obcojęzyczne wykłady, seminaria, debaty, analizy, wywiady
!zagadajka
help-circle
rss
Filmy o utopii
Czy zna ktoś jakieś filmy (ewentualnie seriale) przedsawiające życie w utopijnym społeczeństwie? Odkąd pamiętam, to wszędzie tylko dystopia lub pozorna utopia, która okazuje się spiskiem. Czy to spisek, że nie można znaleźć filmu o utopii?Profesja i ruch [en, de]
Długi i ciekawy esej o zagadnieniu profesji, pracy i tzw pracy w aktywiźmie oczywiście z pozycji głębokiej krytyki kapitalizmu. Tłumaczenie na angielski, link do wersji po niemiecku na dole artykułu. > You cannot simply proceed in a professional career and be ‘revolutionary’ in your free-time. We need our own structures as a material alternative to the ‘profession’; we need commonly organised living arrangements, collectives and (social) centres which would allow as a different way to approach ‘work’: to kick a shit-job if necessary; to work for a low-wage, because the job is politically interesting; to stir up a work-place collectively. Instead of ‘professionalisation’ and Realpolitik we have to advance the movement through a continuous international exchange. > Pros piss off! > Everyone can learn everything.

Mija 10 lat od "arabskiej wiosny", a pierwszą bitwą w której starli się rebelianci (przyśle Dżichadyści ) z armią Syrii była bitwa o Allepo. Opowieści foto dziennikarza o tamtych czasach.

Rozmowa z Jarosławem Urbańskim wokół debaty „Dialog społeczny - czy wszyscy mamy głos?"
Rozmowa z Jarosławem Urbańskim, socjologiem, działaczem OZZ Inicjatywa Pracownicza, w ramach wydarzenia „Dialog społeczny - czy wszyscy mamy głos?”. Debata do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/2JFuOFrX2yM
!ABY WYŚWIETLIĆ POLSKIE NAPISY NALEŻY JE WŁĄCZYĆ W USTAWIENIACH! "Demokracja Bezpaństwowa: jak Kurdyjski Ruch Kobiet uwolnił demokrację od państwa." Wystąpienie Dilar Dilik, aktywistki Kurdyjskiego Ruchu Kobiet, na konferencji w Brukseli. Tłumaczenie: http://freelab2014.wordpress.com Tekst wystąpienia: https://freelab2014.wordpress.com/2014/11/11/feminizm-po-kurdyjsku/


W środku oczywiście rozkmina o obywatelskim nieposłuszeństwie.

Strasznie ciekawa rozmowa o pojęciu "rozwoju" politycznego, systemach politycznych, eksperymentach i krytykach politycznych Indian, o tym skąd wziął pomysły Rousseau oraz nie tylko on.

obcojęzyczne wykłady, seminaria, debaty, analizy, wywiady
!zagadajka

  Zagadajka (zagraniczna gadajka) to miejsce do wrzucania ciekawych treści o raczej wysokim poziomie merytorycznym w językach obcych, które pozwalają na ogarnięcie jakiejś wiedzy.

  W ramach kryteriów tej merytoryczności można przyjąć podawanie źródeł, faktyczne doświadczenie oraz wykształcenie osoby bądź osób rozmawiających, szczerość i jasność przekazu.

  Spory mile widziane :)

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 1 user / 6 months
  • 91 subscribers
  • 17 Posts
  • 5 Comments
  • Modlog