ciekawe
!ciekawe
help-circle
rss

Podczas II wojny światowej, rodzina Oversteegen aktywnie brała udział w walce przeciwko nazistom. Ratowała i chroniła Żydów, córki Oversteegen rozprowadzały broszurki, używały dynamitu do niszczenia mostów i torów, oraz... samodzielnie zabijały nazistów. Freddie zastrzeliła jednego jadąc na rowerze. Wabiły też też nazistowskich żołnierzy w barach i tawernach. Obiecywały im romans w lesie, wabiły ich tam a następnie zabijały.Home Reef Erupts - nowa wyspa wulkaniczna w rejonie wysp Tonga.
Na południowym Pacyfiku pojawiła się nowa wyspa.The study below runs 10 benchmark problems in 28 languages. It measures the runtime, memory usage, and energy consumption of each language. The abstract of the paper is shown below.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/131016 > 🤯
Na koniec stulecia ma być nas 11 miliardów. Czy uda się wszystkich nakarmić?
Uda się. I jeszcze zyska na tym przyroda. Jak? Przez hakowanie fotosyntezy, przez pozyskiwanie wody z powietrza, przez zmiany genetyczne w roślinach. Brzmi jak science-fiction? Nie - to tylko science. W dodatku uwolni większość terenów obecnie zajętych pod uprawy W okolicach 1800 roku na Ziemi żyło około miliarda ludzi. Dziś niemal osiem razy więcej – 7,9 miliarda. Za niespełna dwie dekady, w 2050 roku ma nas być już 9,5 mld. Z prognoz demograficznych wynika, że na koniec tego stulecia nasza planeta będzie musiała wyżywić nawet 11 miliardów. To szacunki ONZ, niektórzy demografowie wyliczają, że może nas być i 13 miliardów.

Naukowcy z USA pracują nad kompozytem do budowy śmigieł turbin wiatrowych, który po dokonaniu żywota mogły by być np. surowcem do produkcji żelków.
>zdecydowanie nie poleca wszystkim tak radykalnego eksperymentu. Jak sam przyznaje, pod wieloma względami było to nieprzyjemne doświadczenie. Zaleca jednak zweryfikowanie swoich higienicznych przyzwyczajeń i łazienkowej szafki. > >Zdaniem Hamblina ulegliśmy bezrefleksyjnie marketingowi ogromnej branży i kultowi piękna, a większość kosmetyków, z których korzystamy, nie jest nam potrzebna, ani nie jest skuteczna. Przytacza również wyjątkowo szokujące dane dotyczące przemysłu urodowego w USA. Praktycznie każdy, kto założy firmę kosmetyczną, może sprzedawać cokolwiek. W Unii Europejskiej zakazano stosowania aż 150 chemicznych składników kosmetyków, w Stanach Zjednoczonych ta lista ogranicza się do zaledwie 11 pozycji. > >Podczas wyboru kosmetyków warto postawić na bardzo proste i przede wszystkim naturalne produkty, które są wytwarzane z poszanowaniem naturalnych mieszkańców naszej skóry. Niektóre kosmetyki już zawierają na etykiecie informację o bezpieczeństwie substancji dla mikrobiomu skóry. To on jest na pierwszej linii starcia z wieloma patogenami, które próbują dostać się do naszego organizmu, nie rezygnujmy zbyt łatwo z tej naturalnej ochrony.Miejsce na wszelkie internetowe odkrycia i ciekawostki, oraz wszystko co nie wiadomo, gdzie indziej miało by się znaleźć.

Jeśli coś nie jest po polsku oznacz język w kwadratowych nawiasach na początku.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 3 users / week
  • 5 users / month
  • 16 users / 6 months
  • 45 subscribers
  • 114 Posts
  • 39 Comments
  • Modlog