she/her

autistic kiddo

zoomerski głos w twoim feedzie

  • 70 Posts
  • 70 Comments
Joined 2M ago
cake
Cake day: Oct 16, 2021

help-circle
rss
Grzegorz
image
3
image

Bogurodzica
image
2
image
Rolnik, który walczy o wodę (z sukcesem)

Bardzo fajny, optymistyczny tekst. Tu skolektywizowany: link


Co dokładnie będzie robione, co potrzeba? Pisanka ulotek, robienia grafik, drukowania? Jak takie punkty będą wyglądać, po prostu jako stoiska z informacjami?


Od 30 lat ciągle to samo.

Artykuł jest dość triggeujący, zawiera opisy chorób, porodów, mówi o śmierci. I gwarantuje kolejną porcję wkurwu na rządzących i na kościół katolicki. …


W jaki sposób można się dołączyć i pomóc?Reminder: przerwanie własnej ciąży JEST legalne. Gdy potrzebujecie aborcji, zawsze możecie się zgłosić do aborcyjnego dream teamu.


Na Twitterze pojawiają się informacje o obowiązku rejestracji wszystkich ciąż od nowego roku. Aborcyjny Dream Team stara się wyjaśnić sprawę. Przeklejam [post z fb](https://www.facebook.com/2187962181428


image
2
image

image
2
image

Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego».

Mt 19, 24


@stellatowspólnotautopiazin
link
113d

dziękuję!!! <3


Podziwiam, moje zapasy to zupka knorra, makaron i paczka chipsów, w razie apokalipsy zombie i’m out


image
4
image

Są apki do pobierania z fb, np. FastVidAch, i nie zapominajmy o akcji, gdy 11 listopada była sobota i MUSIELIŚMY przyjść na gminne obchody święta. Ja nie przyszłam bo byłam chora i stanie w deszczu pod pomnikiem juzka piłsudzkiego to nie był dobry pomysł. Nauczycielka osobiście dzwoniła do mojej matki CZEMU MNIE NIE MA XDDDD


Oj tak. W gimnazjum miałam ten sam system zbierania punktów do zachowania, to było straszne. Żeby mieć z zachowania szóstkę lub piątkę (wzorowe lub bardzo dobre) TRZEBA było zebrać określoną liczbę punktów. W praktyce oznaczało to robienie mnóstwa gównien po godzinach typu gazetki nikogo nie obchodziły i na które szły tony papieru. Szkoła organizowała jakieś konkursy i rankingi klas XD I na koniec roku szkolnego wygrywała klasa, która miała najwięcej punktów za konkursy na najlepszą dynie haloweenowa czy stroik bożonarodzeniowy XD W praktyce oznaczało to siedzenie godzinami u kogoś na chacie po szkole i produkowanie tych śmieci. Jak ktoś nie był “zaangażowany w życie klasy” to miał słabe zachowanie i opierdol od nauczycieli na każdej godzinie wychowawczej. Dochodziło nawet do takich absurdów, że szkoła organizowała impreze majówkowa. W weekend, w sobote. I każda klasa musiała coś robić. Jedna sprzedawała lody, druga hot dogi, trzecia losy na loterie itp. I MUSIELIŚMY przyjść na swoja zmiane i siedzieć tam kilka godzin i sprzedawac big milki i parówki w bułce. Co mieliśmy za to? PUNKTY Z ZACHOWANIA XD Hajs? Nieee. Hajs był dla szkoły XD Boże, szkoda że byłam wtedy jednie niczego nieświadomym i przygniecionym przez system dzieciakiem, dzisiaj bym ich wszystkich wyśmiała w twarz


@stellatowspólnotautopiazin
link
214d

Chciałabym wysłać tekścik poprzez pocztę w riseup, czy mogłabym prosić kogoś o zaproszenie?

absolutnie wspaniałe <3


cross-postowane z: https://szmer.info/post/12913

2
image

Edit: szkoła zdjęła post XDDD …

9
image> Niektórzy twierdzą bowiem, że klaps nie tylko uczy dziecko posłuszeństwa i szacunku dla rodziców, ale też przygotowuje je do przyszłego, dorosłego życia w świecie: do przestrzegania prawa i respektu dla każdej władzy.


image
5
image


Unikaj jak zarazy korpo optyków typu vision express. Poszukaj małych optyków, u nich daje rade zamknąć się nawet w 300 zł, ale to też zależy od wady. Jeżeli siedzisz dużo przed kompem to koniecznie antyrefleks na okularach, to wiadomo pare groszy więcej ale będziesz sie mniej męczyćWymowne jest to, że Issa znaczy Jezus.

“Uchodźcom nie pomożemy, bo są obcy kulturowo, trzeba pomóc prześladowanym chrześcijanom!!!” Śmierć tego człowieka pięknie pokazuje, że w tym co się dzieje na granicy nie chodzi o żadną “obcość kulturowa” ani religię. Bez względu na to kim są ludzie którzy tam umierają, rząd, służby i część obywateli będzie na nich pluć.


W szkołach rzadko kiedy są psychologowie, zazwyczaj jedynie w prywatnych :/ Jeśli już, to są pedagodzy, a to co innego. A z pedagogami bardzo różnie bywa. Szczerze mówiąc jedyna publiczna szkoła o jakiej słyszałam że faktycznie bywał psycholog to była muzyczna, w której panował taki zapieprz, ludzie się cięli w toaletach, ktoś w końcu popełnił samobójstwo.

Było to już dość dawno, moja koleżanka jest aktualnie już pełnoletnia


@stellatowspólnotautopiazin
link
219d

Koło czwartku lub piątku pewnie xd zależy jak bardzo będę przebodźcowana


Mamy tradycje

Jebać p*licje