• 10 Posts
  • 11 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: lut 15, 2021

help-circle
rss
Kończy się pewien etap rozwoju - powstał prototyp, który pozwolił mi zweryfikować czy taka forma ma sens w fediverse.
4


Wrzucam to na todolistę, podpowiesz gdzie szukać tego na Szmerze?


Nowe społeczności do obserwowania na szmerze
Cześć, kbin.pub dostał właśnie aktualizację, która pozwala na głębszą federację z Lemmym i obsługę społeczności. Podrzucam więc kilka propozycji karabinowych społeczności do obserwowania, bo pewnie nie każdy przegląda sfederowany feed ;) - [!nauka@karab.in](https://szmer.info/c/nauka@karab.in) - [!programowanie@karab.in](https://szmer.info/c/programowanie@karab.in) - [!gry@karab.in](https://szmer.info/c/PC,%20konsole@karab.in) - [!historia@karab.in](https://szmer.info/c/Historia@karab.in) - [!astronomia@karab.in](https://szmer.info/c/Astronomia@karab.in) - [!zwierzaczki@karab.in](https://szmer.info/c/Zwierzaczki@karab.in) - [!internet@karab.in](https://szmer.info/c/Internet@karab.in) Lub dowolną inną społeczność: https://karab.in/magazyny Jeżeli nie można wyszukać danej społeczności, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę szmeru url postu z danego magazynu kbin i wtedy zaobserwować społeczność. Federacja jeszcze nie działą idealnie ale w kolejnych tygodniach będą wprowadzane poprawki.

@Ernesttocommunity testowetest2224
link
fedilink
15 miesięcy


test
1
Google

Restrykcyjne prawo aborcyjne może stać się jeszcze bardziej szczelne. Do Sejmu trafi projekt, uderzający w organizacje, pomagające w przerywaniu ciąży.


Nie załączyło screena, chodzi o to że nie mogę jeszcze odpowiedzieć na post utworzony u siebie lub na koncie masto. W żaden sposób nie mogę go wyszukać, a nie ma możliwości obserwowania użytkowników.


Pełna to chyba za dużo powiedziane, bo nie mogę odpowiedzieć na to ze tej instancji ;)


Gdyby Chiny zrealizowały swój plan o nazwie „Rzeka na niebie”, zaburzyłyby reżim wodny rzek i w praktyce zmodyfikowałyby nie tyle pogodę, ile klimat w całym regionie. To niepokoi Indie i kraje Azji Południowo-Wschodniej.Docelowa to karab.in, maile powinny dochodzić, ewentualnie aktywuję konto ręcznie. Poprzednia instancja jest aktualnie offline, być może powstanie jakiś importer, jeżeli ktoś chciałby przenieść swoje treści. RSSy w planach.

Od czasu do czasu wrzucam jakieś krótkie podsumowanie na wykop, niebawem przeniosę to będę kontynuował na karab.in/m/devlog

Pracuję nad regulaminem, aktualnie to demo-instancje, jednocześnie dodane treści będą zachowane.


/kbin - jest kolejnym otwartym portalem agregującym treści (inspirowanym Strimsem i Lemmym) oraz platformą do mikro blogowania przeznaczonym dla fediwersum.
Wydana została wczesna beta, tym samym Szmer staje się jedyną polską instancją Lemmiego ;-)


jak ludziom wytłumaczyć, że część fediversum!

To akurat najtrudniejsza część, sam jakiś czas na tym poległem. Bardziej pomóc mógłbym przy kwestiach technicznych, zdażyło mi się zresztą popełnić jeden czy dwa commity do repo lemmiego.


polska instancja Lemmiego, super. Może kiedyś spotkamy się w fediwersum ;-)


Moderates