pfm

on/jego
programista

  • 224 Posts
  • 552 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: sty 20, 2021

help-circle
rss

Zmiana nazwy wyszła im na dobre. Kiedyś pisali “Facebook is free for everyone” (lub coś podobnego). No i fajnie. A Meta może być płatna i nawet nie skłamali. 🙃


Nie wiem czy ta wtyczka potrzebna. Upewnij się kto ją wydał bo Firefox umie sam znajdować i dodawać wyszukiwarki. Wystarczy że otworzysz stronę, która ma swoją wyszukiwarkę (np. Filmweb lub YouTube) i prawym klikniesz pasek adresu. Ewentualnie klikając pole wyszukiwania prawym wybierz “utwórz skoro kluczowe dla wyszukiwarki”. Potem tego słowa używasz np. wpisując w paski adresu “filmweb Wajda” (zakładając że dodałxś słowo kluczowe filmweb).


cross-posted from: https://szmer.info/post/297960 > Jak w tytule... Jakieś zbiry weszły...

Jak w tytule... Jakieś zbiry weszły...

Nie myślę wprawdzie o przeprowadzce na wieś, ale dzięki za ten tekst. Bardzo mi się spodobało jak piszesz.


Czyli można przejrzeć historię wpisów @lysy@szmer.info. 😅


A podzielisz się, czym mniej więcej różni się Twój projekt od oryginału? Jakie mniej więcej cele miały zmiany, które wprowadziłeś?


Merytoryka ma bok: po kiego wała ten typ pozuje z niezapalonym cygarem? Wypożyczył do zdjęcia bo tak było taniej niż kupić? No żesz kurwa mać! 🤬


[EN] Scientists discover an underwater city full of gloomy octopuses
cross-posted from: https://szmer.info/post/296521 > W 2012 naukowcy nurkujący u wybrzeży Australii odkryli dwa podwodne miasta zbudowane przez ośmiornice. Okazało się, że wykazują więcej społecznych zachowań niż im dawniej przypisywano.

[EN] Scientists discover an underwater city full of gloomy octopuses
W 2012 naukowcy nurkujący u wybrzeży Australii odkryli dwa podwodne miasta zbudowane przez ośmiornice. Okazało się, że wykazują więcej społecznych zachowań niż im dawniej przypisywano.

Ten kawałek jest tak mocny... Ta muzyka mnie przeszywa, robi piorunujące wrażenie.

Nauka OSINT?
cross-posted from: https://szmer.info/post/293102 > Hej Szmerfy, > > Chciałbym nauczyć się podstaw OSINT, ale zawsze fajniej uczyć się razem. Czy są tu osoby, które też chciałyby się tego uczyć? > > Miłego dnia <3
1

A ja podcast osintcurio.us, już zakończony ale wciąż interesujący. :)


Nauka OSINT?
Hej Szmerfy, Chciałbym nauczyć się podstaw OSINT, ale zawsze fajniej uczyć się razem. Czy są tu osoby, które też chciałyby się tego uczyć? Miłego dnia <3
4
Określenia ‘nagonka’ i ‘hejt’ jakoś mi nie pasują do stwierdzania faktów…No co ja Ci mam powiedzieć - nie jesteś sam. 🤷


Manewr przedwyborczy. Chronią papieżaka przed wrogą ideologią. Bo jest się czego bać.


pfmtomemesypolski rambo
link
fedilink
214 dni

Nie wiem czy to jest autentyczna klatka z jakiegoś monitoringu i po prostu komendant trzymał w gabinecie zdjęcie córki, czy to tylko jakiś fotomontaż i ktoś miał naprawdę niezłą fantazję żeby tę blondyneczkę umieścić obok laminowanej mapy kraju…


Zaglądam na Wikipedię (MPL-50), a tam:

In March 2023, the UK’s Ministry of Defence reported that Russian military reservists fighting in Ukraine had resorted to using MPL-50s in hand-to-hand combat, due to a shortage of ammunition.

Szybcy ci wikipedyści. ;)Co Wy lewaki, jest napisane pociąg! Chcieliście komunikacji publicznej, to macie! Tramwaj zwany pożądaniem i pociąg seksualny to Wasza wina!

