onu/jenu, on/jego też ujdzie

  • 124 Posts
  • 401 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: sie 13, 2020

help-circle
rss
cross-postowane z: https://szmer.info/post/256045 > ufaj TV...

Wygląda na to, że dzisiejsza młodzież nie jest świadoma, że przed osiemnastką praktycznie nie ma konsekwencji prawnych za np. zakłócanie zgromadzenia


UM Krakowa to w ogóle ładnie inwestuje w propagandę - na urządzenie studia telewizyjnego i produkcję programów poszło 9 mln w ubiegłym roku.

Kupienie roweru do rozwożenia gazetek, gdy są podpisane umowy na kolportaż to oczywiście bałagan i marnotrawstwo, ale chyba lepiej tak niż kupować elektryczne auto za kilka razy więcej (ale z dofinansowaniem)


Wygląda jak sprężyna gazowa podobna do tych montowanych w bagażnikach, nawet jak się zepsuje to nie powinno być problemów z wymianą (tak myślę, o i le nie ma niestandardowego mocowania albo coś).


Ja tylko lubię patrzeć na pociągi i czasem utknę gdzieś w kolejowej wikipedii :)


dla ocalenia komfortu życia drugiej osoby

Sprecyzuję tylko, że dla komfortu nie wychowywania dziecka powstałego w wyniku gwałtu wujka na niepełnosprawnej umysłowo nastolatce. Bo mi brakuje tego w twoim komentarzuZnajoma zabiera sadzonki drzew i krzewów z miejsc, które są przeznaczone pod zabudowę


Dla porównania Polsce na kilku liniach mogą jeździć składy o długości 750m, standardem jednak są pociągi o długości 650m. Jest też inicjatywa komisji europejskiej MARATHON, która ma na celu wprowadzenie 1500m składów.

W Indiach jeżdżą dwupiętrowe pociągi z kontenerami pod trakcją elektryczną, śmiesznie wyglądają lokomotywy z takim wysokim pantografem :)

W ostatnim linku mówią o 10 latach, ale właśnie tyle mija od 2013…


Można np. rozpatrywać ich wnioski o azyl


Z jakiegoś powodu miasta samorządy lekką ręką wydają pieniądze na różne festiwale skapywania typu koncerty, zawody sportowe i inne festiwale, na których zarabiają głównie hotele i restauracje, a gdy przychodzi do budowy czegoś użytecznego np. dworca autobusowego to są robione przeróżne analizy jak to sfinansować i wychodzi galeria handlowa z funkcją dworca.

Nie mówię, że radni są właścicielami reklam, ale ich znajomi czy znajomi znajomych pewnie już tak, a takich rzeczy nie wypada robić żeby musieli płacić mandaty.


Teraz etat ma 8h i jakoś nie ogranicza to twojego prawa do pracowania wspomnianych 10h


Dla wielu ludzi potrzeba “posiadania” dzieci jest istotna, w sensie to jest wrodzona funkcja ludzkich organizmów i nie powinna być gatekeepowana. W przypadku innych fizjologicznych czynności jak np. jedzenie też myślę, że trzeba się zastanawiać dlaczego łańcuchy żywieniowe tak wyglądają, co można zrobić lepiej we własnym zakresie i systemowo, a nie się zadręczać, że hummus przypłynął do marketu statkiem na mazut, więc wszystko i tak na marne :>


@trufflestomemesypo sowiecku
link
fedilink
123 dni

Sowy mają dłuższe nogi niż się na pierwszy rzut oka wydaje@trufflestoszczurpostingModelka
link
fedilink
2
edit-2
24 dni

💗 wspaniała poza


rząd sam przyznaje, że przepisy nakazujące udostępniać służbom dane lokalizacyjne smartfonów czy billingi są niezgodne z prawem unijnym

Nie powinienem tego robić, ale chuj.


Zimą wożę w sakwie szczotkę i czyszczę rower ze śniegu przed powrotem do domu, a potem stawiam go na starym dywanie żeby nie zalać mieszkania topionym śniegiem. Znajomy polecał również taki opryskiwacz ogrodniczy wypełniony wodą.

Najgorsze rodzaje śniegu do jazdy to taka kaszka, która robi się po soleniu i w dniu roztopów gdy fajny ubity śnieg zamienia się w lód z warstwą wody na wierzchu.W tym względzie również nie zgadzam się z nauką Kościoła - przyznał.

Ekskomunika kiedy?


Teraz krąży teoria, że ktoś go ostrzegał “uważaj, Greta depcze ci po piętach” na co on się zapowietrzył i wypuścił słynnego twitta. Okazuje się, że GRETA to też jakaś organizacja zwalczająca handel ludźmi przy radzie europy. Wątpię, żeby to była prawda bo to raczej organizacja co wypuszcza rezolucje, doradza, opiniuje, a nie grupa operacyjna, ale wciąż zabawna zbieżność.


