• Vidu
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    arrow-down
    3
    ·
    21 hours ago

    Z jednej strony taka solidarność. Zrzutka na 2-3 pensje. Ale sprawa sądowa będzie ciągnęła się dłużej. Ktoś odnowił pracy jak tak go potraktowali? Nie. Bo wtedy całe możliwości zrzucenia się by się rozbiły na więcej osób i by było kasy na tydzień. Nikt nie będzie ryzykował, a firma przeczeka. Powód na zwolnienie do udowodnienia w sądzie zawsze się znajdzie, nikt nie jest nieskazitelny, a przy pełnej inwigilacji, jakieś nagranie się znajdzie.

    Więc po co się prosić kapitalistycznego pana o lepsze traktowanie? Jeśli te związki rzeczywiście stoją za sobą murem to czemu nie zakładają jakiś kooperatyw? Działań na własną rękę niezależnych od łaski pańskiej? Bo może jednak tacy solidarni nie są i tylko chwilowo czasem wspólny wróg łączy, ale jak przychodzi co do czego to co najwyżej 5 dyszek wpłacę żeby nie mieć wyrzutów sumienia, ale więcej nie zrobię bo każdy sobie rzepkę skrobię.

    • kataak
      link
      fedilink
      arrow-up
      1
      ·
      13 hours ago

      xd odklejka mocno, widać paniczyk utrzymywany przez starych który nigdy nie bał się o dach nad głową i pełną michę przez potencjalną stratę roboty

      • Vidu
        link
        fedilink
        arrow-up
        1
        arrow-down
        1
        ·
        1 hour ago

        uuu wjazd na prywatę grubo, widać, że lalusia tatuś molestował i mu zostały problemy z nawiązywaniem interakcji społecznych jak zdanie od xd a argumentem zmyślona historyjka

        • kataak
          link
          fedilink
          arrow-up
          1
          ·
          52 minutes ago

          No z takimi odklejusami co myślą, że pieniądze na drzewie rosną to rzeczowymi argumentami nie ma sensu przemawiać. Pójdziesz do roboty, będziesz musiał utrzymać siebie, rodzinę to pogadamy.

          • Vidu
            link
            fedilink
            arrow-up
            1
            ·
            32 minutes ago

            Tobie się naprawdę wydaje, że po moim 10 zdaniowym komentarzu jesteś wstanie rozgryźć mój wiek, rodzinę, relacje z rodzicami, zatrudnienie, problemy i majętność!

            Idź gdzie ci przeznaczone wykopku, predyspozycje masz :)