IT geek. Wolne media.Świeckie państwo. #WolneSądy i prawa mniejszości. Prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Energia odnawialna i zrównowazony rozwój. #openstreetmap #foss #mxlinux #CreativeCommons .

Friendica: https://soc.citizen4.eu/profile/miklo

Mastodon: https://fosstodon.org/@miklo

  • 7 Posts
  • 171 Comments
Joined 6M ago
cake
Cake day: Apr 18, 2021

help-circle
rss

Są hostingi, które przyjmują płatności np przy pomocy kodów paysafecard. Takie kody można kupić za gotówkę w wielu miejscach typu żabka itp sklepy. Widzę z wyszukiwarki ,że są takie które to przyjmują i mają datacenter na Islandii. Krypto do równowartości 15 tyś EUR też można kupić anonimowo za gotówkę - w sensie, że nie trzeba się legitymować żadnym dowodem. Oczywiście miejsca które tak sprzedają (kantory, bitomaty) doliczają sobie odpowidnią prowizję. Tu więcej: https://flyingatom.com/wymiana-btc/


Ja nie wspieram indoktrynacji religijnej. A już zwłaszcza wobec nieletnich.


Jeżeli członkowie zarządu tej parti zgadzają się na takie metody to dla mnie ta partia jest skończona, nieważne co będzie miec napisane w programie.


Paradoksalnie , jeśli coś takiego będzie kiedyś (a będzie) wysyłane żeby zabijać ludzi to Ci ostatni nie będą musieli mieć żadnych moralnych skrupułów kiedy przyjdzie im rozj* te roboty.w obronie własnej.


Ten pdf z drugiego adresu ciekawy - taka kompleksowa analiza, dzień po dniu, jak rząd centralny pacyfikował w internecie referendum i jak wyglądała obrona. W sumie dość oczywisty wniosek z tego płynie, że w internecie można walczyć ze słuzbami własnego państwa tylko przenosząc pole walki poza granice czyli żadnych serwerów w kraju, żadnych domen krajowych, edukacja ludzi do używania vpn’a, tora i wszelkich narzędzi do komunikacji rozproszonej (sieci typu mesh itp.). A tu: https://discuss.ipfs.io/t/how-censorship-resistant-is-ipfs-intended-to-be/7892/3 jest trochę szczegółów w kwestii odporności ipfs na cenzurę (w kontekście przypadku referendum) i nie wygląda to najgorzej ale znowu - wymaga trochę więcej zachodu niż użycie domyślnej (wtedy zablkowanej) bramki HTTP. W tych linkach jest zresztą jedna ogólna ale trafna sentencja: że obchodzenie typowych metod cenzury w internecie nie jest jakies szczególne trudne pod waruniem, że… nie trzeba tego szybko nauczyć kilku milionów ludzi.


MOżesz rozwinąć słowo izolator ? Bo nie wiem jaki ma związek z tym co napisałem.


Czekam na program obrony antylaserowej w postaci luster, które odbiją wiązkę idealnie w kierunku z którego została wysłana…

Oczywiście zdanie w tekście o tym , że to nie będzie broń śmiertelna to niezły bullshit. Wystarczy kilkadziesiąt watów odpowiednio skupionej wiązki żeby ciąć człowieka jak masło. A tu moc ma być jakieś 1000x wieksza.


Korporacyjne social media to był główny czynnik śmierci/marginalizacji niezależnych mediów internetowych w okolicach ~2005 roku. Ludzie dostali miejsca gdzie “są wszyscy” a publikowanie jest “za darmo” i wtedy mało kto się powaznie zastanawiał jak poważne konsekwencje to będzie miało. Z drugiej strony niezależne platformy poza oczywistym problemem z kosztami funkcjonowania nie były w stanie wytrzymać konkurencji w sensie technicznym. Dopiero wraz z pojawieniem się fediversum i ogólnie dojrzewaniem zdecentralizowanych, otwartych platform publikacji ( w szczególności dla treści audio i video) jest szansa, że jakieś nowe indymedia sie odrodzą. Chociaż na pewno już nie w tej samej formule. Trzeba wyciągać wnioski z przeszłości, z takich wydarzeń jak zajęcie serwerów ( https://www.eff.org/cases/indymedia-server-takedown ) , również z takich procesów jak blokowanie internetu na wielka skalę (nie tylko Chiny i Rosja…) żeby niezależnie media były odporne na zagrożenia naszych czasów.


