• 20 Posts
  • 62 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Aug 13, 2020

help-circle
rss

Ciekawy dokument o kulisach branży spożywczej - wojnie cenowej pomiędzy producentami jedzenia, a supermarketami, agresywnych negocjacjach, kruczkach prawnych oraz postępującej automatyzacji…


@trufflestosquattingInba o Samowolkę
link
5
edit-2
16d

:O ale jak to wyburzyli? Przecież to skłotersi mieli zdemolować budynek, który miał służyć biednym emerytom jako domek letniskowy.

TVN i reszta liberalnych komentatorów, podpowiadających jak jeszcze można się pozbyć niechcianych lokatorów może być z siebie dumna

- W końcu jesteśmy spokojniejsi - mówi z odczuwalną ulgą w głosie. - Tak to już w życiu jest, że to kobieta musi wziąć sprawy w swoje ręce - dodaje z uśmiechem.

Girlboss energyZabronią państwowego monopolu na przemoc? Brzmi jak główny sposób wpływania na życie polityczne i społeczne, zwłaszcza przy ciągłych zakazach zgromadzeń i przewidywanych karach finansowych za blokownie ulic.


Ta sama grupa ustawiła replikę berlińskiego pomnika zamordowanych Żydów Europy pod domem polityka AfD

https://nitter.eu/philipoltermann/status/933312556923523072A jest w ogóle możliwość połączenia społeczności? Teraz są społeczności samochodoza i patodeweloperka, a nie ma gdzie wrzucać pozytywnych rzeczy związanych z urbanistyką :<


Zaraz się okaże, że treści pedofilskie, to po prostu normalne zdjęcia czyichś dzieci


image

Chcesz tchnąć nowe życie w stary sprzęt komputerowy? Chcesz poznać inne systemy operacyjne niż Windows? …

6
image

Myślę, że nie szybciej niż Czechy


Tak, ale wykorzystują właśnie to, że przy takich oskarżeniach włącza się emocjonalne myślenie, a wszystkie zasady które powinny gwarantować uczciwe wyjaśnienie sprawy schodzą na dalszy plan (domniemanie niewinności, nie publikowanie danych osobowych).

Podobnie ze zdjęciem w mundurze afgańskich służb bezpieczeństwa - w świat idzie zdjęcie człowieka z karabinem, a mało kto się zastanowi, czy właśnie nie walczył przeciwko talibom.


Może mam zbyt bujną wyobraźnię, ale czy Łukaszenka nie gra w szachy 5D i dopuszczając uchodźców do polskiej granicy nie chce podreperować pozycji PiSu i zwiększyć tym samym rosyjskie wpływy w Polsce? Rząd z wieloma rzeczami (pandemia, opieka zdrowotna, inflacja, stosunki z UE) radzi sobie ostatnio źle, a jednak znaczna część społeczeństwa pochwala to co straż graniczna odwala.

Konferencja ministra spraw wewnetrznych i koordynatora służb specjalnych to jakaś faszystowska propaganda ocierająca się o groteskę.

W Niemczech neonaziści od kilku lat wykorzystują zjawisko przemocy seksualnej do zwiększania swojego poparcia pod hasłem “Todesstrafe für Kinderschänder” (kara śmierci dla krzywdzicieli dzieci). Jest to mocno grzejący ludzi temat i nawet najbardziej centrowe osoby są w stanie przytaknąć “może z innymi poglądami się nie zgadzam, ale tutaj mają rację”, “nie jestem za karą śmierci, no ale w pewnych przypadkach…”.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to artykuł po niemiecku na ten temat tutaj.

Jasne, nie jest dobrze posiadać takie zdjęcia i nie mam zamiaru bagatelizować problemu, chcę jedynie pokazać jak łatwo jest wykorzystać emocje społeczeństwa do osiągania swoich celów. Gdyby polskiemu rządowi zależało na rozwiązaniu problemu, to robiliby to, co wskazują specjalistki/ści od pedagogiki i resocjalizacji. Bardziej efektywna jest prewencja - edukacja dla dzieci, żeby były w stanie rozpoznać, że są wykorzystywane oraz oferta terapeutyczna dla osób ze skłonnością do pedofilii, żeby mogły zgłosić się do poradni o pomoc - żeby nie doszło do aktów przemocy, ani nie angażowały się one w rynek pornografii dziecięcej.


Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na budowę domu, to u mnie priorytetem byłaby jak najbardziej pasywna ochrona przed nagrzewaniem taka jak żaluzje fasadowe, okiennice, zacienienie roślinami. Ostatnio ktoś wrzucał tutaj coś takiego jak chłodzenie za pomocą pompy ciepła/gruntowym wymiennikiem ciepła (?), które to pozwala schłodzić dom o 2-3 stopnie zużywając znacznie mniej prądu niż klimatyzacja. Do tego zbieranie deszczówki z każdej możliwej powierzchni i pewnie jakieś dziwne eksperymentalne rzeczy jak ogrzewanie kompostem albo odzyskiwanie ciepła ze ścieków.

