cross-posted from: https://szmer.info/post/8763

Gdy oczy świata skupione są na Afganistanie, państwo tureckie wraz z najemnikami kontynuuje morderczą politykę na ziemiach wyzwolonych w Północno-Wschodniej Syrii (oraz Północno zachodnim Iraku). Ataki Dronów na pojazdy cywilne i wojskowe miały miejsce w Szengalu, Qamişlo, Kobani, Şêxbie, Mimbic. Polityczny wiatr sprzyja takim poczynaniom państwu tureckiemu. Spodziewać się możemy zwiększenia działań wojennych w najbliższym czasie.

Rzut oka na sytuację w okolicy Til Temir:

W sierpniu dokonujące inwazji państwo tureckie i jego poplecznicy nasilili ataki na Til Temir okoliczne wioski. Najeźdźcy codziennie z trzech stron atakowali cywilne osady. W wyniku ataków zginęło wielu cywili, wiele też osób zostało rannych. Mienie zostało również poważnie uszkodzone.

ANHA opublikowała bilans tureckich ataków na region Til Temir w miesiącu sierpniu.

ATAKI NA TIL TEMIR I JEGO WIOSKI

W dniu 2 sierpnia najeźdźcza armia turecka wzięła na cel wioski w Til Temir. Siły inwazyjne najpierw zbombardowały wioskę Derdara przy drodze do Zirgan w północnej części dystryktu, a następnie zbombardowały północny, zachodni i wschodni front Til Temir. W sierpniu dwukrotnie zaatakowano również front południowy. Zbombardowano wioski Esrûfiye przy drodze do Hesekê oraz Til Hefyan, a także asyryjską wioskę Til Şimeran.

Ponadto nasiliły się ataki na wioskę Derdara w pobliżu drogi do Zirgan na północy dystryktu. Obszar ten ma strategiczne znaczenie, gdyż znajduje się w pobliżu autostrady M4 łączącej Zirgan i Til Temir.

Najeźdźcza armia turecka silnie zbombardowała wioski Til Sinan, El Ebûş, El Şêx Eli, Um El Kêf, Til Cuma, Til Kirih Bêt, Til Tawil, Tawilê, Um El-Xêrm, Guzeliye, Til El-Leben, Til Şimeran, Til Hefyan (Esfûriye) oraz drogę M4 między Til Temir i Zirgan. Najeźdźcy tureccy wzięli również na cel kilka budynków, w których odbywały się różne imprezy publiczne oraz fabrykę cementu.

Ataki na Til Temir i wioski nadal trwają.

ATAK NA BIURO WOJSKOWE W TIL TEMIR

19 sierpnia armia turecka zaatakowała za pomocą dronów biuro Public Relations Rady Wojskowej Til Temir. W wyniku agresji zginęło 4 bojowników, w tym dowódca YPJ Sosin Birhat.

SIŁY WOJSKOWE TIL TEMIR ODPOWIEDZIAŁY NA ATAKI

Siły Rady Wojskowej Til Temir, Syryjskiej Rady Wojskowej, Asyryjskiej Rady Bezpieczeństwa rzeki Xabur w ramach samoobrony odpowiedziały na ataki najeźdźczej armii tureckiej i jej najemników. W odpowiedzi na ataki siły tych trzech formacji zadały najeźdźcom potężne ciosy.

W oświadczeniach Rady Wojskowej Til Temir i Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), trzy formacje przyrzekły, że będą bronić regionu i że będą nadal odpierać inwazję tureckiej armii i jej najemników.

5 OSÓB RANNYCH W TURECKICH ATAKACH

5 cywilów, w tym dzieci, zostało rannych w brutalnych atakach najeźdźczej armii tureckiej i jej najemników na Til Temir w sierpniu.

W dniu 2 sierpnia Eyşe El Hesen (40 lat) i jej syn Hisên Salim (4 lata) zostali ranni w wyniku zbombardowania hali El Selam położonej między Til Temir a Qamishlo.

W dniu 15 sierpnia Meryem Hemdo Şêx Salih został ranny w ataku na asyryjską wioskę Til Şinan.

W dniu 23 sierpnia Emine Xidir El Faris (21 lat) i jej krewny Xidir İbrahim El Faris (30 lat) zostali ranni w kolejnym ataku na wioskę Derdara.

4 żołnierzy reżimu syryjskiego zostało rannych w wyniku ataków na wioski Til Tawil, Til Cuma i Um El Kêf.

SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ BOMBARDOWANIA

Ataki spowodowały szkody materialne we wszystkich wioskach będących celem ataku. Zniszczenia spowodowane atakami dotyczyły elektrowni, infrastruktury, miejsc świętych i domów cywilnych w północnej części dystryktu.

Biuro Rady Lokalnej Qibur Qerajne we wsi Derdara zostało poważnie uszkodzone w wyniku tureckich bombardowań.

POSTAWY PAŃSTW-GWARANTÓW BEZPIECZEŃSTWA

Rosja, mimo że jest państwem-gwarantem w regionie, milczy wobec tureckich ataków na terytorium Til Temir. Mieszkańcy regionu reagują zarówno na tureckie ataki, jak i na milczenie Rosji zorganizowanymi przez siebie akcjami protestacyjnymi. Mieszkańcy zorganizowali protest przed rosyjską siedzibą we wsi El Hemra w pobliżu drogi Zirgan - Serêkaniyê w północnej części dystryktu.

Informacje ze świata
!news

  Newsy

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 14 users / week
  • 26 users / month
  • 65 users / 6 months
  • 193 subscribers
  • 780 Posts
  • 565 Comments
  • Modlog