Lauren N. Liberda

to [coś]/ona, selfisekai.rocks

  • 2 Posts
  • 6 Comments
Joined 2Y ago
cake
Cake day: Jan 29, 2021

help-circle
rss

Nadchodzi rowerowa rewolucja. Czy Polska ją prześni?
Niderlandy i Dania zrobiły TO, kiedy nadszedł paliwowy kryzys. Paryż TO zrobił, kiedy wybuchła pandemia. A Polska? Jesteśmy już gotowi, żeby przesiąść się w miastach na rowery - ale miasta nam tego nie ułatwiają. Prezydentowi Warszawy na przykład ewidentnie brakuje odwagi"Walcz z Putinem, przesiądź się na rower!". Historia Niderlandów i Danii pokazuje, jak kryzys paliwowy sprzyja ruchom rowerowym
Na początku lat 70. kryzys naftowy złamał samochodowe lobby i przyzwyczajenia komunikacyjne Niderlandczyków i Duńczyków. - Dzisiaj większy ruch rowerowy oznacza mniejsze zapotrzebowanie na rosyjską ropę i gaz - komentuje Henk Swarttouw, niderlandzki dyplomata i lider Europejskiej Federacji Cyklistów. W internecie karierę robi hasło: "Walcz z Putinem, przesiądź się na rower!".

jako kod, żeby był nieklikalny (i np. wyszukiwarki nie podążały za nim), w ten sposób: `https://szmer.info/\` (https://szmer.info/)Otwieranie lewicowych mediów plusuję, bo ich brakuje ciągle, mogę nawet pomóc innym w kwestiach technicznych. Ale media, nawet liberalne, po prostu patrzą władzy na ręce.