Co do drugiej części pytania, to w zasadzie @Mitro@szmer.info powiedziała wszystko. Wydaje mi się, że wszelkie kryzysy (jak aktualna pandemia na przykład) wyciągają ze społeczeństwa w większości ludzkie odruchy. Ile było jakichś akcji robienia zakupów starszym ludziom, dostarczania jedzenia na kwarantannie, szycia maseczek dla szpitali zanim kryzys nie spowszedniał. To wszystko było oddolne.

Powstają na świecie wielopokoleniowe inicjatywy co-housingowe/co-livingowe, ale wydaje mi się, że jest tutaj duże ryzyko kapitalistycznego uszlachetnienia i że będzie to nam sprzedawane jako kolejny stopień optymalizacji. Nie-taksówka taksówka Ubera zamiast taksówki, mikroapartament hotelowy zamiast mieszkania… Z drugiej strony taka forma mieszkania, gdyby działała na zasadach bardzo zżytej spółdzielni chyba byłaby najodpowiedniejsza w obecnych czasach, ze wszystkich rozwiązań zgodnych z prawem :P

Swoją drogą brak opieki może uderzyć w nas jeszcze szybciej niż podnoszący się Bałtyk, bo struktura wiekowa wśród pielęgniarzy i pielęgniarek wskazuje na to, że więcej osób będzie odchodzić na emeryturę niż rozpoczynać pracę.


No właśnie później doczytałem, że trochę za wcześnie wykopałem tego orzecha (po prostu musiałem uporządkować fragment ogródka). Z pozostałymi sadzonkami zaczekam co najmniej dwa tygodnie myślę, ale na planowanie jak najbardziej jest teraz odpowiedni czas.

Przy okazji, na przełomie września i października jest dobry moment na sadzenie cebulek krokusów w trawnikach. Nie trzeba tego w ogóle podlewać ani nawozić, a na wiosnę przez chwilę ładnie wygląda.


Mam na ogródku działkowym trochę samosiejek i pomyślałem, że przesadzę je w różne miejsca gdzie brakuje drzew. Moją największą obawą było to, że ludzie będą mnie zaczepiać i pytać się co ja robię i czy mam pozwolenie z miasta albo spółdzielni, ale okazuje się, że nikt nie zwraca na mnie uwagi ¯\_(ツ…

10
image

Żeby nie brzmieć jak foliowa czapeczka zazwyczaj uderzam w wolnorynkowe pytania :P - czy firmie, która utrzymuje się z reklam bardziej opłaca się wyświetlać tobie chronologicznie wszystkie posty od twoich znajomych/stron, czy w jakiś sposób je filtrować/dorzucać posty sponsorowane, żeby zwiększyć sprzedaż i skuteczność reklam?

Co do Arabskiej Wiosny, to rok temu wyszła książka Christophera Wyliego o Cambridge Analytica, który pracował w firmie, która zajmowała się w zasadzie destabilizacją różnych afrykańskich państw na potrzeby lokalnych polityków i zagranicznych inwestorów, aż w pewnym momencie dostali zlecenie na rynek europejski i amerykański. Do tej pory myślałem, że po prostu wyświetlali ludziom targetowane reklamy wyborcze na zasadzie “każdemu coś obiecamy” na podstawie zainteresowań, ale właśnie było to połączone z kampaniami które odwodziły określone grupy od głosowania zupełne np. Czarnych w USA. A to i tak tylko czubek góry lodowej.


Noo minister Czarnek też dzisiaj apelował o tolerancję dla katolików, których jeszcze jest w tym kraju większość i którzy chcieliby czytać w szkole dzieła Największego Polaka.

Przedstawiony w filmie performance z ułożeniem na ziemi opłatków w napis “pederastia” i te autorów wystawy CSW z graniem w piłkę koranem mogą się wydawać równe sobie (oświecony centryzm mode). Ale jednak to pierwsze krytykuje wciąż wpływową instytucję, która nie potrafi dotrzymać zasad na najniższym poziomie przyzwoitości, a których wymaga od wszystkich wokół, a drugie to jak sam autor przyznaje sprawdzenie, czy w Szwecji nadal można krytykować islam. Moim zdaniem trochę prostackie, no i też ma się inne prawo do krytyki jeżeli dorastało i żyje się w katolickim kraju. Nawet nie wspominam o reszcie działalności tych osób, co jest po prostu przerabianiam nazistowskiej propagandy z sitodruku na wektor.


