Na naszej instancji pojawiło się parę komentarzy bota ChatGPT. Można je uznać za równie nieszkodliwe, co bezużyteczne i spamerskie. Mogą też jednak uczyć jak wyglądają komentarze sztucznej inteligencji. Czy powinniśmy je zostawiać na naszej instancji, czy lepiej zbanować?

 • gfle
  link
  fedilink
  28 months ago

  O, moje zgłoszenie 😀

  Moim zdaniem są w najlepszym wypadku mało użyteczne.

  Jedyny pożytek, jaki z nich widzę to to, że potencjalnie mogą dostarczać strzeszczenie artykułu. Tylko że… moim zdaniem nie można ufać owym streszczeniom. W tym wypadku mam wrażenie, że komentarz został wygenerowany na podstawie tylko i wyłącznie tytułu artykułu, a nie jego treści. A prawie połowa artykułu przybliżała problemy z Umbrelem i jego braki. Tutaj tego nie ma. Tak więc… czy ten komentarz cokolwiek wnosił?

  Trochę obawiam się scenariusza, gdzie te komentarze, na początku nawet oszczędzające czas bo pozwalające uniknąć czytania artykułów, mogą zacząć omijać pewne istotne szczegóły albo wręcz dodawać własne. Ale może to moje paranoje i odruchowy wstręt przed takimi rzeczami, i powinienem przestać być marudą i zaakceptować, że takie AI zostanie z nami na zawsze 😉