• 31 Posts
  • 26 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Nov 12, 2020

help-circle
rss

W imieniu jury uzasadnienie przedstawia Katarzyna Mikołajewska: – Nagroda trafia w ręce reżyserek i reżyserów spektaklu „Zjemy wasze dzieci. Z cebulą". Przedstawienie powstało w ramach projektu „Teatr na faktach" realizowanego od kilku lat w Instytucie Grotowskiego…


Premier Indii Narendra Modi przegrał bitwę z rolnikami

Zapowiedź uchylenia przez Modiego ustaw liberalizujących obrót produktami rolnymi ucieszyła nie tylko protestujących rolników, ale też środowiska lewicowe na świecie. Ale wydaje się, że prawicowy przywódca Indii dokonał tylko taktycznego wycofania…W listopadzie 1923 r. z powodów ekonomicznych doszło w Krakowie do walk ulicznych między strajkującymi robotnikami a policją i wojskiem. Padły strzały, byli zabici i ranni…Ja się zastanawiam o co im chodzi. Czy oni naprawdę wierzą, że w kapitalizmie chodzi o “coś więcej” niż pieniądze? Czy może po prostu uważają, że to tylko oni są tak ważni, że należy im się dyspensa od zasad obowiązujących szarych ludzi? Obie możliwości uważam za równie prawdopodobne.Zawsze wydawało mi się, że wszyscy wiedzą o co tak naprawdę chodzi w sporze o klasę średnią ( o to, kto ma płacić więcej ) i że skoro wszyscy utrzymują pozory, że ten spór jest jakikolwiek inny niż semantyczny to znaczy, że te pozory są nam do czegoś potrzebne. Nigdy mi nawet do głowy nie przyszło, że można tak po prostu powiedzieć “skończymy z tym udawaniem”“Po 30 latach pracy przychodzi e-mail, potem odłączają konto pocztowe, nie działa karta, zabierają telefon, komputer. I za drzwi. Żadnych praw.”Zawsze jest “Barbarzyńska Europa” Modzelewskiego. Kontrowersyjną ale fascynująca.


Biennale Warszawa robiło tyle fajnych rzeczy na które nikt nie chodził, że musieli to w końcu zamknąć.

@scarbequetowspólnotautopiazin
link
117d

Avatar to konserwatywny rodzaj utopi: kiedyś było dobrze, ale przyszli obcy i wszystko zepsuli. Star Trek zaś to techno utopia ale zupełnie nie anarchistyczna.


@scarbequetowspólnotautopiazin
link
1
edit-2
17d

deleted by creator


Pewnie jak się jest autorytarnym fundamentalistą to łatwo mieć w dupie innych. Ale jak tu się nie liczyć z opinią społeczeństwa i nadal wierzyć w jakąś demokrację?


*znanych instancji, “zapoznany” znacz tyle co “zapomniany” :P


tl;dr, ale serio, bardzo dużo przygnębiających historii, nie dałem rady do końca.


Czy to znaczy, że Chiny mają n lepszą ochronę danych osobowych niż UE? I o co chodzi z tym graniem tylko po 3 godziny w tygodniu?


Co nie znaczy, że miał jakieś przekonania. Pewnie po prostu chciał bulwersować.


Tyle, że nic z tego nie wskazuje na dążenie do wyjścia z UE ale najwyżej na renegocjowanie warunków uczestnictwa. Obecny kształt Unii jest raczej chujowy i nie, żeby to czego chce PiS było również szczególnie pociągające ale przynajmniej naruszają przekonanie, że musimy całe życie spędzić w granicach wyznaczonych przez konserwatywno-liberalnych architektów instytucji europejskich.


Jak na kontrowersje, które ten tekst wywołał jest zaskakująco rozsądny. Pewnie, wyrok TK ma większe znaczenie niż gotów jesteś mu przyznać bo tu jednak chodzi o pewną koncepcję unii inną niż ta traktatowa ale rzeczywiście nie jest to preludium do Polexitu.


Jak to jest, że człowiek z kraju rozdzieranego od prawie 20 lat wojną na auto za 1,2 mln?