rowerki
!rowerki
help-circle
rss
>Kierowca musi ustąpić pierwszeństwa jedynie rowerzyście, który znajduje się na przejeździe. Oznacza to, że rowerzyści "wjeżdżający" tego pierwszeństwa nie mają, a w przypadku wypadku można uznać, że "wtargnęli na drogę". To duża zmiana, która została wprowadza w listopadzie poprzedniego roku. Od tego czasu nikt jednak jej nie zauważył, gdyż sprowadza się do usunięcia jednego ustępu w prawie.

>Już od 21 września po zmianach przepisów w Prawie o ruchu drogowym, droga rowerowa stanie się tym czym obecnie jest jest jezdnia i torowisko. Oznacza to, że wkroczenie na nią przez pieszego w nieodpowiednim miejscu może skutkować wysokim mandatem.

 • harc
 • edit-2
  miesiąc
>http://wrower.pl/prawo/znak-b-9-t22-zakaz-wjazdu-rowerow-z-tabliczka-nie-dotyczy-rowerow,3185.html > >>Znak B-9 zakazuje ruchu zarówno na jezdni i poboczu rowerów. >> >>Tabliczka z symbolem roweru wskazuje, że znak zakazu nie dotyczy rowerów jednośladowych. >> >>Zatem zestawienie B-9/Tabliczka z symbolem roweru (dawne T-22) oznacza zakaz ruchu rowerów wielośladowych >> >Swoją drogą, to występuje nie tylko w Polsce. FGVK8cJom47ruz3vdsy @ reddit
3
cross-postowane z: https://szmer.info/post/68132 >Mimo, że Masa przejechała Puławską w godzinach szczytu, zablokowanie jednego pasa ruchu nie sprawiło, że ruch na ulicy się zatrzymał. Jakich jeszcze dowodów potrzebuje Zarząd Dróg Miejskich i władze miasta, żeby w końcu zlikwidować ten rowerowy absurd, jakim jest brak infrastruktury rowerowej na tym odcinku Puławskiej?


Nadchodzi rowerowa rewolucja. Czy Polska ją prześni?
Niderlandy i Dania zrobiły TO, kiedy nadszedł paliwowy kryzys. Paryż TO zrobił, kiedy wybuchła pandemia. A Polska? Jesteśmy już gotowi, żeby przesiąść się w miastach na rowery - ale miasta nam tego nie ułatwiają. Prezydentowi Warszawy na przykład ewidentnie brakuje odwagi

postawiona na swoim terenie stacja naprawy rowerów i ławka do odloczynku, tuż przy trasie rowerowej.

SOON
3

cross-postowane z: https://community.xmpp.net/post/1234 > Kiedy do roweru dostajesz okropnej jakości narzędzia, które normalnie poszły by do kosza [sic! przyp tłum] bo wżynają się w ręce, co robisz? Używasz jakichś resztek owijki, która inaczej wylądowałaby w koszu i je ulepszasz, oczywiście! Teraz narzędzie jest faktycznie przydatne a ty masz co zrobić z nadwyżką taśmy (nawet nie wspominając o tym, że wyglądają świetnie)!

Ecotopia bike tour 2022
W tym roku po raz pierwszy kilka tygodni trasy odbędzie się bez cis-mężczyzn

5

"Walcz z Putinem, przesiądź się na rower!". Historia Niderlandów i Danii pokazuje, jak kryzys paliwowy sprzyja ruchom rowerowym
Na początku lat 70. kryzys naftowy złamał samochodowe lobby i przyzwyczajenia komunikacyjne Niderlandczyków i Duńczyków. - Dzisiaj większy ruch rowerowy oznacza mniejsze zapotrzebowanie na rosyjską ropę i gaz - komentuje Henk Swarttouw, niderlandzki dyplomata i lider Europejskiej Federacji Cyklistów. W internecie karierę robi hasło: "Walcz z Putinem, przesiądź się na rower!".

Rower
cross-postowane z: https://szmer.info/post/16401 > ![](https://szmer.info/pictrs/image/YavbdpQejd.jpg)
6
Rower

Ukradzione [stąd](https://www.reddit.com/r/fuckcars/comments/t0tumb/a_modern_take_of_an_old_classic/)
8

cross-postowane z: https://szmer.info/post/14155 >Koniec marzeń o velostradzie na Służewcu. Wbrew zapisom MPZP, wbrew woli 80% mieszkańców! Zamiast velostrady będzie jedna droga, gdzie piesi będą mieli pierwszeństwo, a rowerzyści będą musieli się dostosować. Z góry wiadomo, że będzie dochodzić do kolizji.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/13507 > Z facebooka: > > Co łączy rower z edukacją? To daleki dystans do najbliższej szkoły. Tak właśnie jest w Kambodży, gdzie brak roweru może oznaczać wykluczenie edukacyjne. Poznajcie historię dzieci z kambodżańskiej wioski w krótkim filmie GoodBike Cambodia. > GoodBike Cambodia przeniesie Was do dwóch, małych wiosek oddalonych o 60 km od stolicy Kambodży - Phnom Penh. Zobaczycie zwykłe, codzienne życie małych społeczności, a przede wszystkim poznacie naszych głównych bohaterów. Jednym z nich jest postać Mnicha, który wziął sprawy we własne ręce i postanowił wybudować własne szkoły. Gdy okazało się, że wielu uczniów chciałoby do nich uczęszczać ale odległość z ich miejsca zamieszkania to kilka lub nawet kilkanaście kilometrów od placówki - Mnich zaczął organizować wsparcie, czyli… rowery. > Częścią projektu jest też zbiórka internetowa na zakup rowerów dla dzieci z okolicznych wiosek. > link-> https://zrzutka.pl/nzd4ns > Wydarzenie organizowane jest przez > Stowarzyszenie Zdrowy-Rower > > Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12 > > > ![](https://szmer.info/pictrs/image/qOhm6MTTv5.png)

Jak połączyć shimano z campagnolo, czyli sprytne rowerzystki przeciwko firmom
Firmy rowerowe produkują części w taki sposób, by produkty jednej marki nie były kompatybilne z konkurencyjnymi, a często nawet z produktami tej samej marki ze starszej oferty. Odwieczna prawda głosi np., że nie można łączyć Campagnolo z Shimano. Niestety faktycznie nie jest to łatwe i nie będzie działało tak samo dobrze, ale wcale nie jest niemożliwe. Chcesz mieć klamki kampy (lepsze niż klamki shimano w tej samej cenie) z napędem shimano (tańszym i łatwiej dostępnym)? Zajrzyj do tabelki i dobierz konkretny model klamek do konkretnego modelu przerzutek. Działa (sprawdzone). Powodzenia!

Put some fun between your legs

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 2 users / week
 • 6 users / month
 • 14 users / 6 months
 • 33 subscribers
 • 27 Posts
 • 39 Comments
 • Modlog