Teza, że żadnego polexitu nie będzie bo (na przykładzie uchwał anty-LGBT) “Nie będą ryzykować ani jednego euro w tej imprezie” nie ma żadnego pokrycia w faktach.

Po pierwsze ostatni (wykonany) krok do polexitu w postaci “wyroku” “TK” odbył się z pełną świadomością, że wtrzymane przez EU ~200 mld PLN zostaną jeszcze mocniej wstrzymane.

Po drugie w przeciwieństwie do uchwał anty-LGBT to wyroki TK sa prawotwórcze i na dziś nawet trudno sobie wyborazić jak wiele negatywnych konsekwencji będzie w postaci stosowania wyroku wprost i jako podkładki do tworzonego prawa…

I po trzecie - wyroku TK nie można tak po prostu uchylić jak uchwały samorządowej. Nie ma żadnej formalnej ani nieformalenj drogi wycofania się z niego.

Poza tym jak można pisać w jednym miejscu że “Kaczyński manifestował wobec tych sił w UE, które grają na jej rozkład” a jednoczesnie twierdzić, że granie na rozklad EU to nie jest dażenie do polexitu. Dla mnie ten tekst to przejaw (słabo ukrywanego) symetryzmu autora wobec syfu w który pakuje nas PiS.A tymczasem w PL … zaczyna się chyba odwrotny process - korpo skupują tysiącami mieszkania na wynajem : https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wlasciciel-galerii-handlowych-kupil-hurtem-ponad-600-mieszkan-w-dwoch-miastach/lb2xj80


Mój threat model mi mówi, że ważniejsze od kupienia (jeszcze jednego) telefonu na , którym da się zainstalować bezpieczniejszą wersję systemu, jest minimalizacja używania telefonu w ogóle. Najlepiej ograniczenie jego roli do dwóch funkcji: rozmów głosowych oraz modemu internetowego dla komputera, który o wiele łatwiej zabezpieczyć.


A to jest normalna publiczna szkoła czy jakas pojebana katolicka ?


Możesz rozwinąć swoją myśl o zniesieniu władzy w ogóle ? Np jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie systemów społecznych wielkości obecnych państw bez żadnej władzy.


I jak zwykle w razie czego rżną głupa, że nikogo nie wyzyskują a jeśli coś jest nie halo to wina pośredników przez ktorych sie to wszystko odbywa.


Ja z tej podanej listy polecam antiXLinux. Sam używam MX Linuxa (z Xfce) , z którym Anitix tworzy jeden wspólny projekt ( https://antixlinuxfan.miraheze.org/wiki/About_antiX_Linux ). Z tej samej instalacji (a mam swój system nagrany na zewnętrznym pendrivie-ssd) mogę pracować na wszysktich moich aktualnych i starszych komputerach włącznie z 16-letnim laptopem z Athlon’em 64. Rodzina aniX/MX ma bardzo ciekawy system budowania/aktualizacji obrazów ISO co pozwala na stworzenie systemu typu “live” , który ma jednocześnie cechy typowego 'live’a (czyli start systemu ze spakowanego obrazu iso read-only i ładowanie sterowników pod aktualnie znaleziony hardware) oraz pełnej instalacji (czyli m.in. normalną aktualizację pakietów, jądra, szyfrowanie całego systemu itd). Jednym słowem “normalny” system ale w pełni oddzielony od hardware’u i przenośny. Awaria czy zmiana komputera na inny nie wiąże się z żadnym przestojem, odtwarzaniem backupów (które swoja drogą wykonuję regularnie) tylko przełaczeniem pendrivea-ssd do innego kompa. No i odpada też wożenie całego laptopa jeśli tylko tam gdzie jadę jakiś (jakikolwiek…) jest dostepny.


