zapytajszmer
!zapytajszmer
help-circle
rss
Jak przekonujecie aktywistów/tki, że używanie jedynie fakebooka do działalności nie jest najlepszym pomysłem?
pin
Ciekawi mnie jakich używacie strategii, by ludzieńkowie bezstresowo, bez winy i radośnie zrozumieli, że aktywizm na facebooku nie jest taki fajny. Moje argumenty krążą wokół: - niekolaboracji z policją i technofaszyzmem, - niewzbogacania najbogatszych, - nienarażania na zagrożenie siebie i innych, - niewspierania fałszywej wizji wolności tego techno-portalu, - braku autonomii - niewspieraniu mizoginistycznej technologii białego burżujskiego palanta. Fajnie by było, gdyby następnym razem po prostu można było powiedzieć: przeczytaj sobie ↑ ten wątek na szmerze ;)

 • make
 • 5 dni
polecacie jakąś czołówkę?
fajnie jakby można było ją ładować a w razie braku wymienić baterię


Pytanie za 100 punktów
Dlaczego na władcę Chin mówi się Kubuś Puchatek XDDDDDDD przecież nawet nie są podobni Pomocy, bo będzie mnie to gnębić
4

 • make
 • 14 dni
czego warto słuchać? co oglądać?
chętnie jakieś aktualności ze świata, o wojnie itp

Kto jest odpowiedzialny, jeśli tarcza rządowa antyinflacyjna nie jest przestrzegana?
Tarcza antyinflacyjna ma niższy VAT niż normalnie ustalony. Załóżmy, że kupiłem coś w październiku, a sprzedawca wykazał wyższy VAT na paragonie fiskalnym. Od kogo odzyskam nadpłacony podatek? Od sprzedawcy? Z urzędu skarbowego?

szmer a mastodon
Mam wrażenie, że odkąd mastodon zrobił się popularniejszy, zaniedbuję szmer, tj. częściej wrzucam coś tam, niż tutaj. Też tak macie?
5

Instancja mastodona bez ograniczenia do 500 znaków?
Jak w tytule - kojarzycie jakąś instancję mastodona, gdzie nie ma ograniczenia do 500 znaków? Ktoś tutaj kiedyś wspominał, że są takie z ograniczeniem do kilku tysięcy, ale nie wiem, jakie

W związku z kolejną falą migracji z twittera do fediwersum obserwuję z zajęciem ewolucję dynamiki władzy (przynajmniej w polskim zakątku tegoż -- w zagranicznych feedach jakoś nie dostaję takich rzeczy). Czy Szanowna Społeczność zna może kogoś, kto bada takie zjawiska, najchętniej tu-i-teraz? Proces jest fascynujący i chętnie poznałbym naukowo podbudowaną perspektywę. Zdjęcie wyłącznie metaforyczne: scena bójki w ukraińskim parlamencie (2014) z nałożoną "złotą spiralą" obrazującą kompozycję obrazu zgodną z renesansowym ideałem.
2

Szukanie osób do obserwowania.
Cześć wam. Może ktoś wie, jak się tu szuka osoby do obserwowania?

 • @lysy
 • 22 dni
Gdzie najekonomiczniej kupić dużo świeczek?
Wysyłamy na Ukrainę bo z powodu braków prądu potrzeba tam świeczki. Gdzie najekonomiczniej kupic świeczki?

Stawianie własnej strony
Ok, w ramach niedawnej dyskusji ad "publikuj u siebie, udostępniaj wszędzie". Ktoś ostatnio pisał że są darmowe strony, hostingi, że to ogólnie żaden problem i że każda organizacja może mieć stronę z dodawalną treścią w pół godziny. Teraz, w erze "na facebooku rozpierdol, na twitterze rozpierdol" jest idealny moment, żeby te słynne "strona w pół godziny" wypromować. Reasumując, gdy widzę, że ktoś na facebooku narzeka na bany, cenzurę itp., co konkretnie mam mu polecić?

Ustawa o uprawnieniach służb
za PiSu weszły jakieś nowe przepisy, albo zaostrzenie starych, które dawały służbom więcej uprawnień. To coś, na bazie czego ABW ma teraz dostęp do rejestru ciąż itp. Kojarzycie, co to dokładnie było/jak się to nazywało?

Czy można w Lemmy-ie eksportować swe aktywności jak w Mastodonie?
W Mastodonie, mogę eksportować archiwum CSV wszystkich akwywności otworzeniem "Import i eksport" w ustawieniach. Czy Lemmy ma porównywalną funkcję?Retencja danych w Polsce - co obejmuje?
Orientujecie się, co dokładnie obejmuje retencja danych w Polsce? Bo prawo telekomunikacyjne mówi, że wykaz danych ma być w osobnych rozporządzeniu - wiecie w jakim?

 • @lysy
 • 2 miesiące
Zna ktoś jakieś środowiska antyfaszystowskie albo anarchistyczne w Indonezji?
Wybieram się na chwilę i fajnie by było, jakbym jakiegoś kontaktu zasięgnął tam.


ŚGMA czy ma ktoś całą ich płytę?
W linku który podałem nie działa odtwarzanie i stąd pytanie czy wie ktoś gdzie znajdę ten album? Może ma ktoś w odmętach dysku i chce gdzieś udostępnić?

Społeczność Szmerfów pytających :) Masz pytanie? Zadaj je, inne Szmerfy chętnie odpowiedzą.

 • 0 users online
 • 4 users / day
 • 4 users / week
 • 14 users / month
 • 34 users / 6 months
 • 114 subscribers
 • 160 Posts
 • 949 Comments
 • Modlog