Informacje ze świata
!news
help-circle
rss


Zarzut to zbrodnie wojenne: bezprawne deportacje ludności (dzieci z okupowanych terenów Ukrainy) i nielegalny transfer populacji (dzieci z okupowanych terenów Ukrainy). Te same zarzuty postawiono Marii Alekseyevnej Lvova-Belovej komisarz praw dziecka w rządzie Federacji Rosyjskiej. ICC wydało tajne nakazy aresztowania, aby zabezpieczyć tożsamość poszkodowanych i tok śledztwa, jednak ze względu na postępujące działania Rosji zdecydowano się ujawnić fakt ich istnienia, oskarżonych oraz stawiane im zarzuty. Śledztwo jest w toku, jednak materiał dowody ma być na tyle mocny, że zadecydowano o tak radykalnym kroku.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/295291 > Niemcy sąo krok bliżej do wprowadzenia biletu miesięcznego na lokalne autobusy i pociągi w całym kraju.


cross-postowane z: https://szmer.info/post/295126 > cross-postowane z: https://szmer.info/post/295125 > > > Amerykańska organizacja zajmująca się obroną praw obywatelskich, EFF, poinformowała, że pomimo wyroku uniewinniającego szwedzki aktywista, Ola Bini, wciąż ma zakaz upuszczania kraju. Sprawa ciągnie się już od 4 lat i - jak zauważyła organizacja - wciąż obserwuje się proces opóźniania rozwoju sprawy. > > > > Szwedzkiemu aktywiście, Oli Biniemu, prokuratura zarzuciła "nieuprawniony dostęp do systemów komputerowych". W styczniu zapadł wyrok uniewinniający, przyjęty z ulgą na całym świecie - m. in. przez Amnesty International czy sprawozdawcę ds. wolności słowa w Organizacji Państw Amerykańskich. Mimo, iż Oli Bini został uniewinniony w styczniu, wyrok wciąż nie został opublikowany na piśmie a w związku z tym represje wobec aktywisty wciąż pozostają w mocy. Nie może on opuścić kraju, korzystać ze swoich kont bankowych ani odzyskać swojego sprzętu zabranego w 2019 roku. Co więcej, w międzyczasie prokuratura i ekwadorska Narodowa Korporacja Telekomunikacyjna (CNT) wyraziły już zamiar złożenia apelacji. > > > > Sprawa jest powiązana z Julianem Assange'em > > Bini został aresztowany 11 kwietnia 2019 roku na lotnisku w Quito, stolicy Ekwadoru, pod zarzutem szpiegostwa komputerowego. Kilka godzin wcześniej ekwadorski minister spraw wewnętrznych zapowiedział rozprawienie się z podejrzanymi hakerami. Dzień wcześniej założyciel Wikileaks Julian Assange został wydany przez Ekwador brytyjskim władzom - a wcześniej Bini odwiedział dziennikarza w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie. > > ![](https://szmer.info/pictrs/image/fdfc3097-95cb-4b0f-bc9a-a96dde62e568.png)


W Izraelu trzeci dzień trwają zamieszki. Protestujący domagają się zawieszenia proponowanych przez rząd reform sądownictwa. Blokowane są drogi, rozpoczęły się aresztowania, wojsko protestuje — donosi w czwartek portal dziennika "Jerusalem Post". Gazeta podaje też, że rezerwiści marynarki wojennej Izraela zablokowali wejście do portu w Hajfie dla statków handlowych. "Marynarka wojenna nie będzie pływać dla dyktatury" — głoszą transparenty.

Informacje ze świata
!news

  Newsy

  • 0 users online
  • 7 users / day
  • 11 users / week
  • 25 users / month
  • 62 users / 6 months
  • 335 subscribers
  • 2.43K Posts
  • 1.6K Comments
  • Modlog