pfm

on/jego
programista

  • 213 Posts
  • 511 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: sty 20, 2021

help-circle
rss

Akurat 2-3 tygodnie temu byłem w Pradze i widziałem ogłoszenie. Zachęcali do przyjścia z narzędziami i zapowiadali dobrą zabawę. Super. :)


Serio uważasz że to celowy atak? Co daje Ci taką pewność? Ja bym obstawiał “zagubioną” rakietę, nie wierzę że oni coś takiego zrobili intencjonalnie.


A możesz dać linka do ćwierka? Dla kompletności. :)


pfmtomemesyBig Tech
link
fedilink
214 dni

Opis w j. polskim:

Ja, po przeczytaniu o tym, że Twitter Elona Muska błyskawicznie idzie na dno, Meta straciła 700 mld dolców, Amazon stracił bilion dolców a krypto wali się z hukiem.
Co oznacza ten komentarz? 🤔


pfmtoXMPPGajim 1.5.2 wydany
link
fedilink
32 miesiące

VoIP w Dino działa, używam go okazjonalnie do dłuższych rozmów (ok. godziny).


Uwierz mi, wiem o czym mówię bo przed próbą rozwiązania tego problemu analizowałem go długo i miałem kilka różnych rozwiązań. Kontekst nie był tak złożony jak w przypadku wspomnianym przez Ciebie. No i oni nie chcieli takich zmian wprowadzać w ogóle, nie było mowy o jakimś długoterminowym planie.

Nie piszę tego żeby kogokolwiek zniechęcić do NC – chodzi tylko o to, że pod maską nie zawsze jest tak elegancko jak by się można było spodziewać. ;)


No i patrz, właśnie wprowadzili zmianę, która rzekomo rozwiązuje ten problem. Rzekomo, bo PR 1931 dodaje tylko dostępny dla administratora parametr, który decyduje czy można skasować nieprzeczytane wpisy… Wiele problemów pozostaje, np. pobieranie feeda dla każdej osoby, która go subskrybuje; jeśli masz 100 użytkowników i każdy zasubskrybował jakiś aktywny kanał, to każdorazowo ten kanał jest pobierany 100 razy – bo przecież nie płacimy za transfer, prawda? 🤷


Aplikacje w NC są od siebie dość niezależne (nie całkiem, ale w dużym stopniu), także zmiana w NC News nie naraziłaby na żaden szwank osób, które tej aplikacji nie używają. Poza tym są sposoby, żeby ograniczyć ryzyko – ostatecznie to jest inżynieria oprogramowania.


Co za rynsztok w komentarzach… tam ani jedna wypowiedź nie brzmi polsko… serio mamy już taki analfabetyzm wtórny?


Zapowiada się niezłe wydarzenie! > Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Incepcja", "Interstellar", "Trylogia Batmana", "Twierdza", "Piraci z Karaibów" i utwór z filmu "Książę Egiptu". > Wykonawcy Hans Zimmer Tribute Show: > > - Polska Orkiestra Radiowa > - Anna Lasota - solistka > - Maciej Sztor - dyrygent > - Magda Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

Każdy standuper może zaliczyć gorszy występ i to nie powód żeby od razu go skreślać. Na pewno jeszcze powie coś takiego, że będziemy ze śmiechu boki zrywać!


Obronę cywilną da się podciągnąć pod OSP? Ciekawe. Jeśli masz czas, opowiedz coś więcej!


pfmtomemesypolaki
link
fedilink
22 miesiące

Kurwa nawet ja cyber-pipka widzę że gość pięści złożyć nie umie…


pfmtomemesyszkoda by było
link
fedilink
22 miesiące

Z którymś z tekstów Zoszczenki jest fragment:

Może nie jestem przystojny, ale za to bogaty też nie.


Od razu widać że acid jazz ;)


NC w ogóle nie stawia na jakość. Próbowałem rozwiązać jeden z ich problemów, przez który NC News (czytnik RSS) bardzo kiepsko działa (i marnuje zasoby). Odbiłem się od “nie możemy wprowadzać tak poważnych zmian”. (A byłyby poważne bo struktura bazy fatalna.)


Super, wielkie dzięki za tyle detali! ♥


pfmtomemesykredyt
link
fedilink
22 miesiące

Nie widzę obrazka. Nie dodał się?


Jednodniowe trasy w Górach Sowich i Stołowych
Planuję wybrać się w Góry Stołowe i Góry Sowie i szukam fajnych tras jednodniowych: podjeżdżam dokądś, maszeruję, wracam do tego samego miejsca. W Sowich na pewno podejście na Wielką Sowę się do takich tras zalicza. Przypuszczam że Szczeliniec Wielki to nawet nie trasa jednodniowa i da się w krótkim czasie podejść, ale opieram to na pobieżnym przejrzeniu mapy. Czy macie jakieś inne rekomendacje w tym regionie?

