Skoro już jesteśmy w temacie mastodona ;-) Na mastodonie nie wiedzieli, może tutaj ktoś pomoże…Na twitterze jest opcja “retweet” i “quote retweet”. To drugie umożliwia udostępnienie tweeta z własnym komentarzem. Jest coś takiego na mastodonie? Bo kojarzę tylko gołe “podbij”…

 • @didlethOP
  link
  fedilink
  12 years ago

  wpisałam “Trzebnica”, “Długołęka”, “dzieci”, “PiS”, “antyklerykalizm”, “ogrodnictwo”, “róża”, “świeckie” (już cokolwiek z tematu by znalazło) - i wyników albo 0, albo jakieś starocie sprzed 2 lat. Chociaż jeśli wpiszę ręcznie w adres przeglądarki, a nie w wyszukiwarkę, to rzeczywiście trochę lepiej to wygląda - ale też grozi oskarżeniami o hacking, a tego wolałabym uniknąć ;p

  • crusom
   link
   fedilink
   22 years ago

   Ah, no co do tego że społeczność osób piszących po polsku jest niewielka, to się zgadzam.

   Natomiast jesli znasz angielski i spojrzysz na takie #gardening, #nature itd. to jest duzo kontentu

   • @didlethOP
    link
    fedilink
    12 years ago

    no spoko, tylko wtedy to podchodzi pod kurs angielskiego, a nie pod normalną rozmowę, poza tym obstawiam, że ludzie z za granicy mogą mieć podobny problem z odbiorem moich postów, jak ja z postami obcojęzycznymi: czyli nie znają kontekstu. Jeśli napiszę, co powiedział jakiś polski poseł, będą musieli zrobić research, jaka jest obecnie w Polsce sytuacja itp., a nie o to w small talk chodzi. I nie neguję, że nauka języków jest ważna - ale ważna jest też masa innych rzeczy, a doba ma tylko 24h.

    • harc
     link
     fedilink
     32 years ago

     Ktoś w tym polskim musi zacząć pisać, żeby pojawiły się kolejne osoby. Szmer robiła długo mała grupa osób, zanim zaczął żyć własnym życiem.

   • @didlethOP
    link
    fedilink
    12 years ago

    aaaa…tzn. że jak wrzucam w wyszukiwarkę na mojej instancji to mi przeszukuje tylko moją instancję, a nie w całym fedi? To by wiele tłumaczyło…dzięki!

    • harc
     link
     fedilink
     22 years ago

     Może ktoś mnie poprawi, ale o ile się orientuję - przeszukuje publiczną treść z tej i sfederowanych z nią instancji.

     • @didlethOP
      link
      fedilink
      22 years ago

      na pewno bezpośrednio przez wyszukiwarkę w mojej instancji wielu rzeczy nie wyszukiwało ;p