• 19 Posts
  • 32 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Aug 27, 2020

help-circle
rss

FB chwilę leży - losowe strony z testami przeżywają szturm?


Hostujemy się tylko na wegańskich serwerach z wolnego wybiegu, których ekipa admińska potrafi w otwarte standardy i rozsądne implementacje.


Potwierdzone info.


Lekkie trollowanko z okazji padu Fejka, Insta, Whatsapa i wszystkiego co na nich polegało…

17

Ten głos właśnie przeważył, poszedł permban i kasowanie treści.


Render do png;


Jako, że jak na razie jednogłośnie SZ to już ustawione, ale głosowanie trwa. Co do kolorystyki - w tym pewien problem, jeszcze kombinujemy nad rozwiązaniem problemu zmiennego tła. Dzięki wspaniałemu @kevlar@szmer.info mamy też np. wersję czarną, ale to z kolei słabo widać na ciemnych, więc pewnie trzeba będzie eksperymentować dalej.


A, w tym rzecz - musisz podać cały adres, żeby uruchomić federację społeczności.


Opcje wyglądają następująco; …

10
image

Właśnie udało się rozwiązać ostatnie kaskadowo pojawiające się problemy z kochanym, acz czasami niesfornym oprogramowaniem napędzającym nasz serwis - Lemmym.
Od teraz wszystko powinno być lepsze, jeszcze szybsze i znacznie bardziej kolorowe. …


Niedługo powinno z powrotem działać automagiczne zaciąganie tytułów i obrazków.

Obecnie możemy polecić tylko hack, który wykorzystujesz; najpierw ładujesz zdjęcie, zapisujesz post, ponownie otwierasz edycję i wstawiasz link. Po ponownym zapisie uzyskuje się post z obrazkiem, oraz linkiem.
To w oczywisty sposób niewygodne, przepraszamy za to. Jest to koszt używania oprogramowania, które jest dalej w dość wczesnej fazie rozwoju, oraz ograniczonego czasu na prace administracyjne. Wyszła już wersja Lemmiego (softu, który napędza tę stronę), okazała się mieć problemy i czekaliśmy na poprawki, tracąc okienko dostępności osoby, która miała wprowadzić zmiany na naszym serwerze.


Wrzuć adres w wyszukiwanie, jeśli od razu nie załapie - odśwież stronę - powinno działać, jeśli nie daj znać, zbadamy jutro sytuację. Obecnie blokujemy federację z jednym serwerem i raczej nie śpieszymy się, żeby tą listę rozszerzać.


Problemy dalej aktualne, czy przeszło?Przez ostatnie dni mierzyliśmy się z zepsutym mechanizmem automatycznego zaciągania tytułów, abstraktów i grafik.
Jak miał powiedzieć pewien wielki przywódca; staliśmy nad przepaścią, ale od wtedy uczyniliśmy wielki krok naprzód! Obecnie zaciągają się już tytuły i skróty. Za to chwilowo niezbyt wy…

9
image

Mamy na liście, zaraz po tym trochę bardziej na południe, bussy week. 😬


Mówisz i masz! (To nie pierwszy głos za powrotem do małego szmeru)


Sprawdzamy, czy wszyscy zapisali hasło ;PTo jedno z planowanych dobrodziejstw, jak tylko poradzimy sobie z paroma nieprzewidzianymi dowcipami.


Właśnie zakończyliśmy długo wyczekiwaną operację, udało nam się;

  • przenieść serwis na nowe, możliwie niekorporacyjne serwery na Islandii, zasilane energią odnawialną…
19
image


:birthday cake: Dziś Szmer obchodzi pierwsze urodziny!

17
image

Na warszawskiej Paradzie Równości można było dostać ulotki Szmeru z tęczowym kodem qr przenoszącym do społeczności queer! …

16
image

edit: w związku z nieoczekiwanymi problemami operacja przesunęła się o dobę …


W końcu będziemy w stanie uruchomić federację z innymi instancjami Lemmiego - oprogramowania, które napędza nasz serwis.

12
image

Witamy zacną inicjatywę! Pozostaje mieć nadzieję, że obecność tu to nie nowa odsłona street/party-workingu :)
Pracujemy z grafikiem nad elementem graficznym, który będzie reprezentował naszą przestrzeń. Mamy sporo wariantów jednego z pomysłów, zostaną opublikowane poniżej w oddzielnych komentarzach, żeby można było na nie głosować i komentować konkretne wersje…


Teraz możecie zadbać o warstwę wizualną społeczności!


Tak brzmiała treść pierwszej ulotki o Szmerze, wiemy już, że jest mało zrozumiała. Podrzucamy ją jako punkt wyjścia, może stworzymy coś całkiem nowego? Zapraszamy :) …


Witamy na nowym wspaniałym Szmerze!

17
image

Moderates