@miklotowolny internetCyfrowa odnowa
link
1
edit-2
11d

No właśnie… Zapraszamy na “dzień detoksu cyfrowego” ale … pozwól, żeby to kalendarz GAFAM Ci o tym przypomniał. :-)


@miklotowolny internetCyfrowa odnowa
link
1
edit-2
11d

Nie oceniam całej fundacji i tego co robi ale analizuję co robią poszczególni jej ludzie i czasem oczy się szeroko otwierają ze zdziwienia. Więcej ciekawych szczegółów i analiz na ten temat można przeczytać np. na kanale telegram dostępnym dla patronów projektu https://patronite.pl/internet-czas-dzialac


@miklotowolny internetCyfrowa odnowa
link
2
edit-2
11d

Żeby się za bardzo nie zachwycać tą “Cyfrową OdNową” to tylko zwrócę uwagę, że Fundację Instrat prowadzą (m.in.) tacy hipokryci i mistrzowie cyfrowego greenwashingu jak Jan Zygmuntowski , który jedną ręką pisze ksiażki i artykuły o etycznym internecie, o tym jak spółki cyfrowe żerują na naszej pracy, prywatności itp sprawach, a drugą rękę prowadzi firmę, która produkuje aplikację PLZ (https://plz.pl/index.html#aplikacja) , która jest niczym innym jak próbą powielenia modelu biznesowego wielkich cyfrowych korporacji - zamkniętoźródłowym systemem, do obsługi (docelowo) wszystkich cyfrowych potrzeb człowieka - czytaj do uzależnienia od kolejnej korporacji i zamknięcie danych w jej bańce. Już widziałem w necie kilka NGOs’ów którym to wcisnęłi i ktore na swojej stronie zapraszają w takim stylu “Chcesz do nas dołaczyć - zacznij od zaistalowania aplikacji PLZ” 😱 Aplikacja oczywiście standardowo (jak wszystkie big-korpo-apki) chce dostępu do wszystkiego co mamy na telefonie, lokalizacji, itd itd…


A coś więcej? Tzn jakieś założenia techniczne. Np na czym ma polegać automatyka dozownika. Na tym, że można ustawić odmierzaną ilość czy tylko na możlwości uruchomeinia/zatrzymania elektrozaworu czy jakiejś pompki ? Czy celem jest brak jakiejkowleik elektroniki czy niekoniecznie ?


13ty Marsz Równości w 13min (timelapse): https://cloud.citizen4.eu/s/f9LF8Bz3E8wnKnj

9
image

Czerwona ekierka symbolem akcji #WolnaSzkoła

40 organizacji społecznych rozpoczęło akcję społeczną #Wolna szkoła. Czerwona ekierka symbolem obywatelskiego sprzeciwu wobec rządowych zmian w oświacie. Więcej: https://oko.press/wolnaszkola-kontra-lex-czarnek-wsrod-kolejnych-afer-i-awantur-pis-po-cichu-pograzy-edukacje/

Projekt #EUnomia - pożądany czy podejrzany ?

W roku 2019-tym konsorcjum 10 firm i instytucji akademickich z 9 krajów europejskich rozpoczęło projekt Eunomia , którego (deklarowanym ) celem jest "pomoc użytkownikom mediów społecznościowych (dziennikarzom mediów tradycyjnych, dziennikarzom społecznościowym i użytkowniko…


Bydgoski sąd orzekł, że policja ma prawo legitymować obywatela, tylko gdy ten robi coś złego. W przeciwnym razie to nadużywanie władzy - pisze na łamach “Przeglądu” Małgorzata Szczepańska-Piszcz…