O spektrum autyzmu i neuroróżnorodności
!neurodiversity
help-circle
rss
O Elonie Musku i pokrewnych zagadnieniach z perspektywy Neuroatypowej
Opowieść osoby w spektrum


Diagnoza autyzmu - Wrocław
w zasadzie, skoro mamy już tutaj społeczność, to czemu by nie zapytać ;p kojarzycie, czy ktoś we Wrocławiu lub okolicach zajmuje się autyzmem kobiet/diagnostyką dorosłych? Szukałam w internecie, wszędzie wskakuje tylko Warszawa (tudzież inne rejony, ale daleko), ew. wskakuje coś niby z ośrodkiem we Wrocławiu, ale diagnostyką i tak w Warszawie, więc bez sensu...66


Dzięki temu kanałowi rozpoczęła się moja diagnoza i w efekcie poprawa jakości życia <3
4


Detroit Leprechaun: Anarcho-Autism [ENG, 2017]
Anarcho-Autyzm: Anarchizm i akceptacja autyzmu W tej pracy postaram się włączyć neuroróżnorodność do myśli anarchistycznej. Mam nadzieję pokazać, co to znaczy być autyst(k)ą, czym jest sprawa anarchistyczna, co anarchizm oferuje autyst(k)om, zastosowanie myśli anarchistycznej do neuroróżnorodności, dlaczego anarchizm wymaga neuroróżnorodności i opisać doświadczenie bycia autystycznym anarchistą. Bycie autyst(k)ą to coś więcej niż tylko stan neurologiczny; to tożsamość polityczna.

 • @stella
 • edit-2
  9 miesięcy
Living with autism Tak, zawsze gdy liczba komentarzy/postów na szmerku zbliża mi się do takiej ładnej liczby, to doprowadzam do tego, by ilość komentarzy i postów była taka sama. To nie ma sensu, ale potrzebuję tego XD Więc jeśli komuś nie odpowiem od razu to być może czekam na jakąś magiczną liczbę by się wyrównała xD Tak samo nie lubię mieć w przeglądarce otwartej ilości kart w postaci dwóch lub czterech. Musi być jeden, trzy, pięć lub ich wielokrotności (z tym że wielokrotność jednocześnie dwójki i trójki, np. 6). 7 jest też w porządku, bo to liczba pierwsza, ale rzadko się zdarza bym tyle otwierała - więcej niż 6 przytłacza mnie i źle mi się je kontroluje. Gdy niektórzy profesorowie dawali prezentacje i mieli przy okazji pootwierane miliony kart, aplikacji i dokumentów to nie mogłam na to patrzeć. Jak tak można żyć, tell me XD
5
Liczbowe fiksacje
 • @stella
 • edit-2
  9 miesięcy

my life
6
my life


O spektrum autyzmu i neuroróżnorodności
!neurodiversity

  Zapraszam wszystkie osoby w spektrum autyzmu/ADHD lub z innymi atypowościami, wszystkie osoby którym temat jest bliski oraz sojuszników :)

  Kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać:

  1. Autyzm to nie choroba i się go nie leczy.
  2. Autyzmu nie da się dostać od szczepionek. Od szczepionek dostaje się fajne przeciwciała i naklejkę dzielny pacjent.
  3. Nazwa “zespół Aspergera” wychodzi z użycia i uważana jest za stygmatyzującą. Hans Asperger był naziolem i jego eksperymenty były wątpliwe etycznie, nie używajmy tego nazwiska.
  4. Pod termin “neuroróżnorodność” oprócz spektrum autyzmu mieszczą się także ADHD, dysleksja, zespół Tourette’a oraz inne syndromy, zespoły, choroby neurologiczne, zaburzenia rozwoju, niepełnosprawności.*
  5. Życie dla osób z atypowościami może być szczególnie trudne. Mit zamkniętego w sobie autystyka - geniusza, zazwyczaj białego chłopca/mężczyzny to okropna i krzywdząca bzdura. Prezentujemy się we wszelkich możliwych odmianach i często potrzebujemy pomocy w świecie, który nas nie za bardzo akceptuje. Nie zawsze bywamy geniuszami i możemy nie być tak produktywni, jak życzyłaby sobie tego kapitalistyczna rzeczywistość.

  *Wiem, że określenia takie jak zaburzenia czy choroby mogą być stygmatyzujące i nie każdy chce ich używać. Wiele jednak z wymienionych atypowości figuruje jako choroby i zaburzenia właśnie w listach medycznych, nie jestem też pewna jakich innych słów mogłabym użyć; sugestie zawsze będą mile widziane.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 3 users / month
  • 9 users / 6 months
  • 39 subscribers
  • 33 Posts
  • 27 Comments
  • Modlog