Podejrzany o bicie żony musi pozostać poza mieszkaniem oraz jego bezpośrednim otoczeniem przez 14 dni, jednak w pierwszej kolejności trafił na izbę wytrzeźwień. Wydarzyło się to w Nieporęcie.

Filmik pokazujący kobiety protestujące przeciw obowiązkowi noszenia hidżabów.
2
Irańskie kobiety walczą

nope! piracy policy!
5
privacy policy?

Repozytoria Sieci Obywatelskiej - Watchdog. Na swojej stronie zachęcają osoby znające Pythona, technologie webowe i generalnie chętne do pomocy.

Ten utwór zna każdy, kto słuchał w latach 90-tych Radiostacji, zwł. "Windą na szafę".


Skąd wziąć plakat filmu "Wszystko o mojej matce"?
Bliskiej osobie bardzo na nim zależy. Czy jest tu osoba, która ma pomysł skąd można wziąć plakat tak starego filmu? (Mam na myśli ten oryginalny. Wiem że da się kupić alternatywny.)

Nawet nie wiem kiedy, ale powstał serwis do "masowego" weryfikowania informacji. W serwisie podobno udostępniane są odpowiedzi, np. z urzędów, oraz zadania. Użytkownicy mogą zbiorowo uczestniczyć w weryfikowaniu informacji na podstawie tych odpowiedzi.

5

Sikamessias (fi. Świński mesjasz)
Praca Harro Koskisena, awangardowego artysty fińskiego, za którą został pozwany o bluźnierstwo i skazany na karę grzywny. Praca powstała w 1969. Artysta należy (należał?) do kolektywu Suomen Talvisota 1939-1940 (fi. Wojna zimowa 1939-1940).

Future-Kill (1985) - plakat
Nie mam pojęcia o tym filmie, ale plakat H. R. Gigera zwraca uwagę.

cross-posted from: https://szmer.info/post/90202 > [Bezpośredni post na FB](https://www.facebook.com/PomorskaKolejMetropolitalna/posts/pfbid027ePL2gmYr2tXpq9zPwVjRZ6eX429dgA9Hxom3kUAftF28kUL82u9bNn2kXekgmbfl). > > > ![](https://szmer.info/pictrs/image/37229aba-8664-4f02-b1c0-f98c19a6d95f.jpeg)

Program festiwalu teatrów ulicznych FETA 2022 w Gdańsku
Jest kilka bardzo ciekawych pozycji.

Na Openerze w namiocie NGO było stoisko tej fundacji. Korzystając z okazji zachęciłem ich do dołączenia do Szmeru. Fundusz ten powstał żeby wspierać inicjatywy pro-LGBT+ w mniejszych miejscowościach.
6

SeeYouSpaceCowboy [mathcore]
Zespół mathcore'owy, który podejmuje tematykę LGBT.

1976 A Space Odyssey Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir [pop tradycyjny]
Pod wieloma względami podoba mi się ten koncert: widać współpracę muzyków i żarty (zarówno takie sytuacyjne, jak i muzyczne), melodie tych utworów oraz efekt tej współpracy, czyli fajne zgranie. YT: https://www.youtube.com/watch?v=JWNNVAxoSKU

Information Hoarding: The Need to Know and Remember (pdf)
cross-postowane z: https://szmer.info/post/49302 > Ciekawy artykuł o odmianie OCD (ang. *Obsessive-Compulsive Disorder*, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne) znanej jako "chomikowanie informacji" (ang. *information hoarding*). > > Wymienia przykładowe wzorce myślowe związane z tym zaburzeniem, często spotykane problemy oraz metody terapii. > > Artykuł znalazłem czytając artykuł [The Internet May Encourage ‘Information Hoarding’](https://www.technologyreview.com/2010/09/27/90210/the-internet-may-encourage-information-hoarding/), który też polecam. Jako przyczynę wskazuje się tam model dzisiejszego "dziennikarstwa", które stale zalewa nas informacjami, niejako wymuszając "chomikowanie".

Information Hoarding: The Need to Know and Remember (pdf)
Ciekawy artykuł o odmianie OCD (ang. *Obsessive-Compulsive Disorder*, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne) znanej jako "chomikowanie informacji" (ang. *information hoarding*). Wymienia przykładowe wzorce myślowe związane z tym zaburzeniem, często spotykane problemy oraz metody terapii. Artykuł znalazłem czytając artykuł [The Internet May Encourage ‘Information Hoarding’](https://www.technologyreview.com/2010/09/27/90210/the-internet-may-encourage-information-hoarding/), który też polecam. Jako przyczynę wskazuje się tam model dzisiejszego "dziennikarstwa", które stale zalewa nas informacjami, niejako wymuszając "chomikowanie".