• 171 Posts
  • 363 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Jan 20, 2021

help-circle
rss

Potem zgłoszę do twórców sugestię, żeby dodać dla admina ustawienie: możliwość tworzenia społeczności dla osób, które mają więcej niż 1 wpis.

Dzięki za Waszą robotę! <3


Społeczność spamowa

Nowa społeczność spamowa: …


Los redakcji mnie nie interesuje. Kto reklamą wojuje ten od uBlock-a ginie. ¯_(ツ)_/¯


Ten, kto chce znać detale. ;)

Nie chodzi przecież o to, żeby wszyscy przeczytali wszystko, tylko żeby sprawdzone wiadomości docierały do szerokiego grona odbiorców. Przynajmniej ja to tak traktuję.


Zachęcam do redagowania tytułów. Domyślne, układane przez pracowników portali, z reguły są wyliczone na efekt (skłonienie internauty do kliknięcia) a moim zdaniem na Szmerze warto tamować klikbajt i w tytule dawać podsumowanie tego, co pod danym linkiem znajdziemy. Przykładowo, w tym miejscu tytuł mógłby brzmieć:

Do awarii i zrzutu ścieków do Wisły doprowadził błąd w projekcie budowy układu przesyłowego

Co o tym sądzisz?


Idąc za artykułem Restoring the Old Way of Warming: Heating People, not Places, pewnie warto przemyśleć temat ogrzewania.

Budownictwo jeszcze pewnie dość długo nie dostosuje się do zmian, więc np. musimy sami troszczyć się o gospodarowanie wodą. Dlatego my stale trzymamy wiadro (od mopa), do którego zlewamy wodę, która już nie nadaje się do picia ale do innych czynności owszem. Kiedy pada deszcz, deszczówkę zgromadzoną na balkonie zlewamy do tego wiadra żeby spuszczać nią wodę lub podlewać kwiaty. Trafia tam też woda po studzeniu jajek, płukaniu różnych rzeczy albo myciu większych warzyw. Jest to rozwiązanie dalekie od ideału i o wiele fajniej byłoby, gdyby już w projekcie budynku przewidziano potrzebę separacji 3 frakcji ścieków (szare, żółte i brązowe), ale niestety póki co to jest wizja bardziej świadomych projektantów. Rynek raczej takich rozwiązań prędko nie wprowadzi…


To bardzo fajny trop, gdyby nie Twój komentarz to nie pomyślałbym żeby o tym napisać. Używam gąbek z celulozy, więc podczas zmywania nie trafia już tyle mikroplastiku do ścieków i dalej. Ich część “ostra” jest natomiast zrobiona z butelek PET z recyklingu. Tu już oczywiście kruszy/złuszcza się mikroplastik, ale odmaczając naczynia przed umyciem redukuję konieczność używania ostrej strony gąbki.


Całkiem możliwe, ale akurat w tym miejscu moim zdaniem szczególnie ważna jest otwartość. Widziałem tam sporo młodzieży nienormatywnej. W mieście opanowanym przez ojca dyrektora to szalenie ważne.


Toruń - Pers

Pers to społeczna kawiarnia, przyjazna osobom nienormatywnym. Panuje tam świetna atmosfera, można zjeść wegetariańskie i chyba wegańskie ciasta (zdaje się zresztą że posiłki także). Mieści się w pięknej kamienicy na starym mieście w Toruniu. …

7

Zamiast cieszyć się, że mogą wyznawać co chcą, lamentują że inni nie robią tego samego co oni? Co za żal…Dwie nowe 'społeczności' spamowe

Do skasowania, kto tylko ma taką możliwość: …Rany, jak ja dawno nie widziałem karty bibliotecznej! <3

Gratulujemy Bartoszowi! :)


I ostatni akapit fajny:

(…) A im bardziej, spanikowani, będziecie się odwoływać do państwowej pały, żeby zastraszać ludzi, tym będzie więcej tej techniawy.
Proponuję zupełnie inne wyjaśnienie. Systemy I i II wg Kahnemana różnią się m.in. wysiłkiem niezbędnym do zajęcia stanowiska. Myślenie szybkie (polegające na szeroko pojętej intuicji) jest bezwysiłkowe a myślenie wolne (racjonalne) wymaga wysiłku.

Może być tak, że w miarę upływu czasu świat stał się tak złożony, że coraz trudniej jest nadążać za nim i racjonalnie oceniać przedmioty. Rozwój internetu i wzrost jego dostępności przyspieszyły jeszcze wzrost tej złożoności.

