tylko zwiększa obciążenie pracowników pełnoetatowych, ale także ogranicza produktywność i przyczynia się do wypalenia zawodowego.

Co gorsza, prawie połowa (47%) pracowników korzystających ze sztucznej inteligencji twierdzi, że nie wie, jak osiągnąć wzrost produktywności, którego oczekują ich pracodawcy, a 40% uważa, że ich firma wymaga od nich zbyt wiele, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. Pracownicy odczuwają presję związaną z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi produktywności, a jeden na trzech pełnoetatowych pracowników twierdzi, że prawdopodobnie zrezygnuje z pracy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy z powodu przepracowania i wypalenia. Większość globalnej wyższej kadry zarządzającej (81%) przyznaje, że w ciągu ostatniego roku zwiększyła wymagania wobec swoich pracowników. W związku z tym 71% pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin jest wypalonych, a 65% twierdzi, że zmaga się z wymaganiami pracodawcy dotyczącymi ich produktywności.

  • @acetone
    link
    42 months ago

    3/4 ludzi wypalonych. Pojebało tych kapitalistów