• 6 Posts
  • 21 Comments
Joined 2M ago
cake
Cake day: Nov 11, 2021

help-circle
rss
@PoaAlpinatoANTIFA!W drodze na marsz...
link
1
edit-2
2M

deleted by creatorWow, nieźle, jednych - nie znając osób - wyzywasz od libków, innych - od socdemów pomagających dojść Hitlerowi do władzy.

Dziękuję zatem za udział w tym zacnym przedsięwzięciu! :)


Człowiek przedstawia punkt widzenia osoby, która jest antyfaszystowska, ale niekoniecznie chce czytać teksty o patrzeniu przez celownik. Pisze o content warningu. Dostaje wdółgłosy. Coś tu jednak nie działa.


A, to spoko. :))


Yeah, but… Na Mastodonie, jeśli temat by się pojawił, byłby chociaż oznaczony trigger/content warningami. To raz. Dwa: ja się nawet, powiedzmy, zgadzam z podejściem reagowania przemocą na przemoc, ale uznanie tych pogróżek za “chwyt retoryczny” nie jest raczej dobre, bo to samo usprawiedliwienie będą mieli nacjonaliści skandujący hasła od których cierpnie skóra i których, nie bez przesady, boję się. Trzy: są tu ludzie o różnej wrażliwości, jednocześnie widzący problem w przemocy zarówno werbalnej jak i fizycznej stosowanej przez środowiska okołofaszystowskie.

PS. Te wdółgłosy są dość martwiące.Nie moja wlepka, nie moje zdjęcie, źródło podałem w poście - tym bardziej, że to grupa !wrzuty@szmer.info :)

Rozwinięcie byłoby słuszne, ale w innym kontekście - poprzez nagłaśnianie chociażby problemów wynikających ze zużywania gigantycznych ilości zasobów w procesie “kopania” kryptowalut.


Ja tam bym się zastanowił, jak wyglądają takie komentarze [z groźbami karalnymi, wulgarne, poniżej poziomu] dla osoby z zewnątrz, która chciałaby tu założyć konto i się poudzielać.


Kawałek o przemocy systemów penitencjarnych. …


Yyyyy, nooo… kolorki… :3 A poważnie - przejrzysta wizualizacja wielu danych naraz, na jednym ekranie.


Odkopuję, bo imo ważny temat. W USA, gdzie związki są powszechne, również pracownicy firm IT się uzwiązkowiają. Nie ma w tym nic złego, to, że w IT zarobki są ponad krajową średnią, nie oznacza, że w branży nie ma problemów.


Przejrzysty i atrakcyjny wizualnie ;) Działający w konsoli monitor zasobów, alternatywa do htop / top…


Rozwiń “rozwinięcie koncepcji” ;)


Młodzieżowy Strajk Klimatyczny…

6
image

źródło: https://nitter.eu/GraffitiRadical/status/1459008120290562052

Sticker seen in Portland, Oregon…

13
image

Osobiście nie rozumiem:

Jakiegokolwiek szejmowania ludzi, którzy się nie szczepią, a na przykład zachowują inne środki zabezpieczające i nie negują istnienia pandemii.

Bzdura, ci ludzie jeśli stosują “inne środki zabezpieczające” to na pokaz albo wyłącznie dlatego, że “tak każą”. I założenie maseczki czy dezynfekcja rąk i dystans, przy wysokiej zakaźności “delty”, jest już raczej dodatkiem w porównaniu do szczepienia. Brak przyjęcia szczepionki, gdy nie masz do tego wyraźnych przeciwskazań (a ma je jakiś bardzo nieduży odsetek ludzi raczej) jest egoistycznym działaniem i na szkodę zdrowia publicznego. Czy jak kto woli - nie jest to zbyt empatyczne w stosunku do ludzi, z którymi masz styczność codziennie. A to, że nie masz zaufania do firm farmaceutycznych, bo na wikipedii mają obszerne sekcje z nagłówkiem “kontrowersje”… Wiesz, że to brzmi foliarsko? :P PS I będę szejmował ludzi nieszczepiących się, bo to głupie, elo.

Dla wirusa wszyscy ludzie są równi i nie mają znaczenia osobiste poglądy na pandemię. Nie ma porządnego powodu (poza niektórymi rzadkimi przeciwwskazaniami) żeby się nie szczepić, jeśli się zarazisz bez szczepienia, masz ok 3% szans na zgon i znacznie większe szanse na niepełnosprawność po przechorowaniu

Yep.


Dodane do wallabaga, przeczytam z chęcią.

PS Nie myślałeś o mirrorze tego bloga - poza wordpress.com?


The viral subreddit is organizing a general strike on Black Friday—can it become a political movement?..


Właśnie, na fejsbuku…


Te protokoły pozwalają na dostęp do treści pod http również? Jeśli nie, to tak średnio.

A tak to zostaje blokowanie reklam, trackerów i innych przez wtyczki i np. plik hosts.


Widzę, że moderacja tu nie działa zbyt prężnie.


MEPom albo jest wszystko jedno albo możliwe, że nawet nie wiedzą, za czym głosują, bo poziom świadomości cyfrowej wśród polityków jest nadal na opłakanym poziomie. Co oczywiście nie usprawiedliwia głosowania za tak rażącym pogwałceniem prywatności obywateli UE.


Jeśli przeciętny użytkownik internetu zdecyduje się na Signal za namową znajomych czy samodzielnie trafiając na to oprogramowanie, to już jest ogromny sukces. Brakuje tak przyjaznych zwykłym userom rozwiązań, które byłyby zdecentralizowane, a wszelkie logi, łącznie z metadanymi, wpadałyby do /dev/null. Chyba, że macie jakieś propozycje lub znacie coś, co jest przyswajalne np. dla moich 60-paroletnich rodziców, kompletnie nietechnicznych.Można czynem walczyć i słowem, które jest trochę bardziej merytoryczne niż “brunatne zwierzęta”. To taki kibolsko-dresiarski poziom troszkę :)