Jest to jednak tylko hipoteza, podsunięta przez intuicję. ;)

edit: Bliska osoba podsunęła też możliwy wpływ reklamy.

Ciekawy jest też wątek o dezinformacji (sekcja “Potential drivers”).


Kolęda kanadyjska
Kościół się pali...
5

Aż trudno uwierzyć że 11-letnie dziecko wpadło na taki pomysł, ale nie da się ukryć, że od pozostałych prac na tej stronie prezentowanych odstaje i robi ogromne wrażenie.


Zabawne że maszynkę z kilkoma rdzeniami nazywa się dziś ‘thin client’. :D


pfmtomemesypłeć
link
31M

W ten sposób słownik płci rozszerza się o nowe pozycje: hemoroidy, wkładki higieniczne a w ekstremalnych przypadkach nawet papierosy (ta płeć jest popularna przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim).


Petycja ws. cofnięcia uznania rządów Łukaszenki (change.org)

Petycja skierowana do wszystkich sprzymierzeńców o cofnięcie uznania rządów Łukaszenki i docelowo odcięcie Białorusi od IMF (ang. International Monetary Fund, czyli Międzynarodowy Fundusz Walutowy). …


Etyczna herbata?

cross-postowane z: https://szmer.info/post/13868

3

Etyczna herbata?

Jest inicjatywa Fuegro i są Zapatyści ze swoją kawą. A czy ktoś z Was słyszał o analogicznej inicjatywie z herbatą? …


Jak dla mnie, to tytuły z r/science są dość długie i nie są dobrym przykładem jak na nasze “podwórko”, ponieważ omawiają zwykle skomplikowane zagadnienia. Czuję że u nas często da się jednak bardziej streścić sens artykułu.

Jednak przede wszystkim skupiłbym się na tym, żeby nie promować kliko-naganiactwa na Szmerze. Korzystajmy ze Szmeru żeby dzielić się wiadomościami i gromadzić informacje, nie żeby powielać złe wzorce.


Redagowanie tytułów

Hej Szmerfy, …Pamiętaj o tym, że anarchizm to nie tylko Syrena, Przychodnia i Rozbrat, a także o tym, że anarchizm to idea a ludzie nie są idealni, więc o ile ludziom mogą trafiać się wtopy, to nie powinno zniechęcać nas do naszych ideałów.


Film z 1957, pokazujący jak ważne w życiu każdego obywatela są stacje paliw, kontrastujący “dawne czasy” z ówczesnym (lata 50-te) dobrobytem. …Czy traktujecie wizję braku energii elektrycznej poważnie?

Trafiłem na artykuł o przygotowaniu do blackoutów wyjaśniający, że jest to wizja całkiem realna w niedalekiej przyszłości. Co sądzicie o blackoutach w Polsce? …


Bezprawnik: Od nowego roku obowiązkowa rejestracja każdej ciąży

Senator Krzysztof Brejza ostrzega na swoim koncie na Twitterze: od 1 stycznia wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami. W trybie interwencji senatorskiej zapytał Ministerstwo Zdrowia czemu obowiązkowa rejestracja ciąż ma służyć. Oraz …


Kto jest kim:

  • noyb: organizacja walcząca o prawa użytkowników, zwł. prawo do prywatności;…

I to jest dokładnie to, czego szukałem! Bardzo dziękuję!Książka o historii Słowian przed chrześcijańską kolonizacją

Pewien czas temu na matriksowym kanale Szmeru ktoś pisał o książce, w której powiedziane były niektóre zwyczaje Słowian. A może nie tylko Słowian? W każdym razie jeśli osoba, która to czytała, kojarzy z opisu książkę, proszę o podpowiedź. :)…


Muzyka z legendarnej gry: Unreal. Budowała niesamowity klimat w tamtych czasach, zwł. z tą scenerią… Razem z Half-Life to są dwie gry, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. …


Grupa rdzennych mieszkańców okolic rzeki Bulkley w Kolumbii Brytyjskiej, razem ze sprzymierzeńcami, zbudowała blokadę i zabroniła pracownikom zatrudnionym przy budowie Coastal GasLink Pipeline dostępu do swojej ziemi. Następnie przy użyciu sp…


Zbieram materiały na temat gazetek reklamowych (a dokładniej: argumenty przeciw nim). Trafiłem na takie opracowanie wyników badań – może komuś się przyda. …