Tak brzmiała treść pierwszej ulotki o Szmerze, wiemy już, że jest mało zrozumiała. Podrzucamy ją jako punkt wyjścia, może stworzymy coś całkiem nowego? Zapraszamy :)

Szmer to eksperymentalna wersja intersekcjonalnego (wielotematycznego) serwisu informacyjnego budowanego na bazie tzw. agregatora linków. Jego mechanika ma wykorzystać naturalnie powstające grupy zainteresowań, oraz sprytne, publicznie dostępne algorytmy, żeby poprawić przepływ informacji w szerszych grupach zainteresowań.

Chcemy zbudować społeczność, która będzie wspierać tworzenie newsów i dzielenie się nimi przez ludzi i dla ludzi. W taki sposób, żeby Twój dostęp do informacji nie zależał od śledzenia, płatności lub wtłaczania propagandy.

Bez reklam, z poszanowaniem prywatności, w równościowej atmosferze.

@pfm
713d

Pół-żartem, pół-serio, ale co powiecie na to?

Wykop reddita, chodź na szmer.info!

@makemoshnotwar
mod
admin
313d

wykop wykop!

@xele
admin
313d

“lewacki wykop” to przeklęte ale skuteczne porównanie, a to jest dobre!

@pfm
413d

Prawie dokładnie tymi słowami poleciłem szmer koledze. Napisałem mu: “taki lewacki reddit”.

@makemoshnotwar
mod
admin
613d

na socialach poszła taka modyfikacja:

Szmer.info to medium społecznościowe tworzone przez ludzi i dla ludzi, z poszanowaniem prywatności, w równościowej atmosferze. Bez śledzenia, płatności czy reklam.

@harcesz
mod
admin
213d

Bardzo podoba mi się to podsumowanie!

@Ernest
413d

polska instancja Lemmiego, super. Może kiedyś spotkamy się w fediwersum ;-)

@harcesz
mod
admin
113d

Zamierzamy odpalać federację, jak tylko ogarniemy u siebie kwestie porządkowe i korekty tłumaczenia. Zapraszamy do podrzucenia propozycji jak ludziom wytłumaczyć, że część fediversum!

@Ernest
313d

jak ludziom wytłumaczyć, że część fediversum!

To akurat najtrudniejsza część, sam jakiś czas na tym poległem. Bardziej pomóc mógłbym przy kwestiach technicznych, zdażyło mi się zresztą popełnić jeden czy dwa commity do repo lemmiego.

@harcesz
mod
admin
213d

Heh, no cóż, było to tak zwane podchwytliwe pytanie ;P Super, wyrazy uznania, bo to bardzo cenne! Zapraszamy na nasz kanał na matrixie; #szmer:matrix.org zdarza nam się tam na bieżąco rozwiązywać problemy techniczne (lub gadać o czymkolwiek innym).

@tomasz
413d

serwis informacyjny -> sądzę, że w PL już przyjęłoby się odniesienie jako do czegoś w stylu Reddita, tylko po polsku, bez reklam, lekkiego, nieśledzącego, polskiego (w sensie ‘patriotycznym’ ;))

intersekcjonalny -> za trudne, może lepiej “wiele tematów”, różne dziedziny?

Nie jestem przekonany, czy całe drugie zdanie z 1. akapitu brzmi zachęcająco dla przeciętnego użytkownika :)

Co do drugiego akapitu - to już moja sugestia, ale postawiłbym na coś w stylu “wyselekcjonowane przez społeczność wartościowe informacje”

Ostatnie zdanie bardzo OK.

@zeshi
313d

Moja perspektywa jako losowego ludka z internetów:

Chodzi mi po głowie podkreślenie tego, że to nie jest kolejny wypok albo reddit, a oba się reklamują mniej lub bardizej jako “od użytkowników dla użytkowników”. Wypok też się kreuje na wolny od (lewackiej) propagandy i stężenie spierdolenia sięga tam zenitu. Reddit również podkreśla , że użytkownicy tworzą serwis, a przecież to co najważniejsze jest najmniej zauważalne. PLus mam nadzieję, że tu się prawicowe społeczności nie będą circlejerkować do swojej krawędziowości.

Tzn. jak ktoś nie wie czym te dwa serwisy są to faktycznie taki opis moze pomoc, ale juz nawet /r/polska ma setki tysięcy uzytkownikow więc sama idea (na której w końcu bazuje Lemmy) być może nie wymaga nadmiernego opisu?

@xele
admin
413d

poza osobami siedzącymi na reddicie większość pewnie nie ma pojęcia co to

@zeshi
313d

no i wychodzi mój piwniczany lajfstajl :)

Domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 9 users / week
  • 29 users / month
  • 63 users / 6 months
  • 331 subscribers
  • 288 Posts
  • 473 Comments
  • Discussion
  • Modlog