Miesiąc temu “redaktor” lokalnego TVP z kamerą spytał mnie na ulicy co sądzę o obronie Polski na linii Wisły.

Stwierdziłem, a co mi tam, lokalne TVP jak je oglądałem nie było jakieś propagandowe, ot wiadomości z regionu, czasem minister przyjdzie. Odpowiedziałem tam jakoś.

Dzisiaj się dowiaduję, że wyszedł nowy spot Błaszczaka w którym motywem przewodnim jest “a za PO chcieli oddać połowę Polski najeźdźcom”.

Czyli TVP, telewizja publiczna, wiedziała z miesięcznym wyprzedzeniem jaka będzie treść spotu wyborczego członka rządu i wysłała dziennikarzy na ulicę, żeby zbierali materiał pod narrację.

NIGDY NIE UDZIELAJ WYWIADU JAKIEMUKOLWIEK TVP - LOKALNEMU, INFO, JAKIEMUKOLWIEK

 • @unsaid0415OP
  link
  fedilink
  5
  edit-2
  2 days ago

  Możecie pomyśleć “no a czego się spodziewałeś XD” ale dotychczas przekręty TVP widziałem tylko w TV, a teraz dotknęły mnie personalnie.

  • gfle
   link
   fedilink
   52 days ago

   Niby człowiek wie, ale jednak zawsze się łudzi. Ja się zawsze zastanawiałem między dwiema opcjami gdyby TVP mnie o coś zapytało:

   • od razu odmówić i iść dalej,
   • długo udawać że się nie rozumie pytania i zadawać pytania do pytań, aby wywiad było możliwie bezużyteczny, ale żeby zmarnować możliwie dużo czasu “dziennikarzy”.

   Druga opcja kusi, ale nie wątpię, że “dziennikarze” są o wiele lepiej wyszkoleni ode mnie, i wszystko będą w stanie wykorzystać, więc pewnie skorzystałbym z opcji pierwszej.

   • harc
    link
    fedilink
    Polski
    32 days ago

    Nie zakładałbym, że będą dużo lepsi od ciebie, ale zawsze można świrować coś co będzie dla nich prawie akceptowalne, ale w jakiejś niedorzecznej formie. Albo iść full Yes Men.

    • gfle
     link
     fedilink
     Polski
     21 day ago

     I tak obawiałbym się, że potem mogliby chociażby skrócić moją wypowiedź tak, żeby pasowała im do narracji. Nawet jeśli “dziennikarze” nie są wiele lepsi, to potem mają tyle czasu ile zechcą na odpowiednie zmontowanie tego.

   • @unsaid0415OP
    link
    fedilink
    2
    edit-2
    2 days ago

    Jak mnie pytali to kamerzysta podniósł kamerę po minucie jak zobaczył że zostaję. Miałbyś tą chwilę powiedzieć co o nich myślisz :P Często się ostatnio zastanawiam kiedy widzę powiedzmy młodego “redaktora”, który raczej pracuje krócej niż 8 lat - czy rynek medialny jest obecnie tak zmrożony, że ciężko zmienić pracę?