• 455 Posts
  • 49 Comments
Joined 9M ago
cake
Cake day: Jan 11, 2021

help-circle
rss

Tak, skasowali całą stronę. Więc też usunąłem wrzutkę, bo znalezisko takie se, mało istotne w sumie xd
Mężczyźni utknęli w czymś, co wydawało się ustalonym status quo, ale już od dawna nie istnieje. Postulowanie „konserwatywnej” wizji „tradycyjnej” rodziny wymagałoby od nas konsensusu przede wszystkim w sprawie definicji tych przymiotników. Pisze Katarzyna Kasia. …Rekrutacja do VI edycji Akademii Demokracji Socjalnej trwa do 17.10. Aplikuj już dziś

Zapraszamy osoby działające w partiach politycznych, związkach zawodowych i organizacjach pozarządowych. …O dofinansowanie w konkursie Stowarzyszenia Odra-Niemen mogą starać się: - małe organizacje pozarządowe z województwa dolnośląskiego, - grupy nieformalne działające na Dolnym Śląsku – samodzielnie lub przez Patrona – wybraną organizację pozarządową. Każda organizacja może złożyć maksymalnie dwa wnio…

Do inspiracji jak może wyglądać końcowy efekt: https://zaimki.pl/kalendarz ;)


Wyświetlane nazwy społeczności przy dodawaniu postu są z dupy. W sensie ekg to ekonomia, proletkult to kultura. Teraz już wiem, ale musiałem dużo czasu poświęcić, żeby to zapamiętać, a nie da się sprawdzić właściwej nazwy bez otwierania nowej karty i sprawdzania adresu url.

No i jest tego tak dużo, że czasem łatwiej wsadzić coś po prostu do „news” i nie zaprzątać sobie tym głowy.

Edit: no i jest video/kinoteka/filmiki_i_podkasty (wymieniam z pamięci xd). Albo hakt/wolnyinternet/i jeszcze masa innych społeczności – których nikt nie używa. Każdy może założyć, a potem to tylko zawadza. Skoro instancja jest mała i nie ma czego moderrować, to może usunąć nadmiarowe, a jak ktoś chce założyć społeczność i ją aktywnie moderować, to niech się do ciebie zgłosi – dać taką informację gdzieś w opisie szmeru.


Wpływ na polityków i politykę


A propos, warto zapoznać się z seedbombsJak cię Cukiergóra odetnie od zasięgów i konta, to co poczniesz, gdzie cię znajdą twoi folołersi i fani?
Fajny projekt, ale właściwie czemu nie wrzucać tu każdego linku osobno do głosowania? :)

Chcemy demokratyzacji procesu wyborczego. Wprowadzimy system Pojedynczego Głosu Przechodniego (tzw. STV), w którym obywatele głosują na osoby, a jednocześnie zapewniona jest reprezentacja mniejszości.

Wprowadzimy zasadę, że wniosek o referendum podpisany przez 500 tysięcy obywateli nie może zostać zignorowany przez Parlament.

https://partiarazem.pl/program/

W tym systemie wyborcy głosują poprzez numerowanie kandydatów, dzięki czemu ich głos jest w razie konieczności przenoszony na kolejno preferowane osoby. Pozwala to zarówno uwzględnić preferencje głosujących na bardzo popularnych kandydatów w dalszym podziale mandatów, jak i łączyć poparcie tych najmniej popularnych. Ordynacja PGP jest znacznie bardziej demokratyczna i pozwala wyborcom naprawdę wyrazić swoje opinie, zamiast przewidywać wynik i taktycznie głosować na „mniejsze zło”. Listy wyborcze komitetów mają mniejsze znaczenie przy przeliczaniu głosów niż poparcie dla konkretnych kandydatów. Zachowując możliwość rejestrowania dużych list przez partie, pozwoli dopuścić na równych prawach lokalne komitety i startujących indywidualnie kandydatów niezależnych. Zlikwidujemy też progi wyborcze, niemające w tej ordynacji racji bytu, a liczbę podpisów wymaganych do startu zmniejszymy do pięciuset na okręg.

Wprowadzimy proporcjonalną na poziomie krajowym metodę podziału mandatów, analogiczną do stosowanej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapobiegnie to powszechnemu dotychczas przydzielaniu dodatkowych mandatów większym komitetom (w ostatnich wyborach Platforma Obywatelska otrzymała o 18, a Prawo i Sprawiedliwość 13 mandatów więcej, niż wynikałoby to z ich poparcia w skali kraju).

https://partiarazem.pl/program-wyborczy/


Jakby można było się logować to bym korzystał na potęgę :D