Napinanie się gadżetami z symboliką nazistowską grozi w stolicy naszego kraju przykrymi konsekwencjami. Przekonał się o tym dzisiaj kolega ze zdjęcia, który jako prawdziwy bohater odmówił rozmowy w 4 oczy i oddał breloczek zaniepokojonemu o jego zdrowie młodemu mieszkańcowi Warszawy.

Za: 161 Crew on telegram

 • @pbpza@lemmy.dbzer0.com
  link
  fedilink
  24 months ago

  Nie, ale Zapatyści wprowadzili wolnościowy socjalizm a nie kapitalizm państwowy. Zmieniasz cel dyskusji, zatem nie dyskutujesz w dobrej wierze - Marksiści-Leniniści nie stworzyli socjalistycznych relacji pracowników do środków produkcji, reszta nie ma tutaj znaczenia. Ich projekt w kontekście walki z kapitalizmem jest totalną porażką i anarchiści/wolnościowy socjaliści osiągnęli tutaj po prostu więcej póki co, bo przynanjmniej tu i teraz implementują wolnościowo socjalistyczne relacje społeczne, zamiast zmieniać władzę i tworzyć alternatywną wersję kapitalizmu w postaci kapitalizmu państwowego, gdzie państwo staje się jedynym kapitalistą.

  • @lemat_87
   link
   04 months ago

   Marksiści-Leniniści nie stworzyli socjalistycznych relacji pracowników do środków produkcji

   Czy w ZSRR korporacje były posiadane przez miliarderów posiadających majątki większe, niż budżety większości krajów, jak ma to miejsce obecnie? Czy były tam nierówności takie, jak w neoliberalnej strefie obecnie? Anarchiści ręka w rękę z liberałami pozwalają na chodowlę kapitalistów i faszystów, i kiedy ci pozwalają anarchistom pobawić się chwilę w «implementację wolnościowo socjalistycznych relacji społecznych», to są z siebie niezwykle dumni. Ale prędzej czy później przyjdzie faszol i rozwali Wam domek. Dopiero, kiedy padnie ostatni kraj kapitalistyczny i faszystowski, będzie można znieść państwo i próbować tego, co na razie jest utopią.

   • @pbpza@lemmy.dbzer0.com
    link
    fedilink
    34 months ago

    Jestem skłonny się z tobą zgodzić, że Wolne Terytorium Ukrainy zostało zniszczone przez faszystów z Armii Czerwonej! A w ZSRR wysoko postawieni biurokracji żyli na poziomie porównywalnym z elitami w “normalnym” kapitalizmie. Marskiści-Leniniści centralizują władzę, przez co ich projekty nie służą pracownikom tylko państwowym biurokratom, którzy mają bardzo dużo władzy i nie ponoszą konsekwencji swojch szkodliwych decyzji, co prowadzi do wielu nadużyć z ich strony pokroju wiezienia politycznych dysydentów, są oni bardzo autorytarni, to jest niekompatybilne z wyzwoleniem. Muszą być spójne cele i środki, jeśli chcesz wyzwolić się z kimś spod opresji to nie możecie “tymczasowo” po drodze stworzyć autorytarnej, zniewalającej struktury. Wtedy zacznasz zniewalać twierdząc, że wyzwalasz. Dostajesz państwo totalitarne, indoktrynację, nowomowę itd.

    • @lemat_87
     link
     14 months ago

     Jestem skłonny się z tobą zgodzić, że Wolne Terytorium Ukrainy zostało zniszczone przez faszystów z Armii Czerwonej!

     Gdyby Armia Czerwona nie wyzwiliła Polski spod nazizmu, to może nie mógł*byś wypisywać takich głupot.

     ZSRR nie był tworem idealnym, ale pod wieloma względami wciąż o niebo lepszy od krajów kapitalistycznych. Porównaj chociażby pozycję kobiet, które w ZSRR często były naukowczyniami, a nie kurami domowymi w patriarchalnych US. Nie musisz mi przypominać wad ZSRR, bo w jego krytyce anarchiści powtarzają tylko liberalną propagandę, która jest nader wszechobecna i rzygać mi się chce, jak słyszę to po raz 100.

     Muszą być spójne cele i środki

     Brak centralnej organizacji to wyklucza.

     nie możecie “tymczasowo” po drodze stworzyć autorytarnej, zniewalającej struktury. Wtedy zacznasz zniewalać twierdząc, że wyzwalasz.

     Nie ma na to prostej odpowiedzi, ale faszyści i burżuazja rozumieją tylko język przemocy. Pogadaj z kimś z antify, czy sądzą, że da się gadać z faszolami przy herbatnikach i bez użycia przemocy.

     • @pbpza@lemmy.dbzer0.com
      link
      fedilink
      14 months ago

      Autorytaryzm i przemoc to nie to samo, samoobrona nie jest autorytarna wbrew temu co pierdoli Engels. Nie dam ci więcej szans na pierdolenie twoich głupot, każdy może sobie sam ocenić jakość twojej sofistyki. Kończę tę konwersację.

      • @lemat_87
       link
       -14 months ago

       Nie dam ci więcej szans na pierdolenie twoich głupot

       Osoba przeciwna autorytaryzmowi, zrobił*ś mi dzień 🤣