Rok bezpłatnych zajęć w APE bez stresu o rachunki | zrzutka.pl
zrzutka.pl
external-link
Wesprzyj największą oddolną szkołę w Polsce! Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna to nieformalna inicjatywa, która za nadrzędny cel stawia sobie demokratyzację dostępu do edukacji i wiedzy. W świecie prywatnych szkół, edukacji dla wybranych mieniącej się “demokratyczną”, płatnych kursów i pogłębiając1

Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna to nieformalna inicjatywa, która za nadrzędny cel stawia sobie demokratyzację dostępu do edukacji i wiedzy. W świecie prywatnych szkół, edukacji dla wybranych mieniącej się “demokratyczną”, płatnych kursów i pogłębiających się społecznych nierówności, proponujemy alternatywę – dzielimy się wiedzą i umiejętnościami zupełnie za darmo i bez żadnych kruczków – bez względu na status majątkowy, płeć, pochodzenie czy tożsamość. Wierzymy, że dostęp do wiedzy powinien być prawem, a nie towarem. Dokładamy więc skromną cegiełkę do budowy świata, w którym chcielibyśmy i chciałybyśmy żyć.

W roku szkolnym 2021/22 prowadzimy około 30 bezpłatnych grup zajęciowych, odbywających się przez cały tydzień w naszej siedzibie na Osiedlu Jazdów w Warszawie. Od przedmiotów szkolnych, przez zajęcia językowe i teoretyczne formaty “akademickie”, po umiejętności praktyczne (programowanie, gotowanie, upcykling) i zajęcia artystyczne. Współpracujemy również na polu edukacyjnym z podopiecznymi Fundacji Ocalenie, z którą dzielimy naszą przestrzeń - prowadzimy grupy korepetycyjne dla młodzieży z doświadczeniem migracji, przygotowujące do egzaminów szkolnych. Robimy to całkowicie za darmo - za działalność w APE nikt nie pobiera ani złotówki, a całą inicjatywę utrzymujemy z dobrowolnych darowizn.

Plan prowadzonych przez nas zajęć znajdziecie tutaj:

https://ape.edu.pl/plan-zajec/

Dziś zwracamy się z prośbą o pomoc do Was, sympatyków i sympatyczek APE, byłych i obecnych uczniów i uczennic. Czas edukacji zdalnej znacząco uszczuplił nasz budżet i codzienne możliwości zbierania pieniędzy na dalszą działalność. Kolejny rok szkolny to dla nas kolejne rachunki do opłacenia, kolejne materiały do zajęć do kupienia i kolejne remonty do wykonania. Na to wszystko potrzebujemy niemałej jak na nasze warunki kwoty.

Jeśli doceniacie nasze działania, a może nawet z nich korzystacie, pomóżcie nam przetrwać kolejny, szósty rok naszej działalności. Proponowana przez nas kwota nie jest niska, ale umożliwi nam funkcjonowanie bez stresu o rachunki, rozwój infrastruktury edukacyjnej i doposażenie tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na materiały do zajęć. Jeżeli uda się uzbierać całą kwotę, nadwyżkę przeznaczymy na organizacje wspierające uchodźców i uchodźczynie na granicy polsko-białoruskiej.

Udostępnij zrzutkę po raz pierwszy!

Organizujemy dla Was APE od lat, tym razem może nie udać się nam bez Waszej pomocy. Liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Możemy więcej, gdy robimy coś razem.

Dziękujemy,

Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna

@Popularzy
link
58d

APE RiGCZ

_____gi
creator
link
28d

to prosimy o szerowankooo:----)))))

@Popularzy
link
18d

Ale w szmerze się da? Na tt jutro zaszeruje może

_____gi
creator
link
48d

na szmerze juz jestesmy top topikow, ale hajs zbiera sie gdzie indziej… xD

@Popularzy
link
38d

jasne! to na tt jutro pójdzie!

Domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 8 users / day
  • 13 users / week
  • 41 users / month
  • 84 users / 6 months
  • 771 subscribers
  • 698 Posts
  • 1080 Comments
  • Modlog