Mam tylko nadzieję, że nie sprzedają słynnego pelletu z lasów Kazachstanu


A Case Study on Raspberry Pi’s Incident on the Fediverse
Pierwszy kryzys marketingowy na fediverse (przynajmniej po wielkiej migracji z Twittera). RaspberryPi - firma produkująca małe komputery na potrzeby IoT i edukacji pochwaliła się zatrudnieniem byłego funkcjonariusza brytyjskiej policji jako influencera. Jednak fakt, że zajmował się budowaniem urządzeń podsłuchowych i monitorujących na bazie płytek RPi nie został ciepło przyjęty przez społeczność fediverse, która raczej jest po stronie anty-nadzoru.


Trollkonto publikuje zdjęcie dziennikarza z monitoringu Tarczyński Arena we Wrocławiu
cross-postowane z: https://szmer.info/post/193509 > Ostatnio we Wrocławiu wypłynęła na wierzch afera "rad programowych" w miejskich spółkach, obsadzanych przez rozmaite osoby z otoczenia prezydenta Wrocławia. Członkowie rad otrzymują stałą miesięczną pensję w zamian za wykonywanie nie do końca sprecyzowanych obowiązków. Takie rady posiada wrocławski Aquapark, miejskie wodociągi MPWiK czy spółka mieszkaniowa TBS. > > Tradycja wykorzystywania fałszywych profili do promowania oficjalnego przekazu ratusza sięga jeszcze poprzedniego prezydenta Rafała Dutkiewicza - szczególnie konto Aga Wariacka, które wyjątkowo często pojawiało się na Facebooku pod krytycznymi postami. > > Tym razem ofiarą trollkont najmocniej padł dziennikarz Super Expressu Marcin Torz, autor serii tekstów o radach programowych. Jedno z trollkont umieściło zdjęcie z monitoringu miejskiego stadionu na którym pełnoletni dziennikarz spożywa alkohol. Oberwało się też stowarzyszeniu Akcja Miasto, które również grzało ten temat - na portalu tuDolnySlask.info, w zasadzie agregującym treści z portali informacyjnych dolnośląskich miast, pojawił się artykuł o rzekomych powiązaniach stowarzyszenia z PiS. > > Jak widać nawet samorządy nie przebierają w środkach i na nic tłumaczenia że "ja nie mam nic do ukrycia", albo "ja piszę do lokalnego dziennika, a nie o kartelach narkotykowych". > > - https://nitter.unixfox.eu/MarcinTorz/status/1593172664117792768#m > - https://nitter.unixfox.eu/OutTorz/status/1593171112707653638#m > - https://nitter.unixfox.eu/AkcjaMiasto/status/1589968154432016386#m > - https://tudolnyslask.info/akcja-miasto-czyli-aktywisci-finansowani-przez-pis/

Trollkonto publikuje zdjęcie dziennikarza z monitoringu Tarczyński Arena we Wrocławiu
Ostatnio we Wrocławiu wypłynęła na wierzch afera "rad programowych" w miejskich spółkach, obsadzanych przez rozmaite osoby z otoczenia prezydenta Wrocławia. Członkowie rad otrzymują stałą miesięczną pensję w zamian za wykonywanie nie do końca sprecyzowanych obowiązków. Takie rady posiada wrocławski Aquapark, miejskie wodociągi MPWiK czy spółka mieszkaniowa TBS. Tradycja wykorzystywania fałszywych profili do promowania oficjalnego przekazu ratusza sięga jeszcze poprzedniego prezydenta Rafała Dutkiewicza - szczególnie konto Aga Wariacka, które wyjątkowo często pojawiało się na Facebooku pod krytycznymi postami. Tym razem ofiarą trollkont najmocniej padł dziennikarz Super Expressu Marcin Torz, autor serii tekstów o radach programowych. Jedno z trollkont umieściło zdjęcie z monitoringu miejskiego stadionu na którym pełnoletni dziennikarz spożywa alkohol. Oberwało się też stowarzyszeniu Akcja Miasto, które również grzało ten temat - na portalu tuDolnySlask.info, w zasadzie agregującym treści z portali informacyjnych dolnośląskich miast, pojawił się artykuł o rzekomych powiązaniach stowarzyszenia z PiS. Jak widać nawet samorządy nie przebierają w środkach i na nic tłumaczenia że "ja nie mam nic do ukrycia", albo "ja piszę do lokalnego dziennika, a nie o kartelach narkotykowych". - https://nitter.unixfox.eu/MarcinTorz/status/1593172664117792768#m - https://nitter.unixfox.eu/OutTorz/status/1593171112707653638#m - https://nitter.unixfox.eu/AkcjaMiasto/status/1589968154432016386#m - https://tudolnyslask.info/akcja-miasto-czyli-aktywisci-finansowani-przez-pis/

