"zasługi" opozycji
!platformaobywatelska
help-circle
rss
 • make
 • edit-2
  14 dni
- Lider PSL, Kosiniak-Kamysz o zgwałconej 14-latce, której odmówiono aborcji: Też bym zastosował klauzulę sumienia https://natemat.pl/amp/464747,14-latce-odmowiono-aborcji-lider-psl-zastosowalbym-klauzule-sumienia - Sejm: Dzięki głosom posłów PiS i PSL myśliwi nie będą musieli przechodzić badań lekarskich i psychologicznych. Poseł PSL kłamie w telewizji w sprawie oddanego głosu https://szmer.info/post/253743 - PSL w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Ludowcy złożyli kwiaty przed Krzyżem Papieskim na pl. Piłsudskiego w Warszawie https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/psl-w-obronie-dobrego-imienia-%C5%9Bw-jana-paw%C5%82a-ii-ludowcy-z%C5%82o%C5%BCyli-kwiaty-przed-krzy%C5%BCem-papieskim-na-pl-pi%C5%82sudskiego-w-warszawie/ar-AA18mYk1


cross-postowane z: https://szmer.info/post/261372 > W Parlamencie Europejskim Sikorski poparł m.in. sprzeciw wobec wstrzymania dostaw broni do tych krajów, która jest wykorzystywana w wojnie w Jemenie. Poparł również próbę złagodzenia rezolucji w sprawie saudyjskich wyroków śmierci. > >Rezolucja miała na celu potępienie faktu, że kraj ten pozwala na wykonywanie egzekucji na dysydentach, Sikorski poparł propozycję, aby tekst zawierał stwierdzenie, że Saudyjczycy w ostatnich latach wydają coraz mniej wyroków śmierci. Wniosek ten zawiera również prośbę o dodanie, że inne kraje, takie jak Chiny i Iran, są pod tym względem gorsze niż Arabia Saudyjska. >Sikorski nie ujawnił przed Parlamentem Europejskim, że pod koniec ubiegłego roku uczestniczył w konferencji w Emiratach Arabskich na koszt tego kraju. Posłowie są zobowiązani do zgłaszania takich podróży.Newsweek 2-year challenge: Grzesiu vs. Tusku
2019 vs. 2021. Mamy przesrane.\ ![](https://szmer.info/pictrs/image/e6TYxMbAGy.jpg) ![](https://szmer.info/pictrs/image/65F2Re5ZW3.jpg)

Nie pierwszy raz, nie ostatni -- parę lat temu mogli postawić Ziobrę przed Trybunałem Stanu, też zabrakło osłów z PO: https://polskatimes.pl/zbigniew-ziobro-nie-stanie-przed-trybunalem-stanu-zabraklo-pieciu-glosow-jak-glosowali-poslowie/ar/8383060


 • make
 • 2 lata
>Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów.
6
Tusk się zesrał
 • make
 • 2 lata

> Wówczas za kontrowersyjnym projektem zagłosowało 24 radnych PiS i PSL. Przeciwko było trzech przedstawicieli KO. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu. Tym razem ma być inaczej. Pod wnioskiem o zwołanie sesji podpisują się nie tylko radni Koalicji. Niewkluczone, że zrobi to również część samorządowców PSL. Z pewnością popiera go Ewa Jaszczuk (obecnie Polska 2050), która w 2019 r. zagłosowała za przyjęciem kontrowersyjnego stanowiska.
>Przeciw byli wszyscy posłowie Lewicy i Polska 2050. KO była przeciw poza dwoma posłami i jedną posłanką. W PSL zdania były podzielone (sześć osób za pozostawieniem projektu w Sejmie, osiem przeciw) > >Za projektem zagłosowało troje posłów KO: Joanna Fabisiak, Haidar Riad, Munyama Killion. Bogusław Sonik się wstrzymał. Za projektem głosowało sześcioro posłów PSL: Marek Biernacki, Mieczysław Kasprzak, Jan Łopata, Jacek Tomczak, Bożena Żelazowska. Marek Sawicki. Pięcioro posłów PSL wstrzymało się od głosu.


>Organizacje społeczne mają być karane grzywną za "nadużycie prawa procesowego", grozi im też obciążenie kosztami postępowania, jeśli spowodują zwłokę i pokrycie strat drugiej strony, w przypadku gdy postulaty organizacji nie zostaną uwzględnione. Takie przepisy głosami Koalicji Obywatelskiej uchwalił Senat. Przypadkiem.

Patrzymy władzy na ręce - archiwum działań Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej, Koalicji 276 i reszty ugrupowań opozycyjnych.

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 1 user / week
 • 1 user / month
 • 2 users / 6 months
 • 29 subscribers
 • 22 Posts
 • 17 Comments
 • Modlog