• 19 Posts
  • 41 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Aug 27, 2020

help-circle
rss

No i nie zablokowali, dopiero teraz zidentyfikowaliśmy problem spamowych komentarzy…


niestety nie da się banować osoby, jeśli jedyne co zrobiła to założyła społeczność


jest jakiś rajd od wczoraj, staramy się kasować na bieżąco


Odnotowano, dzięki!


Też tak sądzimy, komentarze usunięte.


smuteczegtnhx


Pytanie do modów, czemu śpią. Walka ze spamem trwa od jakiegoś czasu, parę kont dziennie leci.FB chwilę leży - losowe strony z testami przeżywają szturm?


Hostujemy się tylko na wegańskich serwerach z wolnego wybiegu, których ekipa admińska potrafi w otwarte standardy i rozsądne implementacje.


Potwierdzone info.


Lekkie trollowanko z okazji padu Fejka, Insta, Whatsapa i wszystkiego co na nich polegało…

17

Ten głos właśnie przeważył, poszedł permban i kasowanie treści.


Render do png;


Jako, że jak na razie jednogłośnie SZ to już ustawione, ale głosowanie trwa. Co do kolorystyki - w tym pewien problem, jeszcze kombinujemy nad rozwiązaniem problemu zmiennego tła. Dzięki wspaniałemu @kevlar@szmer.info mamy też np. wersję czarną, ale to z kolei słabo widać na ciemnych, więc pewnie trzeba będzie eksperymentować dalej.


A, w tym rzecz - musisz podać cały adres, żeby uruchomić federację społeczności.


Opcje wyglądają następująco; …

10
image

Właśnie udało się rozwiązać ostatnie kaskadowo pojawiające się problemy z kochanym, acz czasami niesfornym oprogramowaniem napędzającym nasz serwis - Lemmym.
Od teraz wszystko powinno być lepsze, jeszcze szybsze i znacznie bardziej kolorowe. …


Niedługo powinno z powrotem działać automagiczne zaciąganie tytułów i obrazków.

Obecnie możemy polecić tylko hack, który wykorzystujesz; najpierw ładujesz zdjęcie, zapisujesz post, ponownie otwierasz edycję i wstawiasz link. Po ponownym zapisie uzyskuje się post z obrazkiem, oraz linkiem.
To w oczywisty sposób niewygodne, przepraszamy za to. Jest to koszt używania oprogramowania, które jest dalej w dość wczesnej fazie rozwoju, oraz ograniczonego czasu na prace administracyjne. Wyszła już wersja Lemmiego (softu, który napędza tę stronę), okazała się mieć problemy i czekaliśmy na poprawki, tracąc okienko dostępności osoby, która miała wprowadzić zmiany na naszym serwerze.


Wrzuć adres w wyszukiwanie, jeśli od razu nie załapie - odśwież stronę - powinno działać, jeśli nie daj znać, zbadamy jutro sytuację. Obecnie blokujemy federację z jednym serwerem i raczej nie śpieszymy się, żeby tą listę rozszerzać.


Problemy dalej aktualne, czy przeszło?


Przez ostatnie dni mierzyliśmy się z zepsutym mechanizmem automatycznego zaciągania tytułów, abstraktów i grafik.
Jak miał powiedzieć pewien wielki przywódca; staliśmy nad przepaścią, ale od wtedy uczyniliśmy wielki krok naprzód! Obecnie zaciągają się już tytuły i skróty. Za to chwilowo niezbyt wy…

9
image

Właśnie zakończyliśmy długo wyczekiwaną operację, udało nam się;

  • przenieść serwis na nowe, możliwie niekorporacyjne serwery na Islandii, zasilane energią odnawialną…
20
image


:birthday cake: Dziś Szmer obchodzi pierwsze urodziny!

24
image

Na warszawskiej Paradzie Równości można było dostać ulotki Szmeru z tęczowym kodem qr przenoszącym do społeczności queer! …

16
image

edit: w związku z nieoczekiwanymi problemami operacja przesunęła się o dobę …


W końcu będziemy w stanie uruchomić federację z innymi instancjami Lemmiego - oprogramowania, które napędza nasz serwis.

12
image

Pracujemy z grafikiem nad elementem graficznym, który będzie reprezentował naszą przestrzeń. Mamy sporo wariantów jednego z pomysłów, zostaną opublikowane poniżej w oddzielnych komentarzach, żeby można było na nie głosować i komentować konkretne wersje…


Teraz możecie zadbać o warstwę wizualną społeczności!


Tak brzmiała treść pierwszej ulotki o Szmerze, wiemy już, że jest mało zrozumiała. Podrzucamy ją jako punkt wyjścia, może stworzymy coś całkiem nowego? Zapraszamy :) …


Witamy na nowym wspaniałym Szmerze!

17
image