Beka z prawaków
!bekazprawakow
help-circle
rss

Poseł Bosak interpeluje w sprawie squatów oraz "grup o charakterze anarchistycznym i komunistycznym"
cross-postowane z: https://szmer.info/post/340870 > Poseł Bosak interpeluje w sprawie squatów oraz "grup o charakterze anarchistycznym i komunistycznym" > > 09.06.2023, 18:10 > Angelina Kosiek > > > "Czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dostrzega związek pomiędzy wyznawaną ideologią anarchistyczną a skłonnością do naruszania porządku publicznego?" - spytał w interpelacji Krzysztof Bosak, wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy Konfederacji. > > > Krzysztof Bosak to pismo skierował w marcu wraz dwoma innymi posłami: Krzysztofem Tudujem oraz Krystianem Kamińskim. Interpelacja "w sprawie kryminogennego wpływu squatów i środowisk je zamieszkujących" skierowana jest do szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji. > "W październiku 2022 roku w Inowrocławiu doszło do zbrodni zabójstwa 13-latki poprzez zasztyletowanie przez osobę reprezentującą poglądy anarchistyczne. Doniesienia medialne wskazują, że sprawca kierował się właśnie anarchistycznymi poglądami. Od początku III RP w wielu polskich miastach osoby o poglądach antypaństwowych, anarchistycznych, komunistycznych, mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego, zaczęły zasiedlać pustostany, tworząc tzw. squaty" - napisali posłowie. > > Ich zdaniem "wątpliwym jest, by squaty nie oddziaływały w sposób negatywny na społeczności lokalne". Przypuszczają, że ich mieszkańcy mogą posiadać niebezpieczne przedmioty czy broń. > Czy ministerstwo dostrzega związek? > W związku z tym zapytali w interpelacji m.in. o to, czy "Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dostrzega związek pomiędzy wyznawaną ideologią anarchistyczną a skłonnością do naruszania porządku publicznego". > Posłowie Konfederacji zastanawiają się również nad "kryminalnym oddziaływaniem problemu squatów w polskich miastach". Pytają również, ile jest w Polsce squatów (w rozbiciu na województwa) i czy ministerstwo monitoruję tę liczbę. Jeśli nie, to dlaczego. > Odpowiedzi jeszcze nie ma > Mimo że od wysłania interpelacji minęły już trzy miesiące, ministerstwo nie odpowiedziało jeszcze na te pytania.7

 • harc
 • 5d
wyszło z 50 milionów do oddania.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/332678 > ![](https://szmer.info/pictrs/image/be51cbe0-3eed-492b-8a84-55675f1b176c.jpeg)

Aha, zi0bro też mu wtóruje, jaka piękna przyjaźń miedzypartyjna


5

"Po zastanowieniu i dalszym zbadaniu sprawy stało się jasne, że zostałem poważnie wprowadzony w błąd i byłem całkowicie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań przedmiotowego wydarzenia. Nie wiedziałem, że jest to związane z polskim ruchem skrajnie prawicowym. Gdybym był tego świadomy, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie. Ważne jest, aby zrozumieć, że wartości promowane przez ten ruch są całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami i zasadami, których staram się przestrzegać w życiu. Mam głębokie wyrzuty sumienia za jakiekolwiek wrażenie, że mój udział mógł im zaprzeczyć."

3

Beka z prawaków
!bekazprawakow

  Miejsce do wrzucania screenów z najgłupszych wypowiedzi prawicowców i liberałów.

  • 0 users online
  • 3 users / day
  • 5 users / week
  • 10 users / month
  • 27 users / 6 months
  • 115 subscribers
  • 442 Posts
  • 320 Comments
  • Modlog