Sklepy otwarte w niedziele. Biedronka i Dino podają adresy [LISTA]
www.tokfm.pl
external-link
W niedzielę, 1 sierpnia br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Jednak są sklepy, które uzyskały status placówki pocztowej i mogą być otwarte w niedziele bez handlu.

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Sklepy, które uzyskały status placówki pocztowej i mogą być otwarte w niedziele bez handlu.

@Mitro
link
12M

Na szczęście nasz ulubiony TK potwierdził zgodność tej ustawy jest więc szansa że ją uszczelnią. Natomiast bardzo ważne jest myślę propagowanie wolnych niedziel w swoich społecznościach, rodzinach i grupach ponieważ bardzo ważna jest tutaj presja społeczna.

@lysy
link
22M

Osobiście podobają mi się otwarte w niedziele sklepy, jednak nie powinno być to robione w tak pokrecony i wspomagający większe podmioty sposób.

@Mitro
link
22M

A Ty pracujesz w niedziele i soboty?

@lysy
link
22M

Teraz rzadko, zależy jak sobie tydzień zorganizuję. Kiedyś regularnie.

ether
link
22M

… pytania proszę nie kierować do sysadmiństwa… na wszelki wypadek … bo i nocki dojdą ;)

* Płaca jest (powinna być) zupełnie inna.
* Przepraszam za trolowanie ^_^'

@Mitro
link
12M

Admini też powinni mieć wolne niedziele.

ether
link
12M

Widzisz jak ciężko ludziom zaakceptować, że nie mogą w niedziele kombinerek kupić, co dopiero by było, gdyby nie mogli wejść na ulubiony portal z grami. Pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich.
:P

@Mitro
link
12M

Ludzie potrafią hejtować przejechaną przez kierowcę autobusu kobietę więc generalnie nie spodziewam się po tym kraju zbyt wiele. Mam tylko nadzieję że mój głos będzie silniejszy.

ekonomia, kapitał, gospodarka
!ekg
  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 3 users / week
  • 6 users / month
  • 19 users / 6 months
  • 87 subscribers
  • 170 Posts
  • 92 Comments
  • Modlog