subMedia (@subMedia@kolektiva.social)
kolektiva.social
external-link
Attached: 2 images We knew it was only a matter of time before Grimes' ex husband booted us off his platform like a failed SpaceX satellite. The time for relying on corporate social media platforms has been over for a long time now. We're stoked at the growth of community here on mastodon and we hope to use this platform to share anarchist, anticapitalist and anticolonial videos for years to come.

Jak informują na swoim koncie mastodona na powiązanym z projektem serwerze Kolektiva:

Wiedzieliśmy, że to tylko kwestia czasu, zanim spadniemy z platformy byłego męża Grimes jak nieudany satelita SpaceX.

Czas polegania na korporacyjnych platformach mediów społecznościowych już dawno się skończył.

Jaramy się wzrostem społeczności tutaj na mastodonie i zamierzamy udostępniać tu nasze anarchistyczne, antykapitalistyczne i antykolonialne filmy przez kolejne lata.

Załączone zrzuty ekranu nie dają odpowiedzi co dokładnie “poświęcony wolności słowa” Twitter uznał za uzasadnienie trwałego bana. SubMedia oferują jednak własne wytłumaczenie, żartując że nowe zasady wyglądają następująco:

Według których zasady Twittera łamie wszystko na co wskaże palcem jako “antifę /transseksualizm/lewactwo” Andy Ngo, skrajnie prawicowy pseudodziennikarz, budujący swoją karierę na zwalczaniu “antify”.

@truffles
link
fedilink
23 miesiące

A to nie jest żart z tym Andy Ngo?

harc
mod
creator
link
fedilink
13 miesiące

Tak, absolutnie jest ale za słabo to zaakcentowałem (“rzekome nowe zasady”).

harc
mod
creator
link
fedilink
13 miesiące

Poparawiłem tekst, żeby nie było wątpliwości co do żartu z nowych zasad.

@montar
link
fedilink
13 miesiące

Punkt 2 że screena jest wyjątkowo interesujący. Wygląda na to że ten gość ma banmłot i może wyrzucać kogo chce nazywając go terrorystą.

harc
mod
creator
link
fedilink
13 miesiące

Te zasady to żart, ale oparty na fakcie, że dokładnie tak się dzieje. Niedawno po jego działaniach usunięto parę kont w tym znanego antyfaszystowskiego researchera.

Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.

Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.

Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;

Polecamy uwadze też przydatny spis praktycznych Szmerowych techno-porad.

  • 0 users online
  • 6 users / day
  • 8 users / week
  • 17 users / month
  • 72 users / 6 months
  • 281 subscribers
  • 772 Posts
  • 1.54K Comments
  • Modlog