Film skupia się na Amsterdamie, ale w Polsce też są te firmy, chociażby lisek
CGT zrywa negocjacje z Totalem, CFDT i CFE-CGC porozumiały się Na spotkaniu ze związkowcami w nocy z czwartku na piątek dyrekcja TotalEnergies porozumiała się z większościowymi CFDT i CFE-CGC o podwyżce siatki płac o 7 proc. w 2023 r., która wejdzie w życie od 1 listopada. Centrala CGT, inicjatorka strajku w rafineriach, przestała rozmawiać i domaga się nadal 10 proc. Strajk zawieszono w rafinerii Esso-ExxonMobil w Normandii żądając od władz koncernu podjęcia rozmów płacowych 6 grudnia. Publikacja: 14.10.2022 18:49 Piotr Rudzki – Mieliśmy do czynienia z maskaradą. Oferty na stole są wyraźnie niewystarczające — powiedział dziennikarzom Alexis Antonioli po nocnych rozmowach z kierownictwem Totala. Przedstawiciel tego związku poinformował odrębnie, że nadal trwa strajk załogi w 4 z 8 rafinerii (biorafinerie nie biorą udziału w strajku) i w magazynach paliw Totalal we Francji. Sekretarz generalny CGT, Philippe Martinez wyjaśnił w rozgłośni FranceInfo, że „koncern jest w dobrej kondycji, od dawna wynagradzał udziałowców”. Reklama Kilka godzin później bardziej umiarkowane CFDT i CFE-CGC zawarły umowę o podwyżce siatki plac o 7 proc. w 2023 r. i o wypłacie premii od 3 do 6 tys. euro. TotalEnergies potwierdził to porozumienie. Pracownicy rafinerii Esso w Port-Jérome i magazynu paliw Totala koło Dunkierki, objęci przymusem powrotu do pracy, postanowili wznowić ją, ale postawili dyrekcji ultimatum; 6 grudnia ma podjąć obowiązkowe doroczne negocjacje płacowe — poinformował agencję AFP działacz FO, Pierre-Antoine Auger. Kierownictwo tej centrali miało zastanowić się nad propozycjami Totala, bo to poważna sprawa, dotyczy 15 tys. zatrudnionych we Francji. Po porozumieniu z magazynu w Normandii można było przesłać rurociągiem 7 tys. m3 paliwa, 25 cystern wyjechało z ładunkiem bez problemów. Czytaj więcej Paliwa TotalEnergies oskarżony o dostarczanie paliw rosyjskiemu wojsku Francuski TotalEnergies został oskarżony o udział w zbrodniach wojennych przez dwie grupy aktywistów. Chodzi dostarczanie paliwa rosyjskim samolotom, które bombardują Ukrainę. CGT poniósł prestiżową porażkę. Sąd administracyjny w Rouen odrzucił jego wniosek o uznanie za bezprawne ogłoszenie przez rząd przymusu powrotu do pracy w rafinerii w Port-Jérome. Sąd wyjaśnił, że odniósł się tylko do formy, a nie do istoty sprawy, bo uznał, że związek zawodowy nie jest uprawniony do składania takiego wniosku w świetle prawa. Wcześniej przywódca CGT, Philippe Martinez zapowiedział, że związek będzie występować o to za każdym razem ogłaszania takiego przymusu przez władze. Minister energetyki poinformowała z kolei, że nie zamierza nikogo zmuszać do powrotu do pracy. Osiągnięcie pierwszego kompromisu z większościowymi związkami w TotalEnergies nie oznacza szybkiej poprawy sytuacji. W czwartek o godz. 17.00 29,1 proc., praktycznie co trzecia stacja paliw we Francji, nie miała jednego lub kilku rodzaju paliw. W niektórych departamentach, np. w stołecznym Ile-de-France, ta proporcja była największa — 44,7 proc. Olivier Fantois, przewodniczący organizacji firm naftowych i ich rzecznik zastrzegł we FranceInfo, że na poprawę trzeba będzie poczekać minimum tydzień. Trzeba odblokować wszystkie rafinerie i magazyny, aby sytuacja wróciła do normalnej w 100 procentach. Minister transportu Clément Beaune przedłużył z kolei na ten weekend zgodę na dowożenie paliwa do stacji przez samochody-cysterny. Władze regionu Auvergne-Rhone-Alpes wprowadziły na czas tego weekendu bezpłatny transport kolejowy i autokarowy, dotyczący 1300 połączeń i 4 sieci z 800 autobusami. Reklama Francji grozi jednak zaostrzenie sytuacji społecznej. Na 14-20 października zapowiedzieli strajk pracownicy służby zdrowia zrzeszeni w CGT, we wtorek 18 października mają zastrajkować pracownicy elektrowni jądrowych, transportu kolejowego, firm motoryzacyjnych i innych sektorów. Wszyscy chcą podwyżek zarobków.


Moderates