Kampf gegen „schädliche Inhalte“: Wikipedia warnt vor britischer Online Safety Bill
netzpolitik.org
external-link
Die ohnehin schon drastische Online Safety Bill könnte weiter verschärft werden. Künftig sollen Mitarbeitende von Online-Diensten für Verstöße persönlich haften, fordern britische Parlamentsabgeordnete. Die Wikipedia warnt nun, dass das Gesetz die gemeinnützige Enzyklopädie in Schwierigkeiten bringen würde.

Brytyjska Ustawa o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Bill) już teraz uchodzi za rygorystyczną, a ma zostać jeszcze bardziej zaostrzona.

Brytyjscy posłowie domagają się, by w przyszłości pracownicy serwisów internetowych byli osobiście pociągani do odpowiedzialności prawnej, jeśli “nie będą wystarczająco chronić bezpieczeństwa dzieci w internecie”. Wikipedia opisuje problemy, z jakimi w związku z tym będzie się mierzyć encyklopedia oraz inne projekty non-profit.

Dyskutowany od pewnego czasu projekt brytyjskiej ustawy ma teoretycznie chronić internautów przed szkodliwymi i nielegalnymi treściami w sieci. Zawiera on między innymi przepisy podobne do dyskutowanej w UE kontroli czatu i uderza w szyfrowanie. Nakłada również obowiązki monitorowania na podmioty działające w internecie - usługodawcy musieliby sami aktywnie wypatrywać potencjalnie szkodliwych treści.

Cyberbezpieczeństwo & Globalna Inwigilacja
!cyberbezpieczenstwo

  W świecie całkowicie już zcyfryzowanym, cały czas kontrolowanym i inwigilowanym przez big-corpo i niedemokratyczne rządy, potrzeba dzielić się najnowszymi newsami, poradami/instrukcjami, a także wskazówkami, co robić by móc jak najlepiej chronić się przed cyfrowym niebezpieczeństwem: przed działaniami zarówno zwykłych drobnych przestępców, jak i największych światowych mocarstw i wielkich biznesów. Po to powstała ta społeczność.

  Przydatne:

  Inne społeczności o pokrewnych tematach:

  !wolnyinternet@szmer.info — odzyskiwanie kontroli nad internetem przez użytkowników z rąk big korpo i rządów (fediversum i inne)

  !hakt@szmer.info — haktywizm, pozytywna strona wykorzystania technologii w imię dobra ogółu, zmiany

  !linux@szmer.info — os każdego maniaka prywatności

  !programowanie@szmer.info — wolne oprogramowanie, FOSS, free, open-source

  !xmpp@szmer.info — najbardziej prywatny do tej pory protokół komunikacji

  !dailycyberpunk@szmer.info — dokumentowanie współczesnego cyberpunka

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 6 users / week
  • 18 users / month
  • 32 users / 6 months
  • 113 subscribers
  • 251 Posts
  • 261 Comments
  • Modlog