Ależ nie ma żadnych nazistów w Saksonii https://www.youtube.com/watch?v=OzB7SKJIwhM

Dla kontekstu, piosenka powstała po tym jak na demonstracji pegidy jeden typ wystąpił z tłumu i zaczął się kłócić z dziennikarzami, że ci za bardzo skierowali na niego kamerę. W zamian policja przetrzymała zespół dziennikarzy ZDF na godzinę w celu złożenia wyjaśnień. Po tym jak nagranie stało się memem w całym kraju, to obywatel w kapeluszu okazał się być księgowym w BKA (Krajowy Urząd Śledczy?). W końcu wyleciał z pracy, ale niesmak pozostał.Arte Re: Sztuka na cenzurowanym

Opis wydawcy:

W Hiszpanii na dobre rozgorzała wojna o wolność słowa i sztuki. Dla jednych są granice, po przekroczeniu których obraża się widownię. Inni uważają, że po to jest sztuka, by szokować, wybijać ze znanych schematów. W reportażu słuchamy argumentów obu stron i zapraszamy Was do refleksji…Rząd wnioskuje o wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią

Szef MSWiA Mariusz Kamiński doprecyzował, że stan wyjątkowy będzie obejmował 115 miejscowości na Podlasiu i 68 miejscowości w województwie lubelskim. …


Trochę nie w temacie, ale ostatnio usłyszałem jedną ciekawostkę i nie mogę się oprzeć, żeby się nie podzielić. Otóż okazuje się, że wilgotne siano może ulec spontanicznemu samozapłonowi w wyniku procesów gnilnych. Może niebawem wyjdzie kto się spieszył ze zbieraniem snopków w nocy.

http://www.omafra.gov.on.ca/english/livestock/dairy/facts/hayfires.htm


Za pewne szczęście w nieszczęściu można uznać fakt, że jak wskazuje nawet szybki przegląd nagłówków - COVID może aktywnie zmniejszać ilość skrajnie prawicowych działaczy, którzy faktycznie wierzą w głoszone przez siebie brednie.

Po jesieni 2020 to już chyba każdy zna kogoś, kto przechorował lub zmarł na koronawirusa, a jakoś nie odczuwam znacznego spadku foliarstwa. Moja sąsiadka rok temu uważała, że pandemia nie istnieje, a teraz i tak się nie szczepi bo nie będzie brać udziału w eksperymencie :P

Patrząc pesymistycznie to może nawet pogorszyć sprawę, bo wiadomo, że lekarze nie umieją leczyć, niszczą płuca respiratorami, używają nieodpowiednich leków (teraz na fali polecany jest środek do odrobaczania koni), a może tych działaczy dopadł “wiadomo kto”. Zresztą wśród tych działaczy zapewne są osoby, które padły ofiarą dezinformacji (tych autentycznie mi trochę szkoda jako ludzi), jak również osoby, które celowo wykorzystują pandemię do osiągania politycznych korzyści (niech gniją).

Z drugiej strony pamiętam statystykę, że 12 kont jest odpowiedzialnych za 65% fałszywych newsów o szczepionkach, jeżeli spadną z rowerka to istotnie ograniczy problem.O! Mam coś na tę okazję.

Po zjedzenu 37 oliwek prosto z lodówki o 1:34 w nocy:

[zmarniały Mistrz Yoda w ciemnym pomieszczeniu]

2:12 w nocy, idąc po więcej oliwek:

[zdeterminowany i zmarniały Mistrz Yoda]


Wrzucam tutaj, bo temat dotyczy Lasów Państwowych. W skrócie szlak pieszy wyznaczony przez PTTK przebiega przez prywatną działkę, na której rozpoczyna się właśnie budowa, więc PTTK zwróciło się do LP o zgodę na wytyczenie obejścia przez las. Lasy owszem zgodziły się, ale pod warunkiem wydzierżawieni…Pandemia a odpowiedzialność

Ciekawy komentarz u/Gantolandon z r/Polska, zwłaszcza w kontekście ostatnich wypoowiedzi ze strony doradców premiera o możliwości wprowadzenia kolejnych ograniczeń. Poniżej wklejam cały tekst. …Pomoc prawna na wypadek zatrzymania - lista numerów z Wrocławia

Rzecznik ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Wrocławskim - tel. 697 773 235 (czynny całą dobę). …


Cześć, pomyślałem, że fajnie by było gdyby istniała platforma do dyskusji między innymi o wydarzeniach w mieście, która byłaby alternatywą dla dużych portali społecznościowych czy sekcji komentarzy w internetowych gazetach, więc zainstalowałem wrocławską instancję Mastodona. …

5
Moderates