Przy odrobinie wyobraźni każdą krytykę wyrażoną w mediach będzie można uznać za lżenie i wyszydzanie Kościoła, a ma za to grozić więzienie - zarzucali projektowi ziobrystów posłowie opozycji. - Sądy rozróżnią krytykę od lżenia - odpowiadali ziobryści.

Kto lży Kościół lub wyszydza jego zasady doktrynalne za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech - taki przepis chce wprowadzić do kodeksu karnego Zjednoczona Prawica.

 • @montar_
  link
  Polski
  710 months ago

  “Nie pozwolimy obrażać Boga”, hmm. To znaczyłoby że wielkiego, wszechpotężnego Boga katolickiego (Żydowskiego dla precyzji) da się obrazić jak jakąś koleżankę?

  • harcOP
   link
   Polski
   510 months ago

   Jeśli bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący, a co więcej osądzi wszystkich, to po co mają to robić sądy? Czyżby Ziobryści wątpili w jego potęgę? Coś mi to śmierdzi obrazą jego majestatu. 🤔

 • @Pajonk
  link
  Polski
  410 months ago

  https://fotoblogia.pl/iran-przed-rewolucja-islamska-tetnil-zyciem-kultura-byla-zupelnie-inna,6794322292070017a Trzeba regularnie wspominać o tym, jak fanatyzm religijny i ten skrzywiony konserwatyzm oparty na urojonych religijnych wizjach i pogardzie do “innych” jest bardzo destruktywny i niszczył już inne kraje.

  Popatrzcie na Iran, który jakieś 70 lat temu był bardziej “zachodni” i otwarty, niż kraje związku radzieckiego.

  To samo może stać się z polską i każdym innym krajem, jeśli do koryta dojdą osoby, wg których sądownictwem może zarządzać tylko ktoś ich wyznania, prawo powinno być tworzone na podstawie ich mitologii, tak samo normy społeczne jak i zasady wychowania.

  A teraz popatrzcie na polskie sodaże, no kurwa, jest optymistycznie w chuj.

 • @kuna
  link
  Polski
  3
  edit-2
  6 months ago

  deleted by creator

   • harcOP
    link
    710 months ago

    Bardzo czekam, aż powstanie w Polsce odpowiednik The Satanic Temple, bardzo chętnie się nawrócę (odwrócę? 🤔) i podpiszę pod pozwem o obrazę uczuć religijnych z powodu usunięcia linii 666 na Hel.

    • @Steinsprut
     link
     310 months ago

     Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i się zorganizować

     Chociaż pewnie się skończy jak z kościołem FSM

     • @krf
      link
      410 months ago

      To znaczy ja strasznie chcę zobaczyć jak ministrowie Kamiński i Ziobro na wspólnej konferencji prasowej będą przedstawiać dowody na to, że Szatana i Satanistów nie ma i nigdy nie było.

      • make
       link
       310 months ago

       to wersja light, mogą też pokazywać filmik jak sataniści ruchają zwierzęta…