• 67 Posts
  • 17 Comments
Joined 3M ago
Cake day: Jan 11, 2021

#


Same kadry wyglądają mocno serialowo. Po autorze “365 dni”, który zdaniem niektórych normalizował gwałt, nie spodziewam się wiele :/


Skoro zostawiają furtkę w postaci braku dyscypliny, to będzie tak jak w 2013 przy związkach partnerskich.


No tak jakby prezydenta RP też nie można:

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


serwis informacyjny -> sądzę, że w PL już przyjęłoby się odniesienie jako do czegoś w stylu Reddita, tylko po polsku, bez reklam, lekkiego, nieśledzącego, polskiego (w sensie ‘patriotycznym’ ;))

intersekcjonalny -> za trudne, może lepiej “wiele tematów”, różne dziedziny?

Nie jestem przekonany, czy całe drugie zdanie z 1. akapitu brzmi zachęcająco dla przeciętnego użytkownika :)

Co do drugiego akapitu - to już moja sugestia, ale postawiłbym na coś w stylu “wyselekcjonowane przez społeczność wartościowe informacje”

Ostatnie zdanie bardzo OK.


Jeżeli marzy wam się, aby w każdej społeczności w Polsce osoby LGBT+ poczuły się w pełni u siebie, to nie zwlekajcie! Działajcie! 📷 Mamy dla was granty do 4900 zł, fajne warsztaty i indywidualne wsparcie w realizacji pomysłu 📷 Możecie zgłosić się jako organizacja, grupa nieformalna, kolektyw 📷 Możecie zgłosić takie pomysły, jakie tylko Wam się marzą. Ufamy, że wiecie najlepiej czego Wam potrzeba Wszystkie potrzebne informacje o tym, jak wygląda proces przyznawania grantów wraz z regulaminem konkursu i wnioskiem grantowym znajdziecie tutaj: https://dlaodmiany.org.pl/mam-pomysl/ Na Wasze pomysły czekamy do 26 lutego!


Nie wiem też czemu anarchiści nie dodają książek z domeny publicznej do Wikiźródeł ;)

https://pl.wikisource.org/wiki/Wikiźródła:Strona_główna


O, Głos Wielkopolski w tym roku wpadł w ręce Orlenu razem z Polska Press.


Jak ktoś chce się zabawić w “produkowanie” swoich newsów, to Wikinews chętnie przyjmą - to gotowe otwarte oprogramowanie jak Wikipedia, ale przeznaczone do newsów: https://pl.wikinews.org/wiki/Strona_główna

Oczywiście mało popularne, bo takie mamy środowisko konsumpcji mediów - liczą się te media, które są popularne na agregatorach treści - FB i Google, może Twitterze.


Mamy oko.press? Mamy wpunkt.onnline? Tylko że ten ostatni nie tworzy swoich treści, tylko przepisuje na swoją modłę. To nie jest dziennikarstwo.Qwant zapewnia znacznie lepszą ochronę prywatności niż DDG. Chociaż DuckDuckGo jest anonimowy, nadal wysyła zapytanie wyszukiwania do innych firm. DDG wykorzystuje również Amazon jako infrastrukturę serwerową i jest hostowana w USA, co powoduje, że Twoje dane podlegają wszelkim organom ścigania (Patriot Act).

Qwant ma własne serwery z własnym hostingiem w UE, więc Twoje dane są chronione przez RODO. Mają także mapy Qwant (https://www.qwant.com/maps/) i pracują nad Qwant Mail.


Wszelkie blogi zasubskrybowane przez RSS-y (Feedly jest super), a tak generalnie polecam treści z Projektu Spięcie (quality treści od lewa do prawa).


Wydarzenia z jego udziałem, jak sierpniowe otrucie, zwiększają jego rozpoznawalność, ale zadziwiająco proporcjonalnie rośnie też elektorat negatywny – aż 50 proc. respondentów nie popiera działalności Nawalnego, przy 20 proc. poparcia.

30 proc. Rosjan uważa, że otrucie polityka było jego własną inscenizacją, 19 proc., że to prowokacja zachodniego wywiadu, 15 proc., że to Kreml próbował się Nawalnego pozbyć.

Źródło