[repost Maja Staśko] Masa policjantów i natychmiastowa reakcja. Czy to napad? Przemoc? Terroryzm?
Nie, to kilka dziewczyn z pędzlami w rękach.
O co chodzi?
Antyaborcjoniści od tygodni terroryzują mieszkańców ul. Wiejskiej. Godzinami hałasują, wystawiają osoby postronne (także dzieci) na drastyczne obrazy i głośne dźwięki, które dla osób po poronieniach czy w ciążach mogą być traumatyzujace i narażać je na poronienie. Ale widocznie ciążę chciane i wymarzone oni mają gdzieś. Ostatni oblali budynek kwasem.
Czy coś ich za to spotyka? Nie.
Dziś kilka dziewczyn z pędzlami w rękach sprzeciwiło się temu. Miały kartki z napisami, więc policja przybyła tłumnie. Na miejscu było z dwudziestu policjantów, każda została spisana i będą wezwane na zeznania. Reakcja była natychmiastowa.
Ale oblanie kwasem czy wielotygodniowe terroryzowanie mieszkańców? Zero reakcji policji. Wprawdzie policja jest na miejscu - ale wtedy akurat chroni dręczycieli.
Żyjemy w kraju, gdy do kilku dziewczyn z pędzlami przyjeżdżają wozy policyjne, a realni przestępcy i terroryści mogą być zupełnie bezkarni.
Removed by mod
Powiedział nazista, ableizm jaki prezentujesz był używany do promowania eugeniki przez III Rzeszę
Removed by mod
Atakujesz osoby neuroróżnorodne, które były targete nazistów
Removed by mod
Brak znajomości historii sprawia, że historia będzie zataczać koło (Co już się dzieje)
"Hans Asperger urodził się w rodzinie rolników niedaleko Wiednia. Już od najmłodszych lat wykazywał talent do języków. Po zdaniu matury o profilu humanistycznym studiował medycynę na uniwersytecie w Wiedniu, gdzie obronił doktorat w 1931. W 1932 zatrudnił się w uniwersyteckiej klinice dziecięcej. W 1934 przeniósł się do szpitala psychiatrycznego w Lipsku. Istnieją dowody, że aktywnie uczestniczył w akcji T4, polegającej na eksterminacji dzieci chorych psychicznie[1][2].
Od 1943[3] był lekarzem wojskowym w oddziałach okupujących Chorwację. W 1944, po opublikowaniu swojego artykułu na temat objawów autyzmu, otrzymał etat na Uniwersytecie Wiedeńskim. Krótko po zakończeniu wojny został dyrektorem miejskiej kliniki dla dzieci i szefem uniwersyteckiej katedry pediatrii, którą to funkcję piastował przez kolejne 20 lat. W 1964 został dyrektorem wioski dziecięcej SOS w Hinterbrühl. Asperger jest autorem ponad 300 publikacji z zakresu psychologii"
"Akcja T4 (niem. Aktion T4, E-Aktion) – program realizowany w III Rzeszy w latach 1939–1944, polegający na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia” (niem. Vernichtung von lebensunwertem Leben). W ramach akcji mordowano chorych na schizofrenię, niektóre postacie padaczki, otępienie, pląsawicę Huntingtona, stany po zapaleniu mózgowia, osoby niepoczytalne, chorych przebywających w zakładach opiekuńczych ponad 5 lat oraz ludzi z niektórymi wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi. Liczba zamordowanych w czasie trwania tej akcji jest trudna do oszacowania ze względu na jej półoficjalny charakter (a w późniejszym okresie jej utajnienie), przeniesienia chorych pomiędzy poszczególnymi zakładami opiekuńczymi i na ogół niewielkie zainteresowanie rodzin losami chorych umieszczonych w zakładach opiekuńczych. Szacuje się, że w okresie szczytowym tego programu, tj. w latach 1940–1941, zabito w jego ramach 70 273 chorych i niepełnosprawnych[1], w tym także pensjonariuszy szpitali psychiatrycznych na terenach okupowanych. Uważa się także, że ogółem w latach 1939–1945 zabito (rozstrzelano, zagazowano lub otruto) ok. 200 000 ludzi upośledzonych i niepełnosprawnych[2].
Od kwietnia 1941 r. program ten rozszerzono o „akcję 14f13” (niem. Aktion 14f13), obejmującą chorych psychicznie i niepełnosprawnych więźniów obozów koncentracyjnych, w ramach której wymordowano ok. 20 tys. osób.
Aktion T4 była pierwszym masowym mordem ludności dokonywanym przez nazistowskie Niemcy, podczas którego opracowano „technologię” grupowego zabijania, zastosowaną później w niemieckich obozach zagłady[3].
Akcja ta była także nazywana „eutanazją” osób upośledzonych – stąd skrót E-Aktion, natomiast szerzej znany skrót T4 pochodzi od adresu biura tego przedsięwzięcia mieszczącego się w Berlinie przy Tiergartenstraße 4.
Skrót „14f13” był jednym z oznaczeń kodowych SS używanych w obozach koncentracyjnych przy ewidencji przyczyn zgonów oraz sposobu postępowania z więźniami (niem. Sonderbehandlung 14f13: 14 – obóz koncentracyjny, f – śmierć więźnia, 13 – zagazowanie)"
Removed by mod
Widać, że nie umiesz czytać