IT geek. Wolne media.Świeckie państwo. #WolneSądy i prawa mniejszości. Prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Energia odnawialna i zrównowazony rozwój. #osm #foss #mxlinux #CreativeCommons #hamradio .

Friendica: https://soc.citizen4.eu/profile/miklo

Mastodon: https://fosstodon.org/@miklo

  • 25 Posts
  • 463 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: kwi 18, 2021

help-circle
rss

Mniej więcej tu jest odpowiedź - jak najbardziej zgodna z subiektywnym odczuciem , kto stamtąd ucieka:


No to jest przynajmniej kilka opcji na wersje androida z (prawie) pełną władzą nad telefonem. I w drugą stronę - przynajmiej kilka opcji na telefon z mobilną wersją którejś z głównych dystrybucji linuxa .


Nie chodzi przecież o to żeby namawiać ludzi na zakładanie nowych blogów WP jako drogę dojścia do fediverse, tylko o to, żeby ileś tam milionów JUŻ funkcjonujących blogów mogło sie łatwo zintegrować.


Ile owce teraz rzucają średn8o na tacę? Próbuję oszacować ile set mln szt. liczyło stado owiec i baranów , które dało sie dobrowolnie ostrzyc na tą willę 😁


Ta “komisja” PZT to prawie jak komisje kościelne. Patrz scena z filmu “Kler” - podobno bardzo realistycznie oddaje rzeczywistość czarnej mafii.


Czy gdzieś są może jakieś badania jaki procent uciekinierów z twittera stanowią wyborcy poszczególnych partii w USA ?
“Powiedziałem jej, że jej nie zostawię w potrzebie, że wyślę ją za granicę. Będę tak robił, podobnie jak robi to wielu moich kolegów. Mam w dupie, czy słuchają tego Kaja Godek albo Ordo Iuris - deklarował doktor Jędrzejko.” ❤️


Jeżeli jakaś partia szuka swoich wyborów w takim miejscu to niestety ale zgadza się grać w tę grę na zasadach jakie dyktuje tiktok. To sie oczywiście tyczy wszystkich innych korpo-mediów, z ktorych partie korzystają ale tutaj instrumentalne traktowanie widza jest doprowadzone do skrajności. Więc jeśli jakaś partia chce tego uzywać to w moich oczach akceptuje taki chory kierunek ewolucji korpo-mediów.


Widoczność autora jako konta federacji, subskrybcja treści przez konta z federacji i możliwość komentowania tych treści kontami federacji to jest wg mnie wszystko co jest potrzebne dla tego typu aplikacji. I to działa. A to, że brakuje temu pluginowi iluś tam funkcji , które ułatwiają używanie (np inicjowanie subskrypcji ze strony wordpress’a) to nie zmienia faktu, że można przy jego pomocy naprawdę łatwo sfederować kawał internetu. Takiego, który już istnieje od dawna i jest pod rozproszoną kontrolą autorów tych blogów.


RSS dobrze spełnia swoje zadanie ale to jednak jednokierunowy kanał przekazu. A na fediverse funkcjonuje coraz więcej projektów, które oprócz tego, że robią to co RSS (czyli interoperacyjną subskrypcję czegoś tam) to jeszcze maja kanał zwrotny (komentarze). Miliony róznych blogów (aka “zwykłych stron”), które ciągle ludzie prowadzą, do tej pory było skazanych na rozpowszechnianie albo w zamkniętych ścianach korpo-social-mediów albo na lokalną interakcję ograniczoną tylko do tej strony. Ale teraz dodanie do takiej strony (np wordpress’a) prostego plugina automatycznie włącza ją jako pełnoprawnego członka federacji na takich samych zasadach jak np mastodona.


