dolnośląskie
!dolnoslaskie
help-circle
rss

Dyrektor departamentu edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia poinformował, że miasto rozważa wprowadzenie opłat za naukę w szkołach. Rodzice mieliby wybierać, czy chcą zapłacić za odbywające się lekcje, czy odbierać dzieci ze szkoły o godz. 13. Zapał urzędników studzi dolnośląski kurator oświaty.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/164789 > Dzieło sztuki nawiązuje do rzeki Odry oraz żyjących w niej zwierząt > > W ubiegły wtorek, 11 października, odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu, który znajduje się na ścianie budynku Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie. Głównym tematem dzieła sztuki jest rzeka Odra oraz jej wpływ na cały ekosystem.
2

Z fb Stowarzyszenia "Mieszkańcy dla Trzebnicy": Dzisiaj zapraszamy mieszkańców naszej gminy do challeng'u (wyzwania)💥💥💥 <p>Dajemy Wam możliwość sprawdzenia, jak to jest kiedy nie używasz wzroku i poruszasz się wyłącznie przy użyciu białej laski. Reakcje i komentarze naszych mieszkańców zobaczysz w poniższym filmie. Właśnie... ZOBACZYSZ... doceń to co masz i uszanuj tych, którzy tego nie mają...</p> 📍Projekt Trzebnickiej Mapy Barier ma na celu eksplorację i dokumentowanie występujących w Gmina Trzebnica barier architektonicznych oraz poprawę dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.<br> 📍To nie człowieka należy dostosować do otoczenia, to otoczenie trzeba zaplanować w taki sposób, aby w jego ramach wszyscy mieli równe szanse korzystania z niego. Zapis transkrypcji dzisiejszego odcina dla osób niesłyszących lub słabosłyszących można znaleźć tutaj 👉🏻 https://tiny.pl/wr7wh <br> 📍Zapraszamy Was do aktywności i wskazywania nam miejsc, które w jakikolwiek sposób sprawiają Wam lub waszym bliskim, jakiekolwiek trudności.<br> ⚠️Nasze bieżące działania możecie obserwować na naszym profilu na Facebooku i na naszym kanale👉🏻 You Tube: 👉🏻https://tiny.pl/9vb8r <br> ⚠️Nasze filmy ukazują się co dwa tygodnie w środy. <br> ✅ Twórcami cyklu są członkowie naszego Stowarzyszenia Dariusz Boczar, Michał Krawiec i Wojciech DużyMieszkańcy będą płacić w tysiącach
cross-postowane z: https://szmer.info/post/149447 > - Nie potrafię przez tę sytuację spać - powiedziała we wtorek 27 września na sesji rady gminy w Żmigrodzie Prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, Małgorzata Hołówka. - Wczoraj przyszło do mnie 30 mieszkańców w wieku 70 - 80 lat. Płakałam razem z nimi. Jedna pani mająca rentę 1400 zł pytała, z czego ma zapłacić. > > Głównym tematem wtorkowej sesji w Żmigrodzie była sprawa drastycznej podwyżki za ogrzewanie dla osób mieszkających w około 800 lokalach spółdzielni mieszkaniowej w Żmigrodzie.
Religia w szkołach. Katechetka sprawdza w piątek kanapki i każe wyrzucić te z wędliną
„[Nieprawidłowością jest] konieczność wypisywania oświadczeń o wzięciu odpowiedzialności za dziecko podczas lekcji religii, nawet jeśli jest na pierwszej lub ostatniej lekcji" – piszą rodzice o Szkole Podstawowej nr 20 na Psim Polu we Wrocławiu, która zebrała łącznie pięć zgłoszeń. Również w Szkole Podstawowej nr 22 przy Fabrycznej jest problem z planem lekcji. „Religia w środku planu uczniów już od pierwszej klasy, mimo że blisko połowa dzieci nie chodzi na religię" – donoszą rodzice. Podobnie jest w podstawówce nr 90 na Krzykach: „Lekcje religii są w środku zajęć i pół klasy musi wtedy opuścić salę i nudzić się na korytarzu. Wraz z napływem dzieci z Ukrainy to nawet większość klasy nie chodzi na religię". W Szkole Podstawowej nr 80 na Krzykach jest problem z etyką. „Na pytanie rodzica, czy zamiast religii dla uczniów na nią nieuczęszczających będzie etyka, pani stwierdziła, że dyrektor powiedział, że jest to możliwe, ale po godzinie 17 i sami musimy znaleźć nauczyciela" – denerwują się rodzice. O tym, że uczniowie nudzą się na okienkach, donoszą też wrocławianie, którzy posłali dzieci do SP nr 37 i SP nr 43 przy Fabrycznej, a także SP nr 61 na Krzykach. „[Były] telefony od dyrekcji do rodziców w celu przekonania ich, aby nie wypisywali dzieci z religii" – dodają rodzice z SP nr 74 na Psim Polu. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubomierzu (powiat lwówecki) według zgłaszających jest silnie podporządkowana wszystkim uroczystościom kościelnym. „Rozpoczęcie roku, Dzień Babci, Dzień Matki – występy dzieci organizowane są w kościele. Nauczyciele mają obowiązek być i uczestniczyć. Korytarz szkolny i duża część sal lekcyjnych to jedna wielka gazetka religijna, głównie o JPII. Poczet sztandarowy występuje w strojach stylizowanych na gwardię papieską. Zabawy karnawałowe dla dzieci typu Bal wszystkich świętych, gdzie dzieci przebierają się za postaci biblijne i tak uczestniczą w zabawie. Promuje i wyróżnia się chłopców, którzy są ministrantami" – czytamy w zgłoszeniu. Zdaniem rodzica katechetka jest ważniejsza od dyrektora: „Sprawdza na religii, z czym dzieci mają kanapki. Jeśli jest piątek, a bułki są z wędlina lub mięsem, nakazuje wyrzucać je do śmieci. Jedno wielkie pranie mózgów dzieciakom".
  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 1 user / month
  • 2 users / 6 months
  • 10 subscribers
  • 15 Posts
  • 5 Comments
  • Modlog