Napinanie się gadżetami z symboliką nazistowską grozi w stolicy naszego kraju przykrymi konsekwencjami. Przekonał się o tym dzisiaj kolega ze zdjęcia, który jako prawdziwy bohater odmówił rozmowy w 4 oczy i oddał breloczek zaniepokojonemu o jego zdrowie młodemu mieszkańcowi Warszawy.

Za: 161 Crew on telegram

 • @lemat_87
  link
  15 months ago

  Jestem skłonny się z tobą zgodzić, że Wolne Terytorium Ukrainy zostało zniszczone przez faszystów z Armii Czerwonej!

  Gdyby Armia Czerwona nie wyzwiliła Polski spod nazizmu, to może nie mógł*byś wypisywać takich głupot.

  ZSRR nie był tworem idealnym, ale pod wieloma względami wciąż o niebo lepszy od krajów kapitalistycznych. Porównaj chociażby pozycję kobiet, które w ZSRR często były naukowczyniami, a nie kurami domowymi w patriarchalnych US. Nie musisz mi przypominać wad ZSRR, bo w jego krytyce anarchiści powtarzają tylko liberalną propagandę, która jest nader wszechobecna i rzygać mi się chce, jak słyszę to po raz 100.

  Muszą być spójne cele i środki

  Brak centralnej organizacji to wyklucza.

  nie możecie “tymczasowo” po drodze stworzyć autorytarnej, zniewalającej struktury. Wtedy zacznasz zniewalać twierdząc, że wyzwalasz.

  Nie ma na to prostej odpowiedzi, ale faszyści i burżuazja rozumieją tylko język przemocy. Pogadaj z kimś z antify, czy sądzą, że da się gadać z faszolami przy herbatnikach i bez użycia przemocy.

  • @pbpza@lemmy.dbzer0.com
   link
   fedilink
   15 months ago

   Autorytaryzm i przemoc to nie to samo, samoobrona nie jest autorytarna wbrew temu co pierdoli Engels. Nie dam ci więcej szans na pierdolenie twoich głupot, każdy może sobie sam ocenić jakość twojej sofistyki. Kończę tę konwersację.

   • @lemat_87
    link
    -15 months ago

    Nie dam ci więcej szans na pierdolenie twoich głupot

    Osoba przeciwna autorytaryzmowi, zrobił*ś mi dzień 🤣