Trzeba ich pokonać ich własną bronią (to akurat “antymateria” do Żołnierzy Chrystusa - innej KatoPatoFormacji)


Ci “bardziej ortodoksyjni” w sensie “bardziej skorumpowani” ?Z opisu to ja rozumiem, że serwer jest tylko dla członków warszawskiego hackerspace… https://social.hackerspace.pl/aboutTo zależy gdzie akurat czytam. Jak z konta #friendica (bo tam subskrybuję niektóre społeczności) to komentuje z tamtego konta. A ten koment piszę z konta lemmy’iego.Nie musisz używać interfejsu webowego. Np w apce fedilab ( https://f-droid.org/en/packages/fr.gouv.etalab.mastodon ) obsługa/widok konta z mastodon i friendica (czyli coś a’la FB) się praktycznie nie różnią.


Na początku roku, kiedy Elon Musk po raz pierwszy mówił o przejęciu Twittera, założyciel Nextcloud Frank Karlitschek zatweetował (https://twitter.com/fkarlitschek/status/1518678584524685313) , że Nextcloud będzie pracował nad alternatywą. Posiadanie przez monopolistycznych miliarderów technologicznych własnych platform, na których ludzie się komunikują, łączą i wyrażają swoje opinie, jest nierozsądne i nie do przyjęcia. Komunikacja jest zbyt ważna i wrażliwa, aby była kontrolowana przez nielicznych. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy pracę nad Nextcloud Social, aby upewnić się, że do czasu zamknięcia transakcji powstanie wiarygodna alternatywa. Nextcloud Social, zdecentralizowana, sfederowana aplikacja sieci społecznościowej dla Nextcloud, będzie domyślnie dostarczana w Nextcloud - docierając do naszych ponad 400.000 serwerów z wieloma dziesiątkami milionów użytkowników.

[EN] Wszyscy przeciwko chatcontrol
Chatcontrol jest nową regulacją zaproponowaną przez Komisję Europejską. Regulacja ma na celu ograniczenie dystrybucji online materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci (CSAM). Na mocy nowego prawa platformy internetowe i komunikatory online zobowiązane będą do skanowania WSZYSTKICH treści, w tym osobistych wiadomości i zdjęć, w celu wykrycia CSAM i zgłaszania ich do nowo utworzonej w tym celu instytucji UE. W ciągu ostatnich kilku miesięcy można było przekazać Komisji Europejskiej informacje zwrotne na temat tej propozycji. Wiele obywateli i organizacji pozarządowych skorzystało z tej możliwości, aby wyrazić swój sprzeciw lub aprobatę. Tekst jest analizą i omówieniem wszystkich 414 komentarzy/opinii przekazanych do KE.

"Byłem białym radykałem, ale mi przeszło". Kim są żołnierze pułku "Azow", który broni Mariupola
Tekst nieco polemiczny z np: https://szmer.info/post/16673 , https://szmer.info/post/16077 Cała treść bez paywall'a : https://cryptpad.fr/pad/#/2/pad/view/rVzZQNirmYGQnVA0Wt84wfW60Xrphk88GdVsFVixkDQ/

5

W obliczu wojny Putina trzeba milczeć o putinizacji prawa w Polsce? Wręcz przeciwnie [ŁĘTOWSKA]
Wojna w Ukrainie to już nie „polityczne złoto”, jak władza nazywała sytuację z uchodźcami na granicy polsko-białoruskiej, ale polityczne diamenty. Tamta sytuacja była trochę wstydliwa, ta jest oczywista. I ma pozwolić zepchnąć w niepamięć naruszanie praworządności przez Polskę. Chyba zbyt mało się u nas rozumie, że istnieje ścisły i bezpośredni związek między agresją na Ukrainę i nieposzanowaniem prawa jako takiego, jako kagańca nakładanego polityce w ogólności.


cross-postowane z: https://szmer.info/post/15590 > Appropedia to strona poświęcona opracowywaniu i udostępnianiu wspólnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, ograniczania ubóstwa i rozwoju międzynarodowego poprzez wykorzystanie zdrowych zasad i odpowiednich technologii, oryginalnych badań i informacji o projektach. Jesteśmy wiki, czyli rodzajem strony internetowej, która umożliwia każdemu dodawanie i edytowanie treści.