/s


pfmtomemesykto wie
link
fedilink
223 dni

Czy tak się teraz ubierają elity? W marynarkę z koca lub golf w kolorze #FF0000?


Tylko w IT trzeba liczyć się z toksycznym neoliberalnym środowiskiem… Albo wręcz z fanbojami konfy bo wolność…


- CBA weszło do gabinetu ginekologicznego Marii Kubisy. - Zabrali dokumentację od 1996 roku. - Rzekomo chodzi o pomoc w przerywaniu ciąży przy użyciu środków farmakologicznych, ale lekarka podejrzewa że chodzi o konkretną pacjentkę, której karty nie miała. - Lekarce nie postawiono zarzutów.

Kampania anty-ukraińska na fedi
Około miesiąca temu na ukraińskich instancjach fedi pojawiło się trochę kont sugerujących, że propagują nazizm. Zostały założone akurat w czasie, gdy admini tych instancji byli odcięci od prądu i nie mogli szybko reagować. Skutek był taki, że niektóre osoby reagowały pochopnie i blokowały nie tylko te konta, ale i całe instancje. Dostałem wówczas dwa teksty napisane przez osobę z Ukrainy i naświetlające trochę kontekst: - [The word](https://telegra.ph/The-word-01-22) - [The flag](https://telegra.ph/The-flag-01-22) Dziś wydarzyło się coś bardzo podobnego: - [InsiderUA: Thank you, all, for a report on the account...](https://social.mykolayiv.dcomm.net.ua/@insiderua/109914368420006735) Zapraszam do dyskusji.

8 marca - międzynarodowy trans*feministyczny strajk przeciw "chmurze" (ang.)
Osoby trans*feministyczne z różnych części Europy proponują aby 8. marca 2023 przyłączyć się do strajku przeciw tzw. chmurze i świadomie powstrzymać się przed karmieniem technologicznych gigantów naszymi danymi.

Wyścigi motorowerów towarowych
Właśnie dowiedziałem się, że w latach 70-tych w Holandii popularne były motorowery towarowe ("cargo") i do dziś mają swoich zwolenników wśród tamtejszych skłotersów. Co więcej, organizowane są wyścigi! Yewtube: https://yewtu.be/watch?v=oKMG7dCkL1A \ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=oKMG7dCkL1A

Zapowiada się niezłe wydarzenie! > Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Incepcja", "Interstellar", "Trylogia Batmana", "Twierdza", "Piraci z Karaibów" i utwór z filmu "Książę Egiptu". > Wykonawcy Hans Zimmer Tribute Show: > > - Polska Orkiestra Radiowa > - Anna Lasota - solistka > - Maciej Sztor - dyrygent > - Magda Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

Jednodniowe trasy w Górach Sowich i Stołowych
Planuję wybrać się w Góry Stołowe i Góry Sowie i szukam fajnych tras jednodniowych: podjeżdżam dokądś, maszeruję, wracam do tego samego miejsca. W Sowich na pewno podejście na Wielką Sowę się do takich tras zalicza. Przypuszczam że Szczeliniec Wielki to nawet nie trasa jednodniowa i da się w krótkim czasie podejść, ale opieram to na pobieżnym przejrzeniu mapy. Czy macie jakieś inne rekomendacje w tym regionie?

Podejrzany o bicie żony musi pozostać poza mieszkaniem oraz jego bezpośrednim otoczeniem przez 14 dni, jednak w pierwszej kolejności trafił na izbę wytrzeźwień. Wydarzyło się to w Nieporęcie.

Filmik pokazujący kobiety protestujące przeciw obowiązkowi noszenia hidżabów.
2

nope! piracy policy!
5
privacy policy?

Repozytoria Sieci Obywatelskiej - Watchdog. Na swojej stronie zachęcają osoby znające Pythona, technologie webowe i generalnie chętne do pomocy.

Ten utwór zna każdy, kto słuchał w latach 90-tych Radiostacji, zwł. "Windą na szafę".


Skąd wziąć plakat filmu "Wszystko o mojej matce"?
Bliskiej osobie bardzo na nim zależy. Czy jest tu osoba, która ma pomysł skąd można wziąć plakat tak starego filmu? (Mam na myśli ten oryginalny. Wiem że da się kupić alternatywny.)