Appropedia to strona poświęcona opracowywaniu i udostępnianiu wspólnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, ograniczania ubóstwa i rozwoju międzynarodowego poprzez wykorzystanie zdrowych zasad i odpowiednich technologii, oryginalnych badań i informacji o projektach. Jesteśmy wiki, czyli rodzajem strony internetowej, która umożliwia każdemu dodawanie i edytowanie treści.

Mając ponad 60 000 subskrybentów na Telegramie i blisko 20 000 na Instagramie, Narikbi Maksut był przyzwyczajony do ciągłego natłoku powiadomień. Kiedy jego telefon zamilkł, wiedział, że coś poszło nie tak. "Na początku myślałem, że po prostu zablokowali internet, ale oni dosłownie go wyłączyli" - powiedział Maksut, informatyk w Holandii. "Wtedy właśnie zacząłem panikować". Demonstracje w związku z podwyżką cen paliwa na początku stycznia zaczęły rozprzestrzeniać się w całym Kazachstanie, skąd pochodzi Maksut. Prowadził on na Instagramie transmisje na żywo ze znajomymi z demonstracji, utrzymywał kontakt z krewnymi i uważnie obserwował, jak wydarzenia przeradzają się w jeden z najgorszych rozlewów krwi w ciągu 30 lat niepodległości kraju. ...

❓❓❓ Planujecie jakiś upgrade szmeru do wersji 0.14+ , która obługuje już (częściowo) zewnętrzną federację ? Do tej pory "sprzedawanie" ludziom szmeru jako projektu federacyjnego (w sensie że jest częścią fediverse) było dość problematyczne kiedy się okazywało, że w praktyce żeby coś śledzić potrzebne jest osobne konto / osobna aplikacja.

Izba Reprezentantów umieściła, w liczącej 3000 stron ustawie o handlu, SHOP SAFE - fragment ustawodawstwa, który bardzo utrudniłby każdej osobie indywidualnej sprzedaż rzeczy w Internecie i równie utrudniłby każdej platformie internetowej konkurowanie z Amazonem. SHOP SAFE zmusiłoby prawie każdy serwis internetowy, który pozwala ludziom kupować i sprzedawać przedmioty, do wprowadzenia drakońskiego systemu ochrony znaków towarowych. Jeśli tego nie zrobią, ryzykują miażdżącą odpowiedzialność za działania swoich użytkowników. Załóżmy, że chcesz sprzedać coś online. Jakieś używane ubranka dla niemowląt. Albo powiedzmy, że masz mały biznes poboczny sprzedający ubranka dla dzieci, które sama szyjesz online. W obu przypadkach możesz wystawić swoje rzeczy na stronie internetowej, takiej jak Craigslist lub Etsy. Powiedzmy, że sprzedajesz "śpioszki". Zgodnie z SHOP SAFE, będzie to o wiele trudniejsze do zrealizowania, niż możesz się spodziewać. Prawdopodobnie, nie wiesz o tym ani ty, ani większości ludzi, że Gerber ma zarejestrowany znak towarowy na słowo "śpioszki". Zgodnie z SHOP SAFE, prawie każda strona internetowa, której możesz użyć do sprzedaży używanego lub domowej roboty przedmiotu, będzie musiała użyć automatycznego filtra znaków towarowych, który uniemożliwi Ci sprzedaż czegokolwiek, co ma "śpioszki" jako część opisu. Ponadto, zgodnie z SHOP SAFE, wszystkie te strony internetowe będą musiały posiadać system trzech ostrzeżeń. Jeśli więc użył(a)abyś słowa "śpioszki" trzy razy w ciągu roku, Twoje konto zostałoby zlikwidowane. I to by było na tyle, jeśli chodzi o Twoje próby sprzedaży rzeczy online. Nawet jeśli "nie załapiesz się" na filtry znaków towarowych, SHOP SAFE doprowadzi do wielu innych pułapek, przez które musisz przeskoczyć, od dostarczenia platformie kopii dokumentu tożsamości wydanego przez rząd do włączenia informacji okraju produkcji w każdej aukcji. Mam nadzieję, że nie odciąłeś tych metek!

W 2021 roku rząd rosyjski: - Rozszerzył opresyjne prawo które reguluje internet - (Za)blokował narzędzia do obchodzenia cenzury - Eksperymentował z nowymi technologiami cenzury - Naciskał na firmy technologiczne, aby przestrzegały coraz bardziej restrykcyjnych przepisów

Analitycy z laboratorium Citizen Lab wykryli oprogamowanie szpiegujące na smartfonach dwóch Egipcjan: wygnanego polityka i prezentera wiadomości. Dwaj Egipcjanie padli ofiarą programu szpiegującego Predator. Predatora produkuje firma Cytrox z Macedonii Północnej, która ma swoje biura również na Węgrzech i w Izraelu.


[Video] Granica obojętności/On the verge of indifference vol. 2
Jeżeli jest problem z odtwarzaniem to można spróbować albo z innej instancji: https://invidious.citizen4.eu/redirect?referer=%2Fwatch%3Fv%3DouGmmqIHMRQ albo oryginalny link do YT: https://youtube.com/watch?v=ouGmmqIHMRQ

[Video] Granica obojętności/On the verge of indifference vol. 1
Jeżeli jest problem z odtwarzaniem to można spróbować albo z innej instancji: https://invidious.citizen4.eu/redirect?referer=%2Fwatch%3Fv%3DIUmY2h-9Yk0 albo oryginalny link do YT: https://youtube.com/watch?v=IUmY2h-9Yk0

> Wściekłym delegatom na COP26 kazano uczestniczyć w konferencji ZDALNIE - pomimo że spalili tony CO2 lecąc z całego świata do Glasgow. "Wysoka frekwencja" spowodowała chaos w miejscu obrad i ogromne kolejki do wejścia. A nie mogli od początku zorganizować tej konferencji zdalnie ???

Pustynia Saharyjska, i w ogóle Afryka Północna, jest jednym z największych na świecie niewykorzystanych zasobów energetycznych. Energia słoneczna, która uderza w powierzchnię tej pustyni ma potencjał aby zasilić cały świat. Pojedynczy panel słoneczny umieszczony tutaj, w Algierii, jest w stanie wygenerować 3 razy więcej energii elektrycznej niż ten sam panel umieszczony w Niemczech. To, co kiedyś było geograficzną niedogodnością - palące słońce tych odludnych ziem, może teraz zapewnić ekonomiczny boom dla tych historycznie zubożałych narodów. Panel w zlokalizowanej tutaj farmie słonecznej, o powierzchni 1 metra kwadratowego 1 metr kwadratowy, wygenerowałby średnio 5 do 7 kWh energii każdego dnia. Zwiększmy to do 1 kilometra kwadratowego i generujemy 5 - 7 gigawatogodzin energii każdego dnia. Zwiększmy do 1000 kilometrów kwadratowych i generujemy 5-7 Terawatogodzin energii każdego dziennie. Wystarczająca ilość energii, by zaspokoić prawie 100% europejskiego potrzeb energetycznych Europy. Pomnóżmy to przez 10, i generujemy 50-70 terawatogodzin dziennie. Wystarczająco dużo, aby zasilić cały świat. Jest to imponująca i często powtarzana statystyka. Jednak jak do tej pory plany przekształcenia tego marzenia w rzeczywistość nie powiodły się. Z tego dokumentu dowiecie się dlaczego. link oryginalny : https://www.youtube.com/watch?v=7OpM_zKGE4o

13ty Marsz Równości w 13min (timelapse): https://cloud.citizen4.eu/s/f9LF8Bz3E8wnKnj
9

Czerwona ekierka symbolem akcji #WolnaSzkoła
40 organizacji społecznych rozpoczęło akcję społeczną #Wolna szkoła. Czerwona ekierka symbolem obywatelskiego sprzeciwu wobec rządowych zmian w oświacie. Więcej: https://oko.press/wolnaszkola-kontra-lex-czarnek-wsrod-kolejnych-afer-i-awantur-pis-po-cichu-